Poradnik

Nihaojewelry Shipping: Odprawa celna i kwestie taryfowe

Porównując logistykę międzynarodową i logistykę krajową, oprócz różnicy w czasie transportu, w procesie transportu można napotkać również problemy związane z odprawą celną i taryfami. Niektórzy klienci mają pytania dotyczące Nihaojewelry wysyłki i taryfy podczas sprzedaży hurtowej i zakupów w Nihao Jewelry. Dlatego ten artykuł zebrał kilka przydatnych treści, aby rozwiązać swoje wątpliwości.

Cło i taryfa

Co to jest cło? Jeśli zostały zaangażowane w międzynarodowych importu i eksportu biznesu przez długi czas, to na pewno wiesz coś o tym. Według wikipedii, cło jest organem lub agencją w kraju odpowiedzialną za pobieranie opłat celnych i kontrolowanie przepływu towarów, w tym zwierząt, transportu, rzeczy osobistych i niebezpiecznych przedmiotów, do i z kraju.

Urząd celny jest również odpowiedzialny za wyszukiwanie produktów o cenie przekraczającej cenę zadeklarowaną lub o wyższej wartości oraz nakładanie ceł.

Taryfy są podatkami nakładanymi na importerów i eksporterów przez służby celne ustanowione przez rząd, gdy towary importowane i eksportowane przechodzą przez granice celne danego kraju. Składa się z serii wydatków importowych i eksportowych oraz podatków, a także różni się w zależności od kryteriów, takich jak charakter towarów. Opłata ta nie będzie miała nic wspólnego z frachtem płaconym podczas ekspresowej usługi. Cena taryfowa jest ustalana przez urząd celny. W różnych krajach obowiązują różne progi taryfowe.

Jeśli towar zostanie zawieszony w urzędzie celnym, należy w porę skontaktować się z naszym działem obsługi klienta, aby jak najszybciej zrealizować zamówienie.

Typowe problemy celne

Jeśli chodzi o kwestię odprawy celnej, pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć jest to, że sytuacja w każdym kraju i porcie jest inna. W rzeczywistości, tylko do 10% przesyłek na świecie jest sprawdzanych. Mimo, że stanowi to tylko niewielką część całego wolumenu transportu, musisz być przygotowany.

W normalnych okolicznościach, służby celne zatrzymają przesyłkę z powyższych powodów:

  Problemy z deklaracjami

Nieprawidłowe deklaracje spowodują zatrzymanie paczki przez służby celne. Deklaracja znajduje odzwierciedlenie przede wszystkim w zgłoszeniu wartości towaru. Jeśli w celu uniknięcia podatku, oryginalna wartość towaru o wartości 1000 dolarów amerykańskich zostanie zadeklarowana jako 10 dolarów amerykańskich, z pewnością zostanie on zatrzymany przez służby celne.

  Przedmioty zakazane

Każdy kraj ma przedmioty, których przewóz jest zabroniony. Do najczęściej spotykanych należą przedmioty łatwopalne i wybuchowe, broń, przedmioty radioaktywne, monety, antyki, owoce, warzywa i żywność. Istnieją specjalne okoliczności, takie jak Brazylia zakazująca importu kłód drewna, czy Australia zakazująca importu świeżych owoców i warzyw. Ponadto, niektóre kraje zakazują również przewozu niektórych popularnych przedmiotów ze względu na ich cechy kulturowe.

  Kwestie taryfowe

W zależności od wartości importowanych towarów, każda przesyłka będzie miała formalny, nieformalny lub niższy próg. Kwestie taryfowe mogą również powodować potrącanie paczek. Jeśli zadeklarowana wartość towarów przekracza lokalny próg taryfowy, przed zwolnieniem paczek należy uiścić odpowiednie opłaty taryfowe. Na przykład w Stanach Zjednoczonych cło i podatki będą zwolnione z opłat, jeśli wartość paczki jest mniejsza niż 800 USD. W krajach europejskich, takich jak Wielka Brytania, Niemcy i Francja, próg taryfowy wynosi 22 euro. Deklarowana wartość przedmiotów często przekracza próg taryfowy.

  Informacje o zamówieniu zaginęły, więc nie można potwierdzić odbiorcy.
  Brak dokumentów certyfikacyjnych

Niektóre przedmioty są eksportowane za granicę, a odpowiednie dokumenty certyfikacyjne są wymagane, w przeciwnym razie zostaną zatrzymane przez lokalne służby celne. Na przykład produkty elektroniczne, czyste elementy baterii, płynne elementy, kosmetyki, produkty znanych marek itp. wymagają odpowiednich dokumentów certyfikacyjnych. Jeśli nie można ich dostarczyć, można je tylko zwrócić lub zniszczyć.

  Specjalne zasady

W różnych krajach obowiązują różne zasady odprawy celnej. Jeśli wysyłane towary nie są zgodne z lokalnymi zasadami, zostaną one zatrzymane. Dlatego lepiej zrozumieć politykę odprawy celnej kraju docelowego z wyprzedzeniem.

Jak wybrać Nihaojewelry opcje wysyłki, aby zmniejszyć problemy celne i taryfowe?

Dla klientów w Stanach Zjednoczonych, jeśli Twój pakiet jest wart mniej niż 800 USD, jest mniej prawdopodobne, że zostanie zatrzymany przez służby celne. Możesz wybrać różne opcje wysyłki w zależności od różnych potrzeb. Na wszelki wypadek, możesz również wybrać naszą bezcłową wysyłkę.

Ze względu na niski wskaźnik odprawy celnej w Europie i Ameryce Łacińskiej, jeśli adres dostawy znajduje się w tych krajach lub regionach, zalecamy wybranie bezcłowej wysyłki (jeśli są problemy celne, zapłacimy cło lub ponownie wyślemy paczkę dla Ciebie). Najlepszą metodą logistyczną jest DHL. Jeśli wybierzesz UPS do wysyłania paczek, szanse na problemy celne są większe.

Poniżej przedstawiono niektóre z Nihaojewelry's bezcłowych opcji wysyłki dla różnych krajów i regionów.

Stany Zjednoczone:

UPS-Duty Free. Jest to nasz kanał bezcłowy dla Stanów Zjednoczonych. Waga pakietu jest mniejsza niż 20KG.

Wysyłka drogą morską. Metoda bezcłowa dla przedmiotów ważących więcej niż 21KG, ale czas transportu jest długi.

Meksyk:

Meksyk Solo. Nadaje się do pakietów poniżej 2 kg, Nihaojewelry jest odpowiedzialny za import i eksport odprawy celnej i ponosi opłat celnych.

DHL-Impuesto gratis para producto con bateria. Ta bezcłowa metoda jest odpowiednia dla zamówień ważących mniej niż 12 kg i płacących mniej niż 50 USD. Produkty z wbudowanymi bateriami mogą być również wysyłane.

DHL-Impuesto Gratis. Ta opcja jest dostępna dla zamówień ważących mniej niż 13kg.

DHL-Free impuesto. Opcja ta jest dostępna dla zamówień o wadze powyżej 13kg. Twoje zamówienie zostanie jednak podzielone na 2 lub więcej paczek do wysyłki.

Impuesto grastis para todo mexico tener problema en aduana por ejemplo Sonora, Sinaloa y Jalisco. Jest to nasza specjalna metoda logistyczna dla trzech regionów: Sonora, Sinaloa i Jalisco. Jeśli Twój adres dostawy znajduje się w tych regionach, wybierz tę opcję, aby uniknąć problemów celnych. Limit wagi jest mniejszy niż 30 kg.

Niemcy:

DHL Germany (taryfa wliczona w cenę). Nihaojewelry specjalna logistyka linii dla Niemiec. Waga zamówienia jest mniejsza niż 20kg. Będziemy płacić cła dla Ciebie.

Europa:

Ekspres europejski (Taryfa wliczona). Nihaojewelry specjalna logistyka linia dla krajów europejskich. Waga zamówienia jest mniejsza niż 20kg. Będziemy płacić cła dla Ciebie. Paczka jest dostarczana przez lokalną pocztę.

Nigeria:

Linia lotnicza do Lagos Duty Free. Nihaojewelry dedykowana logistyka linii dla Nigerii. Paczka jest dostarczana przez lokalną pocztę.

Co jeśli przedmioty zakupione na Nihaojewelry zostaną zatrzymane przez urząd celny?

Każde zamówienie ma 10% możliwość potrącenia podatku przez służby celne, co zależy od przepisów celnych Twojego kraju/regionu.

Jeśli Twoja paczka od dłuższego czasu nie ma informacji o odprawie celnej, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest sprawdzenie, czy paczka nie została zatrzymana przez urząd celny poprzez numer śledzenia lub dowód dostawy dostarczony przez firmę przewozową.

Jeśli prawdą jest, że paczka została odłożona na półkę, wyślą Ci zawiadomienie pocztowe dotyczące wysyłki międzynarodowej z instrukcjami dotyczącymi żądania i zwolnienia paczki.

Urzędnik celny może skontaktować się z Tobą w ciągu około dwóch tygodni, abyś mógł wyjaśnić, dlaczego prosisz o wwóz towaru. W przypadku produktów importowanych należy przygotować dowód zakupu, paragon lub fakturę (należy zwrócić się do działu obsługi klienta firmy NIhao).

Jeśli potwierdzisz, że Twoje zamówienie zostało zatrzymane przez urząd celny, a nie wybrałeś bezcłowej metody logistycznej, zalecamy, abyś zamiast zwrotu paczki wybrał zapłatę należności celnych. Ponieważ fracht zwracany przez urząd celny jest zbyt wysoki, może wynosić kilka razy więcej niż cena zamówienia.

Jeśli wybierzesz bezcłową metodę logistyki i pakiet jest zatrzymany przez służby celne, Nihaojewelry będzie płacić cło lub ponownie wysłać pakiet.

Jeśli problem celny jest spowodowany przez inne przyczyny, prosimy o kontakt z lokalną firmą logistyczną, celną i naszym działem obsługi klienta w czasie, i współpracować z nami, aby rozwiązać go razem.

Informacje kontaktowe służb celnych niektórych krajów:

Podsumowując.

W skrócie, gdy pojawia się problem celny, nie martw się, skontaktuj się z logistyką i lokalnym cłem w czasie, aby poznać przyczynę problemu i dostarczyć wymagane dokumenty. Fakturę i świadectwo płatności można uzyskać, kontaktując się z działem obsługi klienta NIhao. Powyżej przedstawiamy nasze rozwiązania problemów związanych z cłem i taryfą. Jeśli masz jakieś pytania, prosimy o pozostawienie wiadomości w obszarze komentarzy.

Post Views: 576
Related Posts:Problemy z dostawą przy zakupie hurtowym w celu odsprzedażyCotygodniowe zalecenie Nihaojewelry dotyczące torebek i...4 cenne porady dotyczące oszczędzania pieniędzy przy kosztach wysyłki...Czy wysyłka będzie opóźniona w świetle COVID-19?...Czy koszty wysyłki Nihaojewelry są drogie? List od Nihaojewelry do wszystkich użytkowników podczas...