Złoto inwestycyjne

Czy powinienem kupić monety czy krążki? Kluczowe różnice do rozważenia

Akcje, nieruchomości, obligacje i nie tylko: każda klasa aktywów ma swoje własne unikalne słowa i zwroty, jak również fragmenty języka, które musisz przyswoić, aby wziąć udział w szerszej rozmowie. Nie inaczej jest z kupnem złota i srebra. Im więcej wiesz, tym dalej możesz posunąć swoje portfolio. Dwa zwroty, które mogą stanowić problem dla nowych nabywców metali szlachetnych to "monety" i "rundy". Te dwa pojęcia są niezwykle podobne pod względem wyglądu fizycznego, jednak istnieją ważne różnice, które należy zrozumieć przed zakupem monet w zamian za monety. Znajomość różnic między nimi może doprowadzić do posiadania portfela, z którego nie tylko będziesz dumny, ale który będzie spełniał Twoje standardy.

Jaka jest różnica między monetami a okrągłymi?

Produkcja

  • Monety są bite przez suwerenny rząd, są prawnym środkiem płatniczym i mają minimalną wartość nominalną oprócz wartości topnienia.
  • Rundy są bite przez prywatne mennice, nie mają wartości nominalnej i generalnie mają tylko wartość stopu. Ponieważ tylko władza może nadać monetom wartość pieniężną, czyli nominał, a nie prywatna mennica czy firma, monety nie mogą być prawnym środkiem płatniczym.

Pamiętaj.

.. Teoretycznie mógłbyś używać monet emitowanych przez rząd jako pieniędzy do kupowania artykułów spożywczych lub płacenia za paliwo, tak samo łatwo jak ćwierćdolarówek czy banknotów dolarowych. Z drugiej strony, monety nie są wspierane przez rząd i nie są akceptowane jako prawny środek płatniczy. Atrakcyjność monet jest związana przede wszystkim z zawartym w nich metalem. Pomyśl o okrągłych monetach jak o małych, niepieniężnych, podobnych do monet kawałkach metalu szlachetnego.

Projekt

  • Monety mają okrągły kształt. W większości krajów wzory monet muszą być zatwierdzone przez ciało ustawodawcze i komitet doradczy. Niektóre monety posiadają wzór, który zmienia się z roku na rok, tak jak australijska złota moneta Kangur i australijska srebrna moneta Kookaburra, praktyka, która może zwiększyć atrakcyjność, rzadkość i wydajność tych monet. Rok emisji jest zawsze obecny na złotej lub srebrnej monecie.
  • Rundy są również - zgadłeś - okrągłe. Można je wyprodukować z niemal każdym wzorem, nawet takim, który bardzo przypomina oficjalne wzory monet. Na szczęście, te repliki muszą być oznaczone jako takie. Będą one miały wybite litery "R" lub "COPY", aby kupujący mogli szybko odróżnić monety emitowane przez rząd od prywatnie wybijanych krążków o podobnym wzorze. Runda może, ale nie musi mieć wybitej daty emisji.

Pamiętaj.

.. Proces projektowania i bicia złotych i srebrnych monet emitowanych przez rząd zapewnia spójność i integralność projektu. W związku z tym, zarówno monety, jak i monety okrągłe mogą mieć wzory, które mają specjalne znaczenie, co sprawia, że prezenty ze złota i srebra są świetnym sposobem na upamiętnienie ważnych wydarzeń, takich jak urodziny, rocznice, śluby, święta narodowe, itp. Wzór na monecie lub monecie okrągłej może również oznaczać coś wyjątkowego dla obdarowującego i obdarowywanego, co jest czynnikiem, który wykracza daleko poza pieniężną atrakcyjność złota i srebra.

Złota Amerykańska Moneta Orzeł pozostaje jedną z najpiękniejszych monet, jakie kiedykolwiek zostały wybite. Dowiedz się, jak awers i rewers monety ugruntowały jej pozycję jako symbolu amerykańskiej tradycji i jedności. Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589

, aby zabezpieczyć swoją monetę już dziś. Jako najbardziej popularna złota moneta bulionowa Mennicy Amerykańskiej, ma ona historię wyprzedaży!

Rozmiar i waga

  • Monety są bite w różnych rozmiarach - głównie o wadze 1/10 uncji, 1/4 uncji, 1/2 uncji i 1 uncji.
  • Monety mogą być również produkowane w różnych rozmiarach i wagach, z jednym dużym wyjątkiem: Żadna moneta okrągła nie może mieć dokładnie takich samych parametrów jak moneta rządowa. Nigdy nie może mieć takiej samej średnicy, grubości i masy jak moneta będąca prawnym środkiem płatniczym. Pomaga to zapobiegać fałszerstwom i utrudnia oszukiwanie technologii wykorzystujących monety. Może to również prowadzić do powstania nieoczekiwanych wag, takich jak 1/20 uncji, 2 uncje, 5 uncji i 10 uncji.

Pamiętaj.

.. Przy większych wagach, złote lub srebrne monety mogą służyć jako substytut sztabek i wspierać szybką, wysokonakładową dywersyfikację. Niektórzy kupujący preferują mniejsze rozmiary monet okrągłych, jak np. monety o wadze 1/20 uncji, które mogą być przystępnym sposobem na rozpoczęcie przygody z metalami szlachetnymi.

Cena

  • Cena monet bulionowych jest przede wszystkim determinowana przez cenę spot złota i srebra oraz wagę monety. Cena monet z certyfikatem obejmuje te czynniki, jak również dostępność i stan monet.
  • Rundy mają zazwyczaj niską premię w stosunku do ceny spot, podobnie jak sztabki, ponieważ wartość rynkowa monety wynika z jej wewnętrznej zawartości metalu. Złote i srebrne monety mogą wyglądać bardziej jak monety, ale mają więcej wspólnego ze sztabkami niż z kruszcem. Rundy oferują niewielką izolację od zmienności rynku spot.

Należypamiętać.

.. W przeciwieństwie do monet i sztabek, wiele monet ma potencjał numizmatyczny. Oprócz ich wewnętrznej wartości metalowej, monety te mają również udowodnioną stopę wzrostu wartości w oparciu o ich rzadkość, stan i popyt. Ich "wartość" zawiera historyczną i estetyczną atrakcyjność, podobnie jak w przypadku obrazów. Zarówno w przypadku monet, jak i monet okrągłych, większa waga zazwyczaj wiąże się z wyższą ceną.

Potencjał wydajności i ryzyko

  • Potencjał wydajności wielu monet bulionowych i monet z certyfikatem jest dobrze udokumentowany. Daty emisji, typy monet, ich populacje i inne czynniki mogą być śledzone na przestrzeni czasu, dając Ci lepszy wgląd w to, jak Twoje złote i srebrne monety mogą zachować się w nadchodzących latach.
  • Ponieważ istnieje tak wiele odmian monet okrągłych, trudno jest ocenić ich potencjał wydajności. Runda upamiętniająca premierę popularnego filmu może w jednym roku przynieść dobre wyniki, ale w następnym już nie. Wyniki mogą się różnić w zależności od rundy, wzoru i ram czasowych.

Pamiętaj... Z zakupem monet okrągłych wiąże się ryzyko, którego nie znajdziesz w przypadku monet emitowanych przez rząd, będących prawnym środkiem płatniczym. Na przykład, Twój lokalny sklep z monetami może zaprojektować i sprzedawać swoją własną złotą monetę, pięknie ozdobioną amerykańską flagą z jednej strony i Alexandrem Hamiltonem z drugiej. Brzmi to patriotycznie i oficjalnie, ale czy zachowa swoją wartość rynkową? Może tak. A może nie. Jeśli kupisz tę rundę, możesz utknąć w martwym punkcie - sprzedać ją temu samemu lokalnemu sklepowi lub innemu dealerowi po znacznie niższej cenie.

Monety czy monety okrągłe: Która z nich jest odpowiednia dla Ciebie?

Złote i srebrne monety bulionowe oraz certyfikowane monety emitowane przez rząd Stanów Zjednoczonych posiadają dodatkowe zabezpieczenia i spokój, którego prawdopodobnie nie znajdziesz w przypadku monet produkowanych prywatnie. W przypadku złotej monety Amerykański Orzeł, na przykład, wiesz, że moneta jest wspierana przez rząd USA dla jego zawartości złota, wagi i czystości. Runda nie musi mieć tej samej gwarancji jakości.

W niepewnych ekonomicznie czasach możesz ograniczyć liczbę finansowych niewiadomych w swoim życiu, kupując złote i srebrne monety. Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589

, by umówić się na indywidualną konsultację z doświadczonym Doradcą Klienta. Doświadczony

przedstawiciel poświęci czas, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję w Twojej wyjątkowej sytuacji.

currencygold coinshow to buy goldhow to buy silverShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsThe 2021 Type 2 Silver Eagle Has Landed at U.S. Money Reserve2021-09-01Learn How
Silver Proof Coins are Made at the San Francisco Mint2021-08-27Have
you seen the All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne kontra złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Co to jest ustawa o monecie wolności?
2021-07-23