Złoto inwestycyjne

Optymizm i współczucie w trudnych czasach

"Czy twoja podróż jest naprawdę konieczna?".

Tak brzmiał slogan Biura Transportu Obronnego (Office of Defense Transportation - ODT), agencji rządowej utworzonej tymczasowo w 1941 roku podczas II wojny światowej. ODT dążyło do zmniejszenia zużycia gazu i zmniejszenia ogólnej liczby podróży wewnętrznych w Stanach Zjednoczonych, aby zwiększyć dostawy potrzebne na potrzeby działań wojennych. Jedną z metod było zniechęcanie do podróżowania w celach "nieistotnych".

Brzmi znajomo?

Dziś Amerykanie muszą współpracować, aby wesprzeć większą sprawę, tak jak miało to miejsce prawie 80 lat temu. Nasz naród zdawał sobie sprawę ze znaczenia, jakie mogą mieć nawet najmniejsze czyny, i działał wtedy właściwie (badania wskazują, że w latach 1941-1944 krajowe zużycie gazu spadło o 32 procent). Dziś możemy to powtórzyć.

Stwierdzenie, że czasy są ciężkie, jest niedopowiedzeniem. Wielu Amerykanów obecnie cierpi i uważam, że należy o nich pamiętać. Wielu z nich jest narażonych na zagrożenia zdrowotne lub straciło pracę. Te historie rozdzierają serce i podkreślają naszą potrzebę działania ze współczuciem.

Wspaniała wiadomość jest taka, że wiele osób postępuje ze współczuciem.

Zdolność ludzkości do życzliwości i innowacyjnego myślenia była w pełni widoczna, ponieważ ludzie na całym świecie pomagali innym, koordynując zbiórkę żywności i środków medycznych, wspierając lokalne firmy, które ucierpiały w wyniku kataklizmu, czy też organizując działania, które pozwoliły nam pozostać w kontakcie, gdy byliśmy osobno. Nawet małe rzeczy - po prostu zachowanie dystansu społecznego i nie gromadzenie zapasów w sklepie spożywczym - mogą mieć ogromny wpływ na cały naród.

Dla wielu osób wysiłek ten był trudny i prawdopodobnie nadal będzie. W tych stresujących czasach musimy pamiętać, by dać sobie to, czego potrzebujemy, by zachować bezpieczeństwo i zdrowie psychiczne.

Pamiętaj, że dystans społeczny nie oznacza izolacji społecznej.

Codziennie staraj się nawiązać z kimś kontakt. Nowoczesna technologia daje nam niezliczone możliwości kontaktu, dlaczego więc z nich nie skorzystać? Nawet jeśli nie chcesz przeprowadzać wideokonferencji, rozmowy telefoniczne nadal są świetnym sposobem na utrzymywanie kontaktu z przyjaciółmi i krewnymi. Teraz, gdy mamy więcej czasu w domu, może to być także dobry moment na zapomnianą sztukę pisania listów.

Co więcej, są inne rzeczy, które możemy zrobić, aby poprawić sobie nastrój. Znajdź sposób na aktywność fizyczną i wyjdź na zewnątrz, jeśli masz taką możliwość. Warto zastanowić się nad tym, za co jesteśmy wdzięczni. I pamiętaj, że choć sytuacja może wydawać się ponura, na świecie wciąż istnieje piękno. Wszyscy mamy zdolność do tworzenia i pielęgnowania tego piękna i wszyscy możemy je wpuścić do naszego życia.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ wypróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do
wyboru
dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o
pomoc2021-08-11Moc ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11