Złoto inwestycyjne

Jak zła będzie następna recesja?

"Znaczące spowolnienie lub nawet recesja nadejdzie prędzej czy później, i prawdopodobnie nadejdzie wcześniej niż myślisz. Zawsze tak jest" - pisze redaktor naczelny Fortune, Geoff Colvin.

Zaskoczony ostrzeżeniem Colvina? Prawdopodobnie nie jesteś sam. Na pierwszy rzut oka gospodarka amerykańska wygląda na silną. Może to być najdłuższa ekspansja gospodarcza w historii.

Tak, stopa bezrobocia jest niska. Ale teraz jest mało miejsca na wzrost zatrudnienia, a firmy mogą mieć problemy z obsadzeniem wykwalifikowanych stanowisk, ponieważ pula bezrobotnych pracowników jest tak mała.

Tak, kryzys hipoteczny subprime się skończył. Ale teraz sprzedaż domów spadła, podczas gdy ceny mieszkań wzrosły, a wszystko to w czasie, gdy wypłaty pozostają w stagnacji.

I tak, rynek akcji uderza w każdą wysoką nutę. Ale wszystko, od miażdżącego poziomu zadłużenia gospodarstw domowych do niepohamowanego podziału politycznego, może wywołać krach.

Nikt nie wie, kiedy będzie następna recesja. Analitycy oceniają ją na lata 2019-2020, co nie jest zbyt odległą datą.

Kiedy (i jeśli) recesja nadejdzie, oto jak poważna może być

.

>> Pobierz najnowszy, kolorowy, ekskluzywny raport specjalny U.S. Money Reserve, aby dowiedzieć się, jak poważna może być następna recesja.

Rezerwa Federalna

może nie być w stanie pomóc.

W latach 2007-2009 Rezerwa Federalna, czyli Fed, stosowała niekonwencjonalną politykę pieniężną zwaną luzowaniem ilościowym (QE), kupując obligacje rządowe i inne aktywa w celu napędzenia wzrostu gospodarczego. W ten sposób bilans Fedu wzrósł do monstrualnej kwoty 4,4 bln dolarów.

Instytucje finansowe zostały zalane kapitałem. Stopy procentowe zostały obniżone. Celem było pobudzenie gospodarki, zwiększenie płynności i ochrona książeczek czekowych Amerykanów.

Czy QE wyciągnął nas z Wielkiej Recesji? Nie bardzo. Czy może nas wyciągnąć z kolejnej recesji? Prawdopodobnie nie. Rozwiązanie Fed, luzowanie ilościowe, może nie być tak skuteczne.

Stephen D. Williamson, ekonomista Banku Rezerwy Federalnej w St. Louis, stwierdza, że "QE jest kontrowersyjne, teoria jest mętna, a dowody empiryczne są otwarte na interpretację.

"

Po zbadaniu dostępnych zasad QE i istniejących danych empirycznych, stwierdza: "Wydaje się, że nie ma dowodów na to, że QE działa albo w celu zwiększenia inflacji, jeśli spojrzymy na przypadek Japonii, albo w celu zwiększenia realnego PKB, jeśli porównamy Kanadę z USA... istnieją dobre powody, aby być sceptycznym, że działa tak, jak jest to reklamowane, a niektórzy ekonomiści przedstawili dobry argument, że QE jest w rzeczywistości szkodliwe. "

Fed nadal ma biliony dolarów siedzących w swoim bilansie z ostatniej recesji. Nawet jeśli luzowanie ilościowe mogłoby bezbłędnie odwrócić recesję, to ile jeszcze długu Fed może realistycznie wziąć na siebie? Jak skuteczna mogłaby być druga runda luzowania ilościowego?

>> Bottom line: W przypadku kolejnej recesji, Rezerwa Federalna będzie walczyła o to, by być tak silną jak kiedyś. Pobierz nasz ekskluzywny raport specjalny, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak luzowanie ilościowe było stosowane w przeszłości i dlaczego może nie działać w przyszłości.

Właściciele domów mogą nie być w stanie odbić się od dna.

Przez długi czas posiadanie domu oznaczało bezpieczeństwo. Oznaczało zapuszczenie korzeni, objęcie społeczności i stworzenie schronienia dla siebie i swoich bliskich.

Wielka recesja zmieniła to wszystko.

Według Biuletynu Rezerwy Federalnej opublikowanego w czerwcu 2012

r:

"Changes in U.S. family finances from 2007 to 2010", mediana i średnia wartość podstawowych rezydencji właścicieli domów spadły odpowiednio o 18,9% i 17,6% - w przeliczeniu na dolary to 39 500 i 55 700 dolarów. Raport stwierdza: "Właściciele domów w praktycznie wszystkich grupach demograficznych odnotowali straty... i większość z tych strat była znaczna. "

Kryzys mieszkaniowy Wielkiej Recesji na zawsze zmienił tych, którzy go przeżyli, od właścicieli domów po ich dzieci. Mimo to, wielu Amerykanów pozostaje nieprzygotowanych na kolejny.

Poziom zadłużenia gospodarstw domowych jest obecnie wyższy niż w 2008

roku.

Pożyczki Amerykanów osiągnęły 13,29 biliona dolarów w drugim kwartale 2018 roku. To wzrost o 454 miliardy dolarów w porównaniu z rokiem ubiegłym i oznacza 16. kwartał z rzędu wzrostów, zauważa raport Rezerwy Federalnej za pośrednictwem Reutersa.

Kredyty

domowe, samochodowe, studenckie i kredytowe napędzają ten wzrost. Tak samo jak niezabezpieczone pożyczki osobiste przez kredytodawców online. Podobnie jak w okresie poprzedzającym Wielką Recesję, bardziej ryzykowni kredytobiorcy otrzymują pożyczki, do których prawdopodobnie nie powinni się w ogóle kwalifikować.

Ekonomiści z Rezerwy Federalnej i Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley stwierdzili: "Upadek pozabankowego sektora hipotecznego może potencjalnie spowodować znaczne koszty i szkody dla konsumentów i rządu Stanów Zjednoczonych".

I wysoki. I niebezpieczny.

>> Dolna linia: Duże banki nie udzielają finansowania jak kiedyś, ale alternatywni, pozabankowi pożyczkodawcy już tak. Pobierz najnowszy raport specjalny, aby dowiedzieć się, dlaczego ci kredytodawcy nie mają środków lub wsparcia federalnego, aby odbić się od szoku gospodarczego.

Amerykański pracownik może czuć się beznadziejnie.

Ponad osiem milionów miejsc pracy zostały wymazane podczas Wielkiej Recesji

.

Zamknięto fabryki, które utrzymują społeczność.

Dekadę później bezrobocie jest niskie, a wiele firm ponownie zatrudnia

pracowników

.

Jednak blizny po jednej z najgorszych recesji w historii USA pozostają.

Badanie z 2017 roku przeprowadzone przez CareerBuilder ujawnia, że:

  • 78% pracowników pełnoetatowych twierdzi, że żyje od wypłaty do wypłaty.
  • Ponad 70% pracowników pełnoetatowych jest zadłużonych.
  • 15 milionów pracowników kontraktowych w USA nie ma pewności zatrudnienia.
  • 25 milionów pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin wolałoby pracować na pełny etat.

Czy to brzmi jak gościnny klimat dla amerykańskiego pracownika? Wielu Amerykanów nie znajduje pracy, której pragną, z korzyściami, które przynoszą im spokój ducha.

Nawet ci, którzy mają pracę na pełny etat, nie otrzymują zbyt wiele w kwestii świadczeń. Mniej firm oferuje emerytury, ubezpieczenie zdrowotne dla emerytów, ubezpieczenie od długoterminowej opieki i finansowanie edukacji.

>> Dolna linia: Przeciętny amerykański pracownik wciąż dochodzi do siebie po ostatniej recesji. Pobierz nasz raport specjalny, aby dowiedzieć się, dlaczego firmy, stany i Waszyngton mogą nie być w stanie najlepiej pomóc.

Podział polityczny może być zbyt duży, by go pokonać.

Obie partie współpracowały podczas Wielkiej Recesji, by poprawić sytuację

.

W 2006 roku prezydent George W. Bush podpisał ustawę o amerykańskich emeryturach i ochronie przy wsparciu Demokratów i Kongresu.

W

2008 roku prezydent Bush podpisał także ustawę o awaryjnej stabilizacji gospodarczej, która została uchwalona w czasie, gdy Demokraci sprawowali władzę w Izbie i Senacie.

W 2009 roku prezydent Barack Obama podpisał ustawę o amerykańskim odrodzeniu i reinwestycji, która uzyskała poparcie kilku republikańskich i niezależnych senatorów

.

Ale teraz? Polityka w Ameryce jest bardziej spolaryzowana niż kiedykolwiek, a niezdolność Demokratów i Republikanów do uzgodnienia czegokolwiek może spowodować, że nie będą oni w stanie działać podczas kolejnego kryzysu finansowego.

>>Podsumowując: Miejmy nadzieję, że w przypadku kolejnej recesji obie partie zjednoczą się dla dobra Amerykanów. Jeśli nie potrafią, to kto wie, jak zła może być następna recesja?

Być może doświadczamy bańki gospodarczej, ale to nie znaczy, że musimy w niej żyć. Pobierz nasz najnowszy raport specjalny, aby dowiedzieć się więcej o realiach recesji, które tu przedstawiliśmy. Informacja to najlepszy sposób na uzbrojenie się.eBookeconomic

forecastfinancial crisisloansrecessionShare this postFacebookTwitterLinkedInRelatedpostsA New Millennium of American Debt
2021-09-02When it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego
2021-08-19Wybieranie przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfolio
2021-08-18Tutor czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc
2021-08-11Siła kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej
2021-08-11