Poradnik

Złoto i brylanty, jako alternatywa dla giełdy

Inwestowanie w złoto zabezpieczeniem na przyszłość

O zaletach inwestowania w złoto praktycznie każdy wie. Jednak, jeśli chcemy zabezpieczyć nadwyżki kapitału powinniśmy myśleć także o brylantach inwestycyjnych, które co bardzo ważne są odporne na rynkowe zawirowania.

Brylant jako alternatywa dla giełdy

Doskonałą alternatywą dla giełdy będą dobra materialne, szczególnie takie w postaci złota i brylantów, które mają formę inwestycyjną. Ekspert podkreśla, że o ile wiedza społeczeństwa na temat złota jako materiału inwestycyjnego będzie spora to obszar brylantów jest tutaj mniej znany. Mówi się o nich najczęściej, jeśli w grę wchodzą jakieś duże transakcje, które będą realizowane przez największe światowe domy aukcyjne. Jednak mówi się, że brylanty inwestycyjne mimo, że są produktami klasy premium mogą praktycznie każdego kto chce inwestować zainteresować.

Zasady inwestowania w brylanty

Brylanty zasadniczo będą mocno trzymać wartość. Są one odporne na inflację oraz hiperinflację przenoszą wartość majątku w czasie. Jeśli bierze się pod uwagę raporty, które mówią o wyznaczników ceny giełdowej dla kamieni szlachetnych mówi się o rocznym zwrocie na poziomie między 7 a 15 procent dla białych kamieni z brylantowym szlifem. Natomiast, jeśli chodzi o kamienie kolorowe to tak naprawdę stopa zwrotu praktycznie nie będzie tutaj ograniczona. Jeśli parametry są bardzo dobre i mają wysokie nasycenie kolorów cena może rosnąć nawet kilkadziesiąt procent rocznie. Inwestowanie w fizyczne złoto czy brylanty inwestycyjne to dobry pomysł dla firm, które chcą zabezpieczać nadwyżki kapitałowe i aktywa.

Złoto fizyczne i brylanty to zabezpieczenie Twojego majątku

Zarówno złoto tak jak brylanty będą zabezpieczać wartość majątku. Brylanty inwestycyjne są przede wszystkim odporne na zawirowania rynkowe. Złoto będzie nieść ze sobą wiele korzyści podatkowych no i pełną mobilność a także płynność inwestycji. W każdym momencie możemy złoto odsprzedaż w dowolnym miejscu na świecie, albo też wymieni się je na interesującą walutę, dobro, towar czy usługę.Tutaj ewentualny obrót, jeśli tylko my będziemy nim zainteresowani nie będzie stanowił problemu.