Złoto inwestycyjne

Cena złota z gram

Opłacalna sprzedaż sztabek ze złota

Na kursie złota, który stale rośnie można całkiem dobrze zarobić. Sprzedaż kupionych kilkadziesiąt lat wcześniej złotych sztabek może przynieść inwestorowi zysk nawet kilkukrotny. Od czego więc zależą notowania kruszcu? Rola złota w systemach monetarnych jest rzeczywiście bardzo ważna. To na gruncie tego metalu opierały się światowe gospodarki. Na bazie obrotu wyrobami ze złota funkcjonował handel na całym świecie. Złoto można powiedzieć, że stało się synonimem bogactwa, dostatku a poszukiwanie nowych źródeł wydobycia inspirowało podróżników do odkrywania nowych lądów.

Ile kosztuje złoto za gram?

Cena jednego grama złota będzie uzależniona od różnych czynników. Długoterminowe prognozy sugerują, że ten kruszec będzie droższy. Przede wszystkim jest mniejsza podaż, duże zainteresowanie złotem i trudność z wydobyciem. To sprawia, że można mówić o tym, że będzie rosła cena ze względu na naturalne warunki jakie są związane z rynkiem złota obecnie spotykanym na świecie.

Uncja a gram złota

Dla początkujących inwestorów czy kolekcjonerów takim poważnym problemem będzie kwestia oszacowania masy złota. Problem wynika z tego, że stosowaną miarą jest obecnie uncja i w zakresie uncji międzynarodowej będzie to około 28,35 gram, natomiast w jubilerstwie stosuje się uncję trojańską i to będzie już nieco ponad 31,10 grama. Jednostka ta wyrażana będzie skrótem oz.

Rodzaje prób złota

Co oznacza próba złota?

Złoto w swej czystej postaci to materiał bardzo plastyczny, miękki i wrażliwy na różnego rodzaju uszkodzenia. Jeśli chcemy mieć trwałość przedmiotów wykonywanych ze złota, monet czy sztabek będzie się dodawać do nich inne metale przy czym ilość złota w stosunku do dodanych metali określa się próbą złota. I tak jeśli mamy próbę 333 będzie to oznaczać, że w składzie znajduje się 33,3 % złota czystego. Natomiast złotem inwestycyjnym może być tylko złoto, które ma próbę minimum 995.

Bezpieczne złoto inwestycyjne

Inwestorzy na całym świecie szukają sposobu na to, by pomnażać swoje oszczędności. Nie ważne będzie jednak czy analizują sytuacje na rynku finansowym, ale fakt, że szukają także zyskownych przedsięwzięć nawet mimo potencjalnego ryzyka. W ten sposób właśnie budują ewentualnie szansę na stały zysk. Metody oszczędzania obecnie się zmieniają i coraz częściej idzie się w kierunku nowoczesnych metod, dzięki którym zyskać będzie można najwięcej. Jeśli w Polsce chcemy zainwestować w złoto wydaje się, że dobrą propozycją będzie oferta Mennicy Polskiej i jej złoto inwestycyjne.