Inwestycja w srebro

Kruszce inwestycyjne: złoto, srebro

Kruszce inwestycyjne

Obecnie coraz więcej naszych rodaków chce inwestować w metale szlachetne a przede wszystkim dzieje się tak ze względu na korzystne przepisy podatkowe w tym kierunku a także złą sytuację finansowo gospodarczą. W prawdzie można mówić o kilku latach opóźnienia naszych rodaków, ale i tak widać, że idziemy za krajami zachodu.

Kruszce inwestycyjne - złoto

Złoto nadaje się lepiej do przechowywania wartości, ponieważ jest lżejsze w stosunku do ceny. Kupując złota za 100 tysięcy dolarów będziemy mieli go trzy kg a srebra byłoby 220 kg. Ceny złota: https://mennica-krakowska.pl/6-zloto .

Kruszce inwestycyjne - srebro

Jest znacznie szerzej niż złoto stosowane w gospodarce. Okazuje się, że około 68 % srebra wykorzystuje się w przemyśle, złota zaś jedynie około 8%. To znaczy, że ceny srebra lepiej będą pokazywać realny stan gospodarki. Ceny złota pokazują ewentualny stan kryzysu. Ceny srebra: https://mennica-krakowska.pl/9-srebro .

Krok pierwszy – zakup kruszcu

Oczywiście inwestycja w metale szlachetne musi rozpocząć się o poznania rynku. Potem już można decydować się na kupno kruszcu. Tutaj jest wiele możliwości, ponieważ na rynku pojawiają się różne metale inwestycyjne, formy kolekcjonerskie, które poza wartością rynkową surowca mają także swoją wysoką wartość estetyczną, historyczną oraz pozamaterialną.

Przechowywanie złota inwestycyjnego

Kruszce inwestycyjne – przechowywanie

Przechowywanie takich metali to bardzo ważna sprawa. Z jednej strony chodzi o zabezpieczenie przed kradzieżą o co nie trudno gdy chodzi o pojedyncze sztabki czy monety, z drugiej jednak będzie trzeba również dbać o kruszec tak, by nie tracił on wartości ze względu na fizyczne zniszczenie. Z tego powodu każdy kto chce inwestować w metal szlachetny powinien przemyśleć sobie ewentualne sposoby na przechowanie kruszcu, tak by nie doszło do jego kradzieży ani zniszczenia.

Kruszce inwestycyjne - sprzedaż

Przy sprzedaży złota jest tak sama zasada jak przy srebrze. Większy dostawca może uzyskać zdecydowanie lepsze warunki niż sprzedawca indywidualny, który ma małą ilość produktu. Jednak trzeba mieć świadomość, żę dla większości 500 gram to spore osiągnięcie, to masowi klienci zamawiają dziesiątki czy setki kilogramów. Skala transakcji musi oczywiście mieć wpływ także na ostateczną cenę tak dokonywanej transakcji.

Przesyłki ze złotem

Inwestor, który korzysta z usługi składowania czy przechowania może zawsze żądać przekazania złota. Z różnych powodów klienci doceniają taką usługę. Problem jednak pojawia się w momencie, gdy będzie trzeba złoto transportować. Wtedy trzeba szukać takiej opcji, która spełni wyzwanie klienta i przesyłka dotrze bez problemów do adresata.