Inwestycja w srebro

Kruszec stary jak świat. Srebro - inwestycja na lata

Złoto i srebro - metale szlachetne

Już od ponad 20 lat złoto powszechnie uważane jest za bardzo cenny kruszec, który stale zyskuje na wartości. Tuż za nim stoi jego młodszy brat a więc srebro. Ten drugi jednak wykorzystuje się rzadziej, pojawia się jednak w przemyśle, gdzie ma coraz więcej zwolenników.

Srebrne wyroby u jubilera

Oprócz tego przede wszystkim wyrób biżuterii oraz cała branża jubilerska, gdzie srebro było wykorzystywane z domieszkami albo w całej okazałości.

Granulat srebra – sprzedaż i zakup

Granulat nigdy nie ma stabilnej ceny jak to się dzieje w przypadku złota, ale dalej jest to popularny kruszec. Jest chętnie skupowany i sprzedawany.

Czyste srebro

Srebro w przeciwieństwie do złota nie będzie inwestycyjnym materiałem, ale jest doceniane ze względu na swoje użytkowe walory. Obecnie jednak z czystego srebra także przygotowuje się monety inwestycyjne i kolekcjonerskie. To metal szlachetny, który jest chętnie wykorzystywany w przemyśle. Sam obrót srebrem jest obrotem, który będzie podobny do platyny. Jednocześnie srebro to stosunkowo tani metal szlachetny. Wykorzystywanie w go w jubilerstwie oraz w zakresie przemysłowym staje się coraz większe.

Srebro aktywem ponadczasowym

Skup granulatu srebra

Rosnące zapotrzebowanie będzie związane z rosnącym bezpośrednio popytem na ten materiał, dlatego także rosnący jest również skup granulatu srebra. Wydaje się, że w najbliższym czasie handlowy obrót będzie rosnąć, ale trzeba przyznać, że wiele będzie zależeć od potrzeb jakie pojawiają się w przemyśle, gdzie właśnie ten materiał będzie chętnie wykorzystywany. Przewiduje się, że jego otoczenie może dodatkowo rosnąć choć wiele zależy od indywidualnych czynników.

Srebro - nie tylko na przemysł jubilerski

Sprzedaż hurtowa metali szlachetnych odbywa się w dwóch kierunkach. Pierwszy to przemysł jubilerski, gdzie będzie sprzedawane złoto, srebro oraz platyna. Druga kwestia to przemysł i przede wszystkim elektronika oraz przemysł elektryczny, gdzie są sprzedawane wszystkie metale szlachetne ze złotem i platyną. Zastosowanie w elektronice oraz elektryce występuje od lat a sprzedaż hurtowa w tym kierunku staje się bardzo popularna. Obecnie przede wszystkim wprowadza się metale szlachetne do rozwiniętych bardzo dobrze podzespołów w sprzętach elektronicznych zaczynając od sprzętu AGD poprzez sprzęt RTV. Trzeba jednak pamiętać o sprzęcie audio, gdzie również te metale pojawiają się dość często. Dlatego właśnie skupy metali szlachetnych również chętnie skupują sprzęt elektroniczny, z którego te metale odzyskują.