Złoto inwestycyjne

Dlaczego obecny stosunek złota do srebra się załamuje?

Był rok 1993. Michael Jordan zawiesił swoje trampki Air Jordan i odszedł na koszykarską emeryturę. Park Jurajski dominował w kasie. A Seinfeld wciąż rządził na falach radiowych.

Rok 1993 był również ostatnim, kiedy stosunek złota do srebra osiągnął 93 - aż dotego roku

. W dniu 10 lipca 2019 r. stosunek złota do srebra wzrósł do 93,6. (Rekord wszech czasów to 100,7, ustanowiony w 1991 r.)

Co koniec tej 26-letniej passy oznacza dla kupujących metale szlachetne? Dowiedz się, co może być przyczyną tego załamania w obecnym stosunku złota do srebra i co możesz zrobić w odpowiedzi.

Czym jest stosunek złota do srebra?

Zanim zagłębimy się w skutki zmiany stosunku złota do srebra, omówmy pokrótce znaczenie tego stosunku.

Aby otrzymać stosunek złota do srebra, cena złota jest dzielona przez cenę srebra. Ta matematyka wskazuje, ile uncji srebra potrzeba, by kupić uncję złota. Wyższy wskaźnik sygnalizuje, że zakup srebra kosztuje mniej niż złota.

Według Banyan Hill Publishing, średni stosunek złota do srebra od stycznia 1990 roku wynosił około 65. Oznacza to, że potrzeba około 65 uncji srebra, aby kupić 1 uncję złota.

Na początku lipca stosunek ten przekroczył 93, co oznacza, że obecnie potrzeba 93 uncji srebra, aby kupić 1 uncję złota. Stosunek ten nie stoi jednak w miejscu. Waha się z dnia na dzień.

Na

przykład 22 lipca stosunek ten oscylował wokół 87.

Co się dzieje ze stosunkiem złota do srebra?

Kiedy stosunek złota do srebra wzrasta, oznacza to, że srebro jest bardziej preferowane jako aktywo niż złoto. Kiedy jednak stosunek ten spada, złoto często staje się preferowanym metalem szlachetnym.

Ponieważ tego lata srebro zbliżyło się do poziomu 16 dolarów za uncję, niektórzy ludzie przesuwają swoje aktywa, aby zrobić miejsce na więcej srebra, ponieważ stosunek złota do srebra przechyla się w stronę srebra, czyniąc je bardziej atrakcyjnym z punktu widzenia ceny.

Jeden z analityków powiedział MarketWatch, że srebro może zbliżyć się do poziomu 20 dolarów za uncję, jeśli złoto osiągnie cenę 1500 dolarów za uncję lub wyższą. 22 lipca złoto kosztowało około 1 425 dolarów za uncję.

"Spóźniliśmy się na rajd na srebrze, ponieważ stosunek złota do srebra znajdował się w pobliżu historycznych szczytów", powiedział Chris Gaffney, prezes ds. rynków światowych w TIAA Bank, w wywiadzie dla MarketWatch. "Krótko mówiąc, srebro miało trochę 'do nadrobienia', ponieważ zostało pominięte w ogólnym rajdzie metali szlachetnych w pierwszej połowie 2019 r. "

Peter Spina, prezes i dyrektor generalny GoldSeek.com, powiedział MarketWatch, że srebro

pozostawało

daleko w tyle za złotem przez kilka lat. Zyski złota do tej pory w 2019 roku pomogły "zapalić iskrę pod ceną srebra", zauważył.

Wśród czynników, które mogą wpływać na stosunek złota do srebra są:

  • Słabszy lub silniejszy dolar amerykański
  • Wzrost lub spadek stóp procentowych
  • spowolnienie lub wzrost aktywności gospodarczej
  • Spadek lub wzrost napięć na świecie.

Ogólnie rzecz biorąc, stosunek ten wzrasta w czasach niepewności gospodarczej. DailyFX wyjaśnia, co wyzwala konkretne wahania:

  • Gdy cena złota rośnie szybciej niż cena srebra, stosunek ten będzie wzrastał.
  • Gdy cena srebra wzrasta szybciej niż cena złota, stosunek ten spada.
  • Gdy cena złota spada szybciej niż cena srebra, stosunek ten spada.
  • Gdy cena srebra spada szybciej niż cena złota, stosunek wzrośnie.

Jak możesz skorzystać ze stosunku złota do srebra?

Śledzenie stosunku złota do srebra może pomóc Ci w określeniu właściwego momentu na zakup złota lub srebra. Kiedy wskaźnik jest wyższy, możesz rozważyć kupno srebra, ale kiedy jest niższy, możesz przestawić się na kupno złota. Ogólnie rzecz biorąc, stosunek ten daje Ci dobre wyczucie, kiedy któryś z tych metali szlachetnych jest uważany za przeceniony lub niedoceniony.

Jednakże, stosunek złota do srebra nie powinien być jedynym punktem danych, który bierzesz pod uwagę rozważając zakup złota lub srebra. Powinien być raczej jednym z kilku narzędzi, których używasz, by kierować swoimi decyzjami. Na przykład, warto zastanowić się, w jaki sposób zakup złota lub srebra wpisze się w ogólne cele Twojego portfela, zwłaszcza w kontekście obecnych i przewidywanych wyników gospodarczych.

Nasza Biblioteka Zasobów to miejsce, w którym znajdziesz wszystkie te informacje, a nawet więcej. Biblioteka zawiera obszerne, łatwe do zrozumienia raporty na temat bogactwa pokoleniowego, kolejnej recesji, złotych kont IRA, potęgi metali szlachetnych i wiele innych - wszystko to za darmo.

Niezależnie od tego, czy stosunek złota do srebra jest wysoki czy niski, zawsze możesz zadzwonić do U.S. Money Reserve, aby omówić stosunek złota i srebra w Twoim portfelu metali szlachetnych. Zrównoważony, zdywersyfikowany portfel może pomóc Ci pozostać odpornym, gdy rynki przybiorą zły obrót. Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589 i umów się na indywidualną konsultację z Account Executive.

rynek złotaceny złotaceny srebrakiedy kupować złotokiedy kupować srebroShare this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postySrebrny Orzeł 2021 Typu 2 wylądował w U.S. Money Reserve2021-09-01Dowiedz się,
jak srebrne monety lustrzane są produkowane w mennicy w San Francisco2021-08-27Czy
widziałeś nowy wzór Złotego Amerykańskiego Orła 2021?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne kontra złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Co to jest ustawa o monetach wolnościowych?
2021-07-23