Złoto inwestycyjne

Czy jest już za późno na kupno złota? 5 powodów, dla których nie jest

Kiedy w listopadzie 2015 roku złoto spadło do sześcioletniego minimum, wielu twierdziło, że jest już za późno na kupowanie złota. Giełda w Chinach właśnie się załamała, dolar zyskiwał na sile, a posiadacze złota byli nerwowi, czekając na podwyżkę stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Pod koniec 2015 roku sytuacja gospodarcza nie wyglądała różowo dla tego metalu szlachetnego.

Szybko do przodu do 2016 roku. 10 kwietnia 2016 roku Bloomberg podał, że kontrakty terminowe na złoto wzrosły do najwyższego poziomu od prawie trzech tygodni. Złoto skonsolidowało się wysoko i utrzymało większość swoich zysków z początku roku, co jest potencjalnym wskaźnikiem jego względnej siły w świetle spadków na rynku akcji.

Czy więc nieśmiałkowie mieli rację, mówiąc, że jest już za późno na kupno? Ty decydujesz. Oto pięć powodów, które wskazują, że może to być właśnie właściwy moment na zakup złota.

5 powodów, dla których może to być dobry czas na kupno złota

1. Ceny złota mogą nadal iść do przodu

10 kwietnia 2016 r. kontrakty terminowe na złoto wzrosły do najwyższego poziomu od prawie trzech tygodni, dzięki spadkom wartości dolara i spekulacjom, że Rezerwa Federalna będzie się ociągać z podniesieniem stóp procentowych. Wzrost ten pokrywa się z przewidywaniami Barron's, że złoto będzie handlowane w przedziale 1.200 USD/oz i 1.300 USD/oz w 2016 roku, przy czym ceny złota będą rosły w ciągu roku. George Milling-Stanley, szef zespołu strategii złota w State Street Global Advisors, powiedział niedawno, że chciałby zobaczyć złoto jeszcze wyżej, do około 1.350 i 1.375 USD do Świąt Bożego Narodzenia.

2. Złoto jest namacalnym, twardym

towarem22 sierpnia 2013 r. NASDAQ został zamknięty na pół dnia; rok później Bloomberg Businessweek opublikował historię ujawniającą, że zamknięcie (i różne inne incydenty typu hakerskiego sięgające 2010 r.) było spowodowane wirusem atakującym system operacyjny NASDAQ - wirusem, którego ślady sięgają państwa rosyjskiego. Fortune przypuszcza, że pomimo upływu lat, urzędnik administracji stojący za tą historią chciał ostrzec przedsiębiorców i finansistów, że najgorsze może dopiero nadejść.

Na horyzoncie może pojawić się cyber-finansowa wojna. Atakiem z 2013 roku Rosja uwypukliła podatność na ataki cyfrowych towarów. Fizyczne złoto, z drugiej strony, jest metalem szlachetnym, a nie cyfrowym towarem. Nie można się do niego włamać i nie można go wymazać.

3. Międzynarodowi gracze nadal kupują

złotoBanki

centralne

,

zwłaszcza w krajach wschodnich, podejmują godne uwagi ruchy w celu ochrony swoich rezerw za pomocą złota. Według CNN Money, Chiny kupują złoto, aby zwiększyć zaufanie do wartości swojej waluty i zdywersyfikować swoje rezerwy z dala od dolara amerykańskiego. Tylko w zeszłym roku konsumpcja złota w Chinach wzrosła o 3,7% do 985,9 ton metrycznych, donosi Bloomberg.

Jest to trend, który śledzi Kenneth Hoffman, starszy analityk ds. metali i górnictwa w Bloomberg Intelligence. W niedawnym wywiadzie z Pamelą Ritchie z Bloomberg TV, powiedział on: "Chiny oferują złoto... Kupują je jak szaleni i są stale na rynku, szczególnie za każdym razem, gdy złoto ma tendencję spadkową, Chińczycy zawsze wkraczają i kupują bardzo dużo." Wschodzące supermocarstwa, takie jak Chiny i Rosja, dały jasno do zrozumienia, że złoto jest ważnym zabezpieczeniem dla przyszłości ich rezerw, a obecne trendy wskazują, że w najbliższym czasie raczej nie spowolnią jego konsumpcji.

Zapisz się teraz, by otrzymać kompletny przewodnik po kupowaniu złota! Ten zestaw informacji o złocie jest doskonałym punktem wyjścia, zawiera wszystko, co musisz wiedzieć, zanim dokonasz zakupu złota. Lub zadzwoń do nas bezpłatnie, nasi doświadczeni i kompetentni Account Executives są gotowi pod numerem 1-866-MINT-GOLD

 

4. Jak podaje

U.S. News and World Report, "Jak w zegarku, od początku roku [kupujący] wrzucają pieniądze do złota i papierów skarbowych". Dlaczego? "Tło solidnego globalnego popytu i rosnącej niepewności finansowej i gospodarczej jest wspierające dla złota" - mówi Mark O'Byrne, dyrektor ds. badań w GoldCore z siedzibą w Dublinie. Tylko w trzecim kwartale 2015 roku, World Gold Council podał, że amerykański popyt na złote sztabki i monety gwałtownie wzrósł o 207%.

5. Może pozostać niewiele złota

Nikt nie

wie na pewno, ile złota pozostało. Wskaźniki odkryć złota maleją, nawet w miarę wzrostu wydatków na poszukiwania. Raport Goldman Sachs z marca 2015 r. ostrzega, że nadające się do wydobycia rezerwy surowców takich jak złoto, srebro, platyna i miedź mogą stać się "poważnie ograniczone" w ciągu dwóch dekad. Eugene King, europejski analityk ds. metali i górnictwa w Goldman Sachs, rozwinął tę kwestię w nocie badawczej, mówiąc: "Połączenie bardzo niskich stężeń metali w skorupie ziemskiej i bardzo niewielu złóż wysokiej jakości oznacza, że niektóre rzeczy są naprawdę rzadkie". Przy rosnącym popycie i coraz mniejszej ilości fizycznego złota, może być za późno na zakup złota w przyszłości.

Dowiedz się więcej na: http://zlote-sztabki.pl