Złoto inwestycyjne

Co na razie wiemy o proponowanej podwyżce podatków

Po uchwaleniu Amerykańskiego Planu Ratunkowego administracja Bidena skierowała swój wzrok na nowy cel: podatki. 15 marca 2021 r. agencja Bloomberg po raz pierwszy poinformowała, że administracja Bidena planuje szereg podwyżek podatków, "aby pomóc w sfinansowaniu długoterminowego programu gospodarczego, który ma być kontynuacją jego ustawy o pomocy pandemicznej". W dniu 23 marca Forbes doniósł, że podwyżka podatków może pomóc w sfinansowaniu pakietu infrastrukturalnego i zatrudnienia o wartości szacowanej na 3 biliony dolarów.

Byłaby to pierwsza poważna podwyżka podatków federalnych od 1993 roku.

Ostatni raz rząd znacząco podniósł podatki za czasów administracji Clintona. Omnibus Budget Reconciliation Act of 1993, znany również jako OBRA-93 lub Deficit Reduction Act of 1993, podniósł najwyższą federalną stawkę podatku dochodowego z 31% do 39,6%, zwiększył stawkę podatku dochodowego od osób prawnych i podniósł inne podatki, takie jak podatek od paliw. Proponowane nowe podwyżki podatków mogą mieć podobny zakres.Można by podnieść kilka stawek podatkowych, w tym stawkę podatku od zysków kapitałowych, stawkę podatku dochodowego od osób prawnych oraz stawkę podatku dochodowego od dobrze zarabiających gospodarstw domowych.

Spośród proponowanych podwyżek największą uwagę przyciąga podwyżka podatków dochodowych. Chociaż początkowo podawano, że nowy podatek dochodowy będzie dotyczył osób o dochodach od 400 tys. dolarów wzwyż, to później sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki wyjaśniła, że będzie to podatek od rodziny, a nie od osoby.

Proponowany plan podatkowy przewiduje również podniesienie stawki

podatku

dochodowego

od osób

prawnych z 21% do 28%, rozszerzenie zakresu podatku od spadków, ustanowienie wyższej stawki podatku od zysków kapitałowych oraz ograniczenie preferencji podatkowych dla "tak zwanych firm

typu pass-through".

Teraz jest ważny moment, aby zastanowić się, jaki wpływ na portfel mogą mieć te propozycje.

Ważne jest, aby planując swoją przyszłość finansową, wyprzedzać wszelkie potencjalne zmiany podatkowe. Wiele osób korzysta z kont IRA ze względu na potencjalne korzyści podatkowe. Samodzielnie zarządzane konta IRA pozwalają w szczególności na przechowywanie aktywów takich jak złoto czy inne metale szlachetne, co może pomóc w zwiększeniu dywersyfikacji w ogólnym portfelu emerytalnym. Planowanie przejścia na emeryturę wiąże się z wieloma czynnikami. Upewnij się, że jesteś przygotowany i posiadasz odpowiednie informacje.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02W kwestii
złota, działaj - nie reaguj.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ wypróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do
wyboru
dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Siła
ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11