Złoto inwestycyjne

W lipcu bezrobocie wzrosło w większości stanów USA

WASHINGTON (AP) - W ubiegłym miesiącu stopa bezrobocia wzrosła w 30 stanach USA, nawet jeśli pracodawcy w dwóch trzecich stanów zwiększyli zatrudnienie. Tendencje te odzwierciedlają wzrost liczby osób poszukujących pracy w całym kraju, ponieważ poprawiająca się gospodarka zachęciła więcej osób do poszukiwania pracy.

Departament Pracy poinformował w poniedziałek, że stopa bezrobocia spadła w lipcu w ośmiu stanach, a w 12 pozostała bez zmian. W tym samym czasie zatrudnienie wzrosło w 36 stanach, spadło w 13, a w Iowa pozostało bez zmian.

W lipcu stopa bezrobocia wzrosła do 6,2% z 6,1% w czerwcu, jak podał rząd na początku tego miesiąca, nawet jeśli pracodawcy dodali 209 000 miejsc pracy.

Powodem wzrostu stopy bezrobocia jest fakt, że więcej Amerykanów szukało pracy, ale jej nie znalazło. To podniosło liczbę bezrobotnych. Mimo to, wzrost liczby osób poszukujących pracy sugeruje, że są oni bardziej optymistycznie nastawieni do swoich perspektyw.

Bezrobotni nie są liczeni jako bezrobotni, jeśli nie szukają aktywnie pracy.

Mississippi miało najwyższą stopę bezrobocia w lipcu, na poziomie 8 procent, pierwszy miesiąc z najwyższą stopą od czasu Wielkiej Recesji 2008-2009. W czerwcu, Mississippi i Rhode Island zremisowały ze stopą 7.9 procent. Rhode Island miało najwyższą stawkę przez kilka miesięcy na początku tego roku. Po zakończeniu recesji w czerwcu 2009 roku, Michigan, a następnie Nevada zazwyczaj miały najwyższe stawki.

W lipcu Georgia miała drugą najwyższą stawkę, na poziomie 7,8 procent. Michigan, Rhode Island i Nevada były związane z trzecim najwyższym, na 7,7 procent.

Północna Dakota miała najniższą stopę w kraju, tak jak przez wiele lat, na poziomie 2,8 procent. Stan ten korzysta z boomu wiertniczego. Utah i Nebraska uplasowały się na kolejnych miejscach z najniższymi wskaźnikami, wynoszącymi 3,6 procent.

Największy przyrost miejsc pracy miał miejsce w Teksasie, który dodał 46,600 miejsc pracy, a następnie w Kalifornii, z 27,700 i Michigan, z 17,900.

Pomimo wzrostu w tym miesiącu, stanowe stopy bezrobocia znacznie poprawiły się w całym kraju w ciągu ostatniego roku. Ten trend zmniejszył różnice regionalne.

Środkowy zachód miał najniższą stopę bezrobocia z czterech największych regionów kraju w lipcu, na poziomie 5,9 procent. Zachód miał najwyższy, na poziomie 6.6 procent. Na południu i północnym wschodzie wskaźnik wyniósł 6,1 procent.

Ta różnica 0,7 punktu procentowego od najniższego do najwyższego jest mniejsza niż rok wcześniej. W lipcu 2013 roku Południe miało najniższą stopę, na poziomie 7,1 procent, a Zachód najwyższą, na poziomie 8,1 procent.

Ta historia pojawiła się w The Guardian przez Associated Press. Zobacz artykuł tutaj.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfolio2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
edukacji ustawicznej dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11