Złoto inwestycyjne

Jaki jest stosunek ceny złota do ceny domu?

Prawdopodobnie słyszałeś o stosunku złota do srebra. Ale czy wiesz, że istnieje coś, co nazywa się stosunkiem złota do domu? Tutaj wyjaśniamy, czym jest wskaźnik gold-to-house ratio i dlaczego warto go obliczać.

Wyjaśnienie wskaźnika Gold-to-HouseStosunek

złota do domu

mierzy względną wartość pomiędzy złotem a nieruchomościami. Konkretnie, jest to liczba uncji złota wymagana do zakupu przeciętnego domu jednorodzinnego w USA. Działa to podobnie do tego, jak stosunek złota do srebra mierzy liczbę uncji srebra potrzebnych do zakupu jednej uncji złota.

Brzmi to dość prosto, prawda? Ale czego możesz się nauczyć z tej liczby? I jak możesz jej użyć, by dokonać mądrzejszych ruchów dla swojego portfela i finansowej przyszłości?

Znaczenie współczynnika złota do domuJako

że w

USA trwa boom na rynku mieszkaniowym, Amerykanie myślą o tym, ile warte są ich domy. I być może nawet zastanawiają się, jak ta wartość ma się do innych posiadanych przez nich aktywów.

Złoto i nieruchomości to dwa alternatywne aktywa, które wielu Amerykanów posiada jako zabezpieczenie przed inflacją lub dywersyfikator portfela. Naturalne jest więc, że istnieje wskaźnik porównujący te dwa aktywa, tak samo jak naturalne jest, że istnieje wskaźnik złota do srebra.

Według certyfikowanego doradcy finansowego Daniela Amermana, wskaźnik ten "ma interesujące historyczne osiągnięcia w identyfikowaniu punktów zwrotnych w długoterminowych trendach cen złota". Ale, jak zauważa, ceny domów i złota mają tendencję do poruszania się w górę i w dół w różnym czasie.

Historia pokazuje, że jeśli możesz kupić złoto "po taniości", podczas gdy nieruchomości są relatywnie "drogie", wówczas, biorąc pod uwagę cenę aktywów, złoto prawdopodobnie będzie silnie przewyższać nieruchomości jako [aktywa], przy czym wszystkie inne czynniki będą takie same" - pisze Amerman. I odwrotnie - gdy nieruchomości są "tanie", a złoto "drogie" w stosunku do swoich długoterminowych średnich, to właśnie nieruchomości mogą w długim terminie zdecydowanie przewyższać złoto jako [aktywo]."

Podsumowując

wyjaśnienie Amermana, obserwowanie wskaźnika Gold-to-House może pomóc Ci określić, kiedy warto przeznaczyć więcej pieniędzy na złoto niż na nieruchomości i odwrotnie.

Obliczanie stosunku ceny złota do ceny domuAmerman

wykorzystuje dane z 2020 roku, by zademonstrować formułę obliczania stosunku ceny złota do ceny domu. W zeszłym roku mediana ceny za istniejący dom jednorodzinny wynosiła 241 000 USD, podczas gdy średnia roczna cena złota wynosiła 1 770 USD/oz. W oparciu o te dane, stosunek wynosił 136 uncji złota (do 1). (do 1), co oznacza, że potrzeba 136 uncji złota, by kupić jeden przeciętny istniejący dom jednorodzin

ny w 2020 r.

Podczas gdy zarówno rynek mieszkaniowy, jak i złoto przeżywały w 2020 r. "bardzo dobre" lata, Amerman pisze, że średnia roczna cena złota rosła w 2020 r. znacznie szybciej niż cena domów, z procentowym wzrostem 27,2% dla złota w porównaniu z 5,7% dla

cen domów.

Ten wzrost był prawie pięciokrotnie większy w przypadku złota niż domów, co wystarczyło, by w ciągu jednego roku przesunąć proporcję ze 162 oz. do 136 oz. złota na zakup domu.

Amerman twierdzi, że szczytowa roczna średnia cena złota w erze nowożytnej, skorygowana o inflację, miała miejsce w 1980 roku, osiągając poziom 1 926 dolarów za uncję. (w dolarach z 2020 roku). W tym samym roku stosunek ilości złota do ilości domów osiągnął najniższy poziom 80 uncji. Z kolei najniższa cena złota w erze nowożytnej, skorygowana o inflację, miała miejsce w 2001 roku, kiedy to złoto spadło do 396 USD/oz. (w dolarach z 2020 roku). W tym samym roku stosunek złota do domu osiągnął szczyt na poziomie 450 uncji.

Warto zauważyć, że z czasem inflacja spowodowała spadek wartości dolara. Według The Balance, 1$ w 1913 roku miał taką samą siłę nabywczą jak 26$ w 2020 roku.

Dlaczego jest to ważne, aby wiedzieć o tym w kontekście stosunku złota do domu? "Dolar nie jest powiązany z wartością złota, ale cena złota jest powiązana z wartością dolara" - wyjaśnia The Balance.

Ucząc się więcej o cenach domów i cenach złota w tandemie, możesz lepiej zrozumieć, kiedy mieszkania mogą być drogie lub tanie w porównaniu z aktualną ceną złota. Z tym, co wiesz teraz, czy myślisz, że nadszedł czas, by zainteresować się fizycznym złotem, nieruchomościami, czy może jednym i drugim? Pobierz darmowy Gold Information Kit, w którym znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o kupowaniu złota już teraz.

gold pricesgold to silver ratiohousing marketShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsLooking Back: Wzrost cen metali szlachetnych2021-09-15Kiedy
jest najlepszy czas na kupno złota?
2021-09-10Spojrzenie wstecz: 20 lat cen złota2021-09-08Widziałeś
nowy wzór 2021 Gold American Eagle?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne kontra złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na zakup złota?
2021-07-28