Złoto inwestycyjne

Przeczytaj, zanim kupisz więcej Bitcoinów w 2021 r.

Wielu bystrych obserwatorów rynku zadaje sobie pytanie, czy powinni w tym roku kupić Bitcoina. Bitcoin wzrósł do rekordowego poziomu 6 stycznia 2021 r., zaledwie dwa dni po największym jednodniowym spadku od miesięcy. Dowiedz się, co może napędzać ten wzrost i co powinieneś rozważyć przed wyłożeniem większej części swojego portfela na Bitcoin.

Dlaczego cena Bitcoin idzie w górę?

Bitcoin, forma cyfrowego pieniądza znana jako kryptowaluta, ma się świetnie. Ale dlaczego? Strona internetowa CoinDesk podaje trzy powody ostatniego odbicia Bitcoina:

  1. Nabywcy instytucjonalni, którzy szukają zabezpieczenia przed inflacją, zwiększają popyt. Bitcoin został zaprojektowany w taki sposób, że istnieje skończona podaż - dokładnie 21 milionów sztuk. Z kolei banki centralne, takie jak Rezerwa Federalna, mogą zwiększać podaż pieniądza poprzez dodruk większej ilości pieniędzy.
  2. Wartość dolara w stosunku do walut obcych spadła. "Indeks dolara amerykańskiego (...) obniżył się o 6,8% w 2020 roku" - donosi CoinDesk, a w 2021 roku nadal oczekuje się słabnącego dolara.
  3. Coraz więcej spekulantów kupuje Bitcoina i coraz łatwiej jest im go nabyć.Czy kupić więcej Bitcoin w 2021

roku

?

Decyzja o tym, czy kupić więcej Bitcoin w tym roku, zależy w dużej mierze od Twojej tolerancji na ryzyko.

Jak zauważa CoinDesk, Bitcoin nadal jest bardzo zmienną klasą aktywów. Jego cena spadała o co najmniej 25% każdego roku od 2013 r. z wysokiego poziomu osiągniętego na początku tego roku. Dzikie wahania ceny Bitcoin są powszechne.

Jak dzikie? Na tyle duże, że brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (Financial Conduct Authority) wystosował publiczne ostrzeżenie i wprowadził całkowity zakaz obrotu instrumentami pochodnymi i ETN powiązanymi z kryptowalutami.

Niezależnie od tego, jaka jest przyszłość kryptowalut" - dodaje Laith Khalaf, analityk finansowy w AJ Bell - "nie da się ukryć, że są one bardzo zmienne i dlatego znajdują się na niepewnym końcu spektrum ryzyka". Produkty powiązane z kryptowalutami mogą być również skomplikowane i trudne do zrozumienia, co dodatkowo utrudnia sprawę. "

Mimo to, kupno Bitcoina może przynieść fantastyczne zyski

.

Niektórzy jednak wolą mniej zmienne sposoby nabywania alternatywnych aktywów lub chcą zdywersyfikować swoje udziały. Tu z pomocą może przyjść złoto i inne metale szlachetne. Oto niektóre z zalet metali szlachetnych:

  • Złoto, srebro, pallad i platyna istnieją od wieków, podczas gdy Bitcoin jest stosunkowo nowym zjawiskiem.
  • Metale szlachetne są aktywami materialnymi, podczas gdy Bitcoin jest aktywem cyfrowym.
  • Złoto i inne metale szlachetne są uznanym i długowiecznym środkiem przechowywania bogactwa. Według FEDWeek, niższy poziom zmienności złota sprawia, że jest ono znacznie lepszym wyborem jako magazyn bogactwa niż Bitcoin.
  • W przeciwieństwie do złota, Bitcoin nie jest postrzegany jako bezpieczna przystań.

Nie oznacza to, że Bitcoin nie jest warty zainteresowania. Jak zauważa U.S. News & World Report, Bitcoin może być zabezpieczeniem przed inflacją i niepewnością geopolityczną. Jednak dla posiadacza Bitcoina rozsądne może być rozważenie przeniesienia przynajmniej części zysków z kryptowalut na fizyczne zabezpieczenie, takie jak złoto i inne metale szlachetne, aby zdywersyfikować swoje portfolio. W rzeczywistości amerykańska rezerwa pieniężna umożliwia zakup metali szlachetnych za fundusze Bitcoin.

Co więcej, złoto - król metali szlachetnych - ma przewagę liczebną nad Bitcoinem.

Jeśli Bitcoin miałby osiągnąć parytet ze złotem, cena jednego Bitcoina musiałaby wzrosnąć o około 650 000 dolarów od ceny z 6 stycznia 2021 r. wynoszącej 34 650 dolarów, zgodnie z tweetem z konta @Bitcoin.

Złoto i inne metale szlachetne można również odkładać na Samodzielne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (Self-Directed Precious Metals IRA), co pozwala na oszczędzanie na emeryturę. Amerykańska Rezerwa Pieniężna może pomóc w wymianie Bitcoinów na dolary amerykańskie, aby zasilić konto IRA, na którym znajdują się również metale szlachetne.

Czy chcą Państwo wymienić część swoich Bitcoinów na coś, co można trzymać? Chcesz zwiększyć dywersyfikację portfela? Wykorzystaj swoje zyski z Bitcoinów, aby pracowały dla Ciebie. Pobierz darmowy zestaw IRA ze złotem i zadzwoń już dziś, aby porozmawiać z jednym z naszych doświadczonych Account Executives.

bitcoincryptocurrenciescryptocurrencysafe haven assetsShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React

.2021-08-25W tym tygodniu rozważ wypróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Siła
ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11