Złoto inwestycyjne

Dumna amerykańska tradycja

Często czytam wiadomości. Jako dyrektor generalny cały czas podejmuję decyzje, które wymagają jak największej wiedzy na temat aktualnego stanu spraw na świecie. Najważniejsze wydarzenia na świecie i wiadomości finansowe są dla mnie szczególnie ważne, ale czasami moją uwagę przykuwają też wiadomości specjalistyczne. Niedawno natknąłem się na tę opowieść o kawałku historii.

Dulbloon Brashera, jedna z pierwszych złotych monet wybitych w USA, jest oferowany na prywatnej aukcji za cenę wywoławczą 15 milionów dolarów.

Jeśli moneta zostanie sprzedana zgodnie z ceną, pobije poprzedni rekord w sprzedaży monet: Srebrny dolar z 1794 r. sprzedany za 10 milionów dolarów w 2013

r.

Historia tej monety przypomina, jak ważne dla naszego kraju były monety od samego początku

jego istnienia.

Moneta ta powstała w 1787 roku, w tym samym roku, w którym została napisana Konstytucja i pięć lat przed otwarciem pierwszej pełnoprawnej mennicy amerykańskiej w Filadelfii. Moneta została wybita przez Ephraima Brashera, metaloplastyka i sąsiada Jerzego Waszyngtona. Prawdopodobnie sam Waszyngton trzymał tę monetę w ręku.

Kiedy czytam takie historie, myślę o monetach, które moja firma oferuje swoim klientom, i o roli, jaką odgrywają one w historii naszego wspaniałego kraju.

Przez pewien czas w ubiegłym wieku posiadanie złota było poza zasięgiem większości obywateli amerykańskich. Zmieniło się to w 1985 roku, kiedy prezydent Ronald Reagan podpisał ustawę o złocie (Gold Bullion Act of 1985). W ten sposób rozpoczął on podróż, której celem było odzyskanie przez Stany Zjednoczone pozycji na światowych rynkach złota.

Aby monety mogły konkurować z południowoafrykańskim Krugerrandem i kanadyjskim Złotym Liściem Klonowym, wprowadzono pewne zastrzeżenia i wytyczne co do szczegółów, które miały zapewnić ich jakość.

Złoto musiało pochodzić

ze Stanów Zjednoczonych, monety musiały być emitowane w nominałach 50, 25, 10 i 5 dolarów, a ich liczba musiała być "wystarczająca, aby zaspokoić popyt publiczny".

Już w następnym roku mennica amerykańska wypuściła na rynek arcydzieło, które szybko podbiło świat

. Złote monety

Amerykański Orzeł są jednymi z najpopularniejszych złotych monet na świecie od momentu ich wprowadzenia do obiegu w październiku 1986

r.

Złota moneta Amerykański Orzeł jest do dziś ceniona przez osoby na całym świecie za swoją czystość złota i piękny design. Podobnie jak wystawiony na aukcję Brasher Doubloon, Złoty Amerykański Orzeł zajmuje ważne miejsce w historii Stanów Zjednoczonych. To pomnik amerykańskiej dumy, który można trzymać w rękach.

Bite obecnie monety są częścią dumnej tradycji, która sięga początków naszego kraju. Ich powszechna dostępność sprawia, że posiadanie jednej z nich jest jak posiadanie namacalnego kawałka amerykańskiej historii. Nie możesz mieć w rękach własnego Dzwonu Wolności, ale możesz trzymać te ponadczasowe monety amerykańskie. Możesz sprawić, że te fragmenty amerykańskiej historii staną się częścią Twojej własnej historii. Można je nawet kupić jako prezent dla dzieci lub wnuków, które będą je cenić przez następne pokolenia.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu warto spróbować czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do
wyboru
dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Siła
ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11