Złoto inwestycyjne

Deutsche Bank: Czas na kupno złota

Złoto jest nadal drogie, ale rosnące ryzyko gospodarcze i zawirowania na rynkach oznaczają, że inwestorzy powinni kupować je jako ubezpieczenie, powiedział w piątek Deutsche Bank.

Ożywienie po światowym i europejskim kryzysie finansowym sprawiło, że cena złota znalazła się pod pewną presją. Żółty metal, który niektórzy analitycy postrzegają jako bezpieczną przystań lub jako ochronę przed rosnącą inflacją, zwykle osiąga gorsze wyniki w okresach, gdy gospodarka rośnie lub inflacja jest niska. Jednakże, w notatce wydanej w piątek, Niemiecki Bank powiedział, że znaki ekonomiczne wskazują na korzyść złota.

Deutsche Bank dodał: "W światowym systemie finansowym narastają napięcia; w szczególności rośnie ryzyko cyklu niewypłacalności amerykańskich przedsiębiorstw oraz ryzyko ostrej jednorazowej dewaluacji renminbi w związku z gwałtownym wzrostem odpływu kapitału z Chin". "Kupno złota jako 'ubezpieczenia' jest uzasadnione. "

Jednakże, mimo że złoto spadło z poziomu ponad 1900 dolarów za uncję w 2011 roku do około 1200 dolarów za uncję obecnie, Deutsche Bank powiedział, że nadal wygląda drogo, plasując się w rankingu najdroższych towarów w stosunku do 15-letniej historii handlu

.

"Trochę jak w przypadku ubezpieczeń, które dla wielu są często zakupem z żalem, niektórzy inwestorzy mogą się krzywić na obecne poziomy" - powiedział. "My jednak twierdzimy, że biorąc pod uwagę mnogość ujemnych stóp depozytowych na świecie, koszt posiadania złota jest obecnie nieistotny w wielu jurysdykcjach, a zatem złoto zasługuje na to, aby handlować na podwyższonych poziomach w porównaniu z wieloma innymi aktywami.

Jednym z argumentów przeciwko inwestowaniu w złoto jest to, że jest to aktywo o zerowej rentowności. Ale przy kilku bankach centralnych, w tym Europejskim Banku Centralnym, Banku Japonii i banku centralnym Szwecji, obniżających stopy procentowe do ujemnego terytorium, to zmniejsza niektóre z zalet posiadania gotówki w przeciwieństwie do złota, powiedział bank.

Wolniejszy wzrost gospodarczy może również złagodzić niektóre z ryzyk dalszego spadku cen złota, powiedział bank.

"Uważamy, że ryzyko (ekonomiczne) jest na minusie. Złoto ma tendencję do osiągania gorszych wyników w środowisku silnego globalnego wzrostu, więc chociaż nie jest to wyraźny czynnik sprzyjający, spowolnienie wzrostu z pewnością zmniejsza presję na złoto" - powiedział w nocie.

Deutsche Bank wcześniej spodziewał się, że złoto spadnie poniżej poziomu 1000 dolarów za uncję w czwartym kwartale tego roku, gdy Rezerwa Federalna USA podniesie stopy procentowe. Jednak zamiast trzech podwyżek stóp procentowych w tym roku, Deutsche Bank powiedział, że spodziewa się, że Fed będzie wstrzymany na dłużej, przewidując tylko jedną podwyżkę stóp w 2016 roku w związku z kurczeniem się sektora fabrycznego, co grozi rozlaniem się na sektor usług.

Obecnie oczekuje, że czwarty kwartał 2015 roku wyznaczył dolne granice dla cen złota. W swojej piątkowej nocie bank powiedział, że podniósł swoją prognozę na czwarty kwartał tego roku o 26 procent do 1 230 dolarów za uncję. Złoto w dostawie na marzec było notowane na poziomie 1.238,90 dolarów za uncję o godzinie 14:30 czasu SIN/HK.

Ale Deutsche Bank powiedział, że kupujący powinni być cierpliwi.

"Inwestorzy muszą być taktyczni, co do poziomów, na których kupowane jest złoto" - powiedział.

Metal szlachetny wzrósł o 16 procent w stosunku do euro, 17,5 procent w stosunku do dolara amerykańskiego i około 24 procent w stosunku do funta szterlinga, jak dotąd w tym roku, według danych BNY Mellon. Nawet w stosunku do odradzającego się japońskiego jena, który wzrósł od czasu, gdy Bank Japonii przeszedł na politykę ujemnych stóp procentowych pod koniec stycznia, złoto wzrosło o 9 procent, co sprawia, że rajd tego metalu szlachetnego znajduje się w najwyższym percentylu w ciągu ostatnich trzech dekad.

Deutsche Bank zauważył, że ceny złota mają tendencję do bycia silniejszymi w pierwszym kwartale roku, ale spodziewa się pewnej sezonowej słabości, co oznacza, że w drugim i trzecim kwartale będą lepsze możliwości kupna. Rzeczywiście, Bank of America-Merrill Lynch zauważył, że kupowanie złota było silne, z 5,8 miliardami dolarów napływu w ciągu ostatnich trzech tygodni, najwyższego trzytygodniowego napływu od czerwca 2009 roku.

Ta historia pierwotnie pojawiła się na MarketWatch przez Leslie Shaffer 26 lutego 2016

roku.

View article here.

buying goldCNBCDeutsche BankgoldShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11