Złoto inwestycyjne

Przechowywanie w domu Vs Przechowywanie w banku: Co jest lepsze dla Twoich metali szlachetnych?

Przed zainwestowaniem w metale szlachetne należy poświęcić trochę czasu na zastanowienie się, gdzie będą one przechowywane. Jest to bardziej złożony temat, niż można by przypuszczać, z wieloma czynnikami, które należy rozważyć. Należą do nich wielkość kolekcji, koszty, ubezpieczenie, dostępność, bezpieczeństwo i utrzymanie samych przedmiotów. Do wyboru jest wiele opcji, ale zasadniczo dzielą się one na trzy kategorie: przechowywanie w domu, sejfy bankowe i profesjonalne skarbce.

Przechowywanie w domu

Domowe przechowywanie ma pewne nieodłączne plusy i minusy, które w dużej mierze zależą od konkretnych i indywidualnych okoliczności. Jednym z najczęstszych powodów, dla których ludzie decydują się na przechowywanie złota w domu, jest możliwość uzyskania do niego jak najłatwiejszego dostępu. Może to być pomocne w przypadku nagłych zmian na rynku, gdy szybka sprzedaż byłaby korzystna. Dla kolekcjonerów, posiadanie dostępu do metali szlachetnych jest również częścią radości z kolekcjonowania, szczególnie jeśli są to przedmioty o wartości estetycznej.

Ogólnie uważa się jednak, że przechowywanie dużych kolekcji w domu jest nierozsądne, więc im więcej warte są same produkty, tym bardziej zaleca się korzystanie z profesjonalnych magazynów.

Jeśli zdecydujesz się na przechowywanie złota w domu, powinno być ono znane jak najmniejszej liczbie osób, aby zapewnić, że pokusa dla niedoszłego włamywacza zostanie zniwelowana. Powinno to obejmować zakup wysokiej jakości sejfu, który umieszcza się w sekretnym miejscu w domu. Zapłata za sejf gotówką sprawi również, że Twoje kosztowności będą mniej identyfikowalne.

Sejfy bankowe

skarbiec

Jeśli chcesz przechowywać swoje złoto w innym miejscu, masz do dyspozycji kilka opcji, choć niektóre są lepsze od innych. Sejfy bankowe są jedną z najbardziej przystępnych opcji i w rezultacie cieszą się sporą popularnością wśród mniejszych inwestorów. W końcu nie ma sensu płacić za drogie przechowywanie, jeśli kolekcja nie jest wiele warta. Do tego należy doliczyć ubezpieczenie, które musi być załatwione osobno, co jest kolejnym kosztem, który trzeba uwzględnić. Co więcej, większe kolekcje są zwykle droższe niż przechowywanie w skarbcach lub w domu i nie ma gwarancji, że produkty będą przechowywane prawidłowo.

Kolejną kwestią jest brak szybkiego dostępu do złota. Może to być wadą, jeśli będziesz musiał sprzedać swoje złoto w odpowiednim czasie. Jeśli tak jest, to sejfy bankowe nie są odpowiednią opcją.

Skarbce

Najpopularniejszą opcją przechowywania złota jest skarbiec. Skarbce są profesjonalnie utrzymywanymi i bezpiecznymi magazynami, w których metale szlachetne mogą być przechowywane z wielkim spokojem. Niezawodne skarbce oferują pełne ubezpieczenie wszystkich wyrobów ze złota i srebra, co nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo, ale daje pewność, że wszelkie uszkodzenia lub zmatowienia produktów wynikające ze złych praktyk przechowywania są objęte ubezpieczeniem. Coś, co jest bardzo mało prawdopodobne z uwagi na fakt, że takie skarbce są prowadzone przez profesjonalistów.

Z drugiej strony, fizyczny dostęp do samych wyrobów jest często zabroniony ze względów bezpieczeństwa. Może to zniechęcić niektórych kolekcjonerów, dla których podziwianie eksponatów jest częścią radości z kolekcjonowania. Z drugiej strony, brak publicznego dostępu do skarbców znacznie obniża ryzyko bezpieczeństwa i większość woli taką politykę niż politykę sejfów bankowych czy skarbców, które umożliwiają taki dostęp.

Kolejną zaletą jest to, że możesz kupować, sprzedawać i mieć dostęp do wszystkich swoich produktów z jednego miejsca, co czyni cały proces łatwym do zarządzania. Oferujemy ekskluzywne opcje przechowywania dla wszystkich klientów w przystępnych cenach, już od 4 funtów za uncję złota rocznie. Dostęp do Twoich przedmiotów jest możliwy w każdej chwili, a bezpieczeństwo jest zapewnione przez całą dobę, 24/7, 365 dni w roku.

Przy tak gwałtownym wzroście kradzieży metali szlachetnych, który zbiegł się w czasie z gwałtownym wzrostem wartości złota w następstwie kryzysu finansowego z 2008 roku, ten dodatkowy spokój ducha jest nie do przecenienia.