Złoto inwestycyjne

Gartman: Dlaczego każde odbicie akcji będzie krótkotrwałe

Każde odbicie na amerykańskich akcjach będzie krótkotrwałe, ostrzegł we wtorek Dennis Gartman, obserwator rynku.

Ostrzeżenie to pojawiło się w momencie, gdy amerykańskie akcje miały otworzyć się wyżej po danych, które pokazały, że gospodarka Chin wzrosła o 6,8 procent, zmniejszając obawy przed większym spowolnieniem.

To co niepokoi wydawcę The Gartman Letter to spadek podaży pieniądza mierzony przez skorygowaną bazę monetarną St. Louis Fed.

"To jest prawdziwa podaż pieniądza. Jak lubię mówić, jest to zasób, z którego czerpie się inne zupy agregatów monetarnych, a on gwałtownie

spadł

" - powiedział w programie "Squawk Box" CNBC.

Dwutygodniowy odczyt skorygowanej bazy monetarnej pokazał, że spadła ona z 4,1 biliona dolarów w połowie października do 3,6 biliona dolarów niecałe dwa tygodnie temu. Następny odczyt będzie w czwartek.
Gartman przyznał, że niedobór może być wynikiem dostosowania przez Rezerwę Federalną papierów wartościowych, które posiada w swoim portfelu, ale powiedział, że nie zmienia to faktu, że podaż pieniądza spada.

Tak długo jak jest mniej dostępnych pieniędzy, a gospodarka wymaga więcej kapitału, ta gotówka musi skądś pochodzić - i najprawdopodobniej będzie pochodzić z akcji, powiedział.

Michael Farr, prezes firmy doradztwa inwestycyjnego Farr, Miller & Washington, powiedział w programie "Squawk Box", że na rynkach wciąż jest "ogromna ilość płynności".

This story originally appeared in CNBC by Tom DiChristopher on January 19, 2016. View article here.

CNBCGartmanstock marketShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11