Złoto inwestycyjne

Czy bańka na Bitcoinie jest gotowa, by pęknąć? Postępuj ostrożnie

Bitcoin miał pracowite kilka tygodni. Najpopularniejsza waluta cyfrowa na świecie stanęła w obliczu dramatu cenowego, nowego zakazu prawnego i ostrych słów ze strony dużych banków. Niektórzy twierdzą, że kryptowaluta odbiła się silniej niż kiedykolwiek. Inni twierdzą, że Bitcoin w końcu został zdemaskowany jako zmienna moda, którą jest. Chociaż nikt nie może powiedzieć na pewno, jedna rzecz jest jasna: postępuj ostrożnie.

Bitcoin pojawił się wkrótce po kryzysie finansowym w 2008 roku jako sposób na ominięcie banków i codziennych procesów i systemów płatności. Jest to cyfrowa waluta oparta na matematycznych zagadkach i zasadach ustanowionych przez anonimowego twórcę, pseudonim Satoshi Nakamoto.

Bitcoiny

mogą być kupowane i sprzedawane za tradycyjne waluty lub zarabiane przez "górników"

,

którzy rozwiązują skomplikowane zagadki.

Problemy z podażą, zmiennością i regulacjamiNa

pierwszy rzut oka

wydaje się, że Bitcoin ma te same zalety, które oferuje fizyczne złoto: działa poza bankami centralnymi i rządami, daje posiadaczom kontrolę nad ich majątkiem, może pomóc zabezpieczyć się przed słabym dolarem i zapewnia pewien poziom anonim

owości.

ALE - Bitcoin ma przed sobą długą drogę, zanim będzie (jeśli w ogóle) tak powszechnie akceptowany jak złoto.

Po pierwsze, podaż bitcoina nie jest tak ograniczona jak

podaż złota.

Philip N. Diehl, prezes U.S. Money Reserve i były dyrektor Mennicy Amerykańskiej, wyjaśnia: "Kupujący myślą, że tempo wzrostu podaży bitcoinów jest ściśle ograniczone. To, co ignoruje, to fakt, że podaż konkurencyjnych walut cyfrowych nie jest ograniczona, a te waluty są zasadniczo zastępowalne. W rezultacie potencjalna podaż walut cyfrowych jest znacznie większa, niż zdają sobie sprawę kupujący. "

A złoto? Jak podaje U.S. Geological Survey, do wydobycia pozostało już tylko około 57 000 ton.

Zbierz

to złoto razem i utworzyłoby kostkę, która stoi mniej więcej tak wysoka jak dorosła żyrafa.

Ale różnice nie kończą się

na tym.

Podczas gdy złoto i kryptowaluty są często uważane za powiązane na rynkach finansowych ze względu na ich stanowiska jako alternatywy dla gotówki, metal szlachetny, który był używany w ten sposób od wieków, jest zwykle bardziej stabilny niż Bitcoin, pisze Bloomberg.

O ile bardziej stabilne jest złoto niż Bitcoin? Rozważ to. Według analityków technologicznych szwajcarskiego giganta bankowego Credit Suisse, wartość Bitcoina "była trzy razy bardziej zmienna niż cena ropy naftowej i 11 razy bardziej niż kurs wymiany po Brexicie między dolarem a funtem brytyjskim.

""Są to wysoce spekulacyjne aktywa i niezwykle ryzykowne pojazdy [finansowe]", mówi Christian Catalini, adiunkt w MIT. "W tej chwili istnieje bardzo wysoki poziom entuzjazmu na temat tokenów kryptowalutowych i blockchain, a to spowodowało nierealistyczne oczekiwania dotyczące wartości niektórych z tych tokenów. "

W ciągu zaledwie trzech dni w zeszłym tygodniu wartość Bitcoina zatonęła o około 40 procent, a następnie odzyskała ponad 25 procent od najniższych poziomów, zauważa BloombergView, ilustrując potencjał Bitcoina do znacznej zmienności cen.

Ceny Bitcoina były znane z wahań o setki dolarów w ciągu kilku minut. Te ogromne, głównie

nieprzewidywalne

, wzrosty cen stworzyły obawy o nową bańkę wśród doświadczonych obserwatorów rynku.

Dziwaczne poziomy spekulacji czyniące niektórych niespokojnymi

"Nie ma żadnych podstaw za żadną z tych rzeczy - wszystko opiera się na publicznej percepcji, więc możesz zacząć widzieć naprawdę dziwne zjawiska", mówi Rob Moffat z Balderton Capital.

Ta fałszywa fasada ma liderów, takich jak JPMorgan CEO Jamie Dimon, bijących na alarm.

"To nie jest prawdziwa rzecz, w końcu zostanie zamknięta", ostrzega Dim

on.

"To jest gorsze niż cebulki tulipanów.

To

nie skończy się dobrze...To wybuchnie. "

Mania tulipanów, która pochłonęła Holandię na początku 1600 roku, jest obecnie uznawana za pierwszy przykład bańki gospodarczej. Spekulacja doprowadziła wartość cebulek tulipanów do ekstremum. W szczytowym momencie można było wymienić jednego tulipana na cały majątek, a na samym dole można było dostać tylko zwykłą cebulę.

Ceny nie odzwierciedlały dokładnie wartości

cebulki

tulipana

.

Gdy tylko niektórzy zaczęli sprzedawać, aby zrealizować swoje zyski, nastąpił efekt domina, ceny zaczęły spadać i wybuchła panika. Ludzie dosłownie przehandlowali swoje domy za kawałek zieleni, zauważa Investopedia. Holenderski rząd próbował interweniować, ale było już za późno. Gospodarka weszła w okres depresji, a wszystko to dzięki niepohamowanej spekulacji wokół kwiatów.

Bezprecedensowa spekulacyjna natura Bitcoin ma dzisiejsze władze rządowe również się martwią. Norwegia, Tajlandia, Rosja, Indie, Boliwia, Ekwador, Kirgistan, Bangladesz, Wietnam i Islandia albo zakazały używania kryptowalut, albo ustanowiły wokół nich regulacje.

14 września do tych szeregów dołączyły Chiny. Pekin nakazał giełdom kryptowalutowym wstrzymać handel i zablokować nowe rejestracje.

Chiny odpowiadają

za prawie jedną czwartą wszystkich transakcji Bitcoin i są domem dla wielu największych na świecie "górników" Bitcoin, zauważa Nasdaq, więc ostateczny wpływ tej zmiany może być ogromny.

Poprzez wyłączenie giełd kryptowalutowych, Chiny kwestionują legalność Bitcoin i jego przyszłość, utrudniając wirtualnej walucie zdobycie szerokiej akceptacji jako środka wymiany, jako aktywa i jako innego środka płatniczego. Czy Stany Zjednoczone będą następne?

Unia

Europejska?

"Jak dotąd rządy w dużej mierze ignorowały waluty cyfrowe, jeśli chodzi o sprawowanie władzy regulacyjnej" - mówi Philip N. Diehl. "Prędzej niż później, to się skończy. Prawdopodobnie wcześniej. "

Diehl wyjaśnia dalej, że "waluty cyfrowe wypełniają potrzebę anonimowego i łatwego przeprowadzania transakcji finansowych - w szczególności transakcji nielegalnych i nieetycznych. Zaspokajają również pozornie odwieczną ludzką potrzebę szybkiego wzbogacenia się. Są to dwa powody, dla których rządy z pewnością będą interweniować na rynku walut cyfrowych. "

Kiedy tak się stanie, posiadacze Bitcoinów mogą stracić wszystko. Mogą trzymać się czegoś, co na dłuższą metę jest tylko iluzją.

Korzyści z posiadania fizycznego złota nie są tajemnicą

.

Zamów bezpłatny zestaw informacyjny U.S. Money Reserve o złocie, aby uzyskać informacje potrzebne do podjęcia najlepszej decyzji dla swojej przyszłości.

Bitcoin: Przygasająca gwiazda, bańka, która może pęknąć?

Po ośmiu latach Bitcoin wciąż walczy o akceptację głównego nur

tu.

Jak automat do gry, może być zabawą, ale nie zastąpi sprawdzonego, strategicznie zdywersyfikowanego portfela.

Złoto pozostaje "użytecznym ubezpieczeniem, ponieważ możemy być pewni, że jeśli rządowa waluta upadnie, błyszczący metal z grubsza utrzyma swoją wartość... Historia zna wiele przykładów walut, które straciły całą swoją wartość w wyniku hiperinflacji, podczas gdy złoto wciąż można było wymienić na jedzenie i schronienie" - pisze The Wall Street Journal

.

"Złoto ma tysiące lat i historię bycia używanym do wspierania pieniędzy, aby wspierać swoją pozycję. "

Bitcoin ma mało historii, żadnego precedensu jako pojazd ubezpieczenia bogactwa i bardzo niepewną przyszłość

.

Diehl, jeden z najbardziej wpływowych luminarzy Ameryki, podsumował to najlepiej:

"Bitcoin jest klasycznym aktywem typu 'większy głupiec'. Kupujesz nie dlatego, że rozumiesz jego wartość, ale dlatego, że myślisz, że ktoś inny zapłaci za niego więcej. Ostatni kupujący przed załamaniem się ceny jest 'większym głupcem'. Nie bądź ostatnim nabywcą. Oczywiście nikt nie myśli, że będzie ostatnim kupującym. "

bitcoincryptocurrencieseconomic forecastJPMorganShare this postFacebookTwitterLinkedInRelatedpostsA New Millennium of American Debt
2021-09-02When it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego
2021-08-19Wybieranie przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela
2021-08-18Tutor czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc
2021-08-11Moc kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej
2021-08-11