Złoto inwestycyjne

Australijski rynek złota kwitnie: Skorzystaj z tego

Australijska scena złota błyszczy. Sprzedaż złotych monet i sztabek z australijskiej mennicy rośnie, podobnie jak ceny złota. Dwa gigantyczne samorodki złota zostały odkryte pod koniec sierpnia. A niezwiązane z wydobyciem złota plany ekspansji i ponownego otwarcia kopalni są w toku.

Złoto w Australii zyskuje na wartości, podobnie jak jej dolar. Co kryje się za rozgrzanym do czerwoności australijskim rynkiem złota? Dowiedz się, co się dzieje i jak możesz wziąć udział w tym sukcesie.

Mennica w Perth wchodzi na wysokie obroty

Neil Vance, dyrektor generalny ds. produktów menniczych w Mennicy Perth w Australii, poinformował, że od marca zakład produkcji monet Mennicy pracuje na kilka zmian, nawet do sześciu dni w tygodniu, aby sprostać zwiększonemu popytowi. W niektórych momentach mennica wybijała rekordową liczbę 100 000 monet dziennie.

"Znajdujemy się w bezprecedensowych czasach. W tym roku, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, posiadacze aktywów szukają zaufanych i trwałych aktywów, takich jak metale szlachetne, aby chronić i powiększać swój majątek w obliczu trudnych ekonomicznie i finansowo czasów" - powiedział Vance.

"Niezależnie od tego, czy rozpoczynasz swoją podróż w kierunku tworzenia bogactwa, czy też uzupełniasz istniejący portfel, posiadanie ekspozycji na metale szlachetne pomaga zdywersyfikować ryzyko, zapewniając równowagę w Twoich [aktywach]" - dodał.

Mennica w Perth poinformowała, że sprzedaż złotych monet i sztabek wzrosła o ponad 26% w lipcu w porównaniu z czerwcem, jak podaje serwis informacyjny Reuters. Liczba sprzedanych w lipcu monet i sztabek złota była o 160% wyższa niż rok wcześniej.

Zwiększone zainteresowanie produktami Mennicy Perth obejmuje zainteresowanie złotą monetą bulionową Iwo Jima o wadze 1/10 uncji, która upamiętnia 75. rocznicę bitwy o Iwo Jimę z czasów II wojny światowej.


Złota Era w

AustraliiMinuta Perth nie jest jedyną, która cieszy się z australijskiej gorączki złota:

  • W sierpniu CNN podała, że poszukiwacze złota w Australii odkryli dwa samorodki złota o wartości 250 000 USD. Razem samorodki ważą 7,7 funta.
  • Jak podaje krajowa sieć ABC News, wielomilionowa rozbudowa najgłębszej kopalni złota w Australii jest bliska ukończenia. Projekt budowy kopalni Gwalia rozpoczął się w 2017 roku. W roku obrotowym 2019-2020 kopalnia wyprodukowała 171 156 uncji złota. Przewiduje się, że po zakończeniu rozbudowy roczna liczba wzrośnie do około 190 tys. uncji.
  • ABC News podało również, że międzynarodowa firma wydobywcza chce ponownie otworzyć nieużywaną kopalnię złota w australijskiej prowincji Queensland. Badania sugerują, że w kopalni, która została zamknięta około 10 lat temu, może znajdować się jeszcze od dwóch do trzech milionów uncji złota.

Dodatkowo, australijski dolar odbił się od dna dzięki dużemu wzrostowi cen złota i rudy żelaza, jak donosił The Wall Street Journal w sierpniu. Na całym świecie cena złota gwałtownie wzrosła, ponieważ ludzie nadal szukają zabezpieczenia przed recesją.

Według firmy badawczej IBISWorld, w roku budżetowym 2019-2020 Australia wyprodukowała 335 ton metrycznych złota, a kraj ten jest na dobrej drodze, aby zastąpić Chiny jako największego producenta złota na świecie w 2021 roku. Firma zajmująca się analizą rynku Resources Monitor twierdzi, że reputacja Australii jako opłacalnego producenta złota stawia kraj w tej pozycji.

"Dziś Australia ma największe na świecie ekonomicznie opłacalne zasoby złota i jedne z największych na świecie kopalni" - czytamy w Nikkei Asian Review.

Kupuj

australijskie

złotoZłoto Mennicy

Perth

jest dostępne już dziś! Kup niedawno wydaną monetę bulionową Iwo Jima o wadze 1/10 oz. online lub przez telefon za pośrednictwem U.S. Money Reserve. Ta emitowana przez rząd 24-karatowa złota moneta jest oficjalnym prawnym środkiem płatniczym i jest produkowana w ograniczonych ilościach.

Australia discoverygold mininggold pricesShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25Widziałeś nowy wzór Złotego Orła Amerykańskiego z 2021 roku?
2021-08-20W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybieranie
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfolio2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11