Złoto inwestycyjne

Czy teraz jest właściwy czas na inwestowanie w złoto?

Starszy dealer złota, Oliver Temple, dzieli się swoją ekspercką wiedzą z potencjalnym nowym inwestorem, emerytem panem Martinem z West Byfleet, Surrey. Pan Martin pyta: "Czy teraz jest najlepszy czas na inwestowanie w złoto?".

Śledzę uważnie ceny złota i widzę, że ostatnio rosną. Chciałbym zainwestować w złoto, ale naprawdę nie wiem, od czego zacząć.

Trochę informacji o mnie. Mam 70 lat i jestem żonaty. Wraz z żoną posiadamy dwie nieruchomości, jedną w Surrey (nasze główne miejsce zamieszkania) i domek letniskowy w pobliżu Dorset, na który mamy kredyt hipoteczny.

Mam kilka małych emerytur, które zgromadziłem pracując w sektorze finansowym. Chociaż oficjalnie jestem na emeryturze, pracuję na pół etatu, z którego opłacam głównie wyjazdy w odwiedziny do wnuków. Mieszkają one na Bliskim Wschodzie.

W przeszłości zajmowałem się akcjami i udziałami. Miałem tendencję do szukania firm, które osiągają złe wyniki. Przez lata spotykało się to z mieszanym odzewem. Po raz pierwszy biorę pod uwagę złoto.

Czy teraz jest czas na kupno złota? Czy mógłby Pan wyjaśnić, dlaczego ceny złota rosną?

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.

Z wyrazami szacunku,

- —

Szanowny Panie Martin

Bardzo dziękuję za skontaktowanie się z Gold Investments.

Ma Pan rację, ceny złota naturalnie wzrastały ostatnio, prawdopodobnie w odpowiedzi na nerwowość inwestorów związaną z gospodarką światową.

cena złota

Mogło to być spowodowane wieloma różnymi czynnikami, takimi jak niskie ceny ropy naftowej spowodowane nadmierną produkcją. W przeszłości istniała dość ścisła korelacja między cenami ropy naftowej i złota.

Innymi czynnikami mogącymi mieć wpływ na złoto jest gwałtowne spowolnienie wzrostu gospodarczego w Chinach. Wpływ mogła mieć również podwyżka stóp procentowych w USA o 0,25% w grudniu.

Niektórzy dealerzy złota mogą doradzać potencjalnym inwestorom, by ulokowali wszystkie swoje pieniądze w złocie. My zdecydowanie tego nie zrobimy. Wierzymy w bardziej uczciwe podejście. Złoto może iść zarówno w górę, jak i w dół.

W czasach niepewności gospodarczej popyt na nie wzrasta, ponieważ inwestorzy zwracają się w stronę metalu szlachetnego, który jest postrzegany jako bezpieczna przystań.

To, ile zainwestujesz, zależy od twoich własnych okoliczności i tego, z czym czujesz się komfortowo. Ponownie, to kiedy kupić zależy od Ciebie.

My zawsze chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem w inwestowaniu w złoto. Gold Investments jest jednym z najstarszych dealerów złota w Wielkiej Brytanii, działającym od 1981 roku.

Polityka ubezpieczeniowa

Radzilibyśmy, by złoto było postrzegane raczej jako polisa ubezpieczeniowa na średnią i długą metę. Prawdopodobnie nie powinno ono stanowić więcej niż 10% każdego portfela inwestycyjnego.

Jeśli rozważasz inwestowanie w ramach Samodzielnego Inwestycyjnego Portfela Emerytalnego (SIPP), możesz rozważyć szeroki portfel, taki jak:

  • Akcje złota
  • Fundusze giełdowe (ETF)
  • Fundusze powiernicze i otwarte spółki inwestycyjne (OEIC)
  • Gilty i obligacje korporacyjne
  • Gotówka Fundusze inwestycyjne

Więcej informacji na temat SIPP można znaleźć tutaj.

Nieporozumienie

Istnieje powszechne błędne przekonanie, że aby inwestować w złoto, trzeba mieć duży budżet. W rzeczywistości oferujemy złoto dla każdego rozmiaru budżetu.

Na przykład, Krugerrandy są jedną z naszych najpopularniejszych złotych monet. Dla niektórych klientów są one postrzegane raczej jako prezenty, niż jako inwestycja. Warto zaznaczyć, że w każdej chwili nasi klienci mogą również odsprzedać złoto z powrotem do nas.

Wolne od podatku od zysków kapitałowych

Złoto może być wolne od podatku od zysków kapitałowych, jeśli Twoje całkowite zyski powyżej kwoty wolnej od podatku (zwanej Annual Exempt Amount) wynoszą £11,100 (od 6 kwietnia 2015 do 5 kwietnia 2016). Warto sprawdzić na stronie HMRC. Złote monety i suwereny Britannia są zwolnione z podatku od zysków kapitałowych. Są one również zwolnione z podatku VAT.

Zawsze posiadamy szeroki wybór monet i sztabek w naszych skarbcach bankowych do natychmiastowej dostawy, a wszystkie monety i sztabki podane w ofercie są w magazynie. Wszystkie nasze sztabki złota mają czystość 99,99 (%) i są sztabkami "Good Delivery".

Zawsze chętnie dzielimy się naszą wiedzą, także z nowymi inwestorami, którzy zastanawiają się, czy teraz jest właściwy moment na inwestowanie w złoto.

Więcej informacji na: https://monetybulionowe.eu/