Złoto inwestycyjne

Złoto jest długoterminową strategią, a oto dowód.

Czasami widzę artykuły informacyjne i opinie na temat tego, gdzie złoto może podążyć w ciągu następnego tygodnia, miesiąca, a nawet roku. Ale jeśli kiedykolwiek rozmawiałeś z jednym z naszych Account Executives w U.S. Money Reserve, wiesz, że posiadanie złota nie musi wiązać się z martwieniem się o następny tydzień, miesiąc czy rok. Historycznie rzecz biorąc, posiadanie złota funkcjonuje dobrze jako strategia długoterminowa - i jeśli jesteś kimś takim jak ja, wierzysz, że strategie długoterminowe mają największe znaczenie, gdy chodzi o bogactwo, emeryturę i ochronę przyszłości tych, których kochasz.

Choć z pewnością zdarzały się sytuacje, w których ceny złota szybko rosły - zwłaszcza w okresach rynkowych i ekonomicznych zaburzeń, jak w 2011 i 2020 roku - prawdziwa siła złota leży w jego zdolności do dywersyfikacji portfela i realizacji potencjału wzrostu przez lata, a nawet całe życie.

Świętując 20. rocznicę powstania U.S. Money Reserve, spójrzmy na ostatnie 20 lat złota, by przekonać się, dlaczego złoto może Ci służyć najlepiej w dłuższej perspektywie.

Złoto znacznie wzrosło w ciągu ostatnich 20 lat - i to nie tylko w odpowiedzi na ruchy na rynku akcji.

W chwili, gdy to piszę, złoto jest obecnie z powrotem na poziomie ponad 1800 dolarów za uncję. W zeszłym roku, w sierpniu 2020 roku, złoto osiągnęło swój rekord wszech czasów na poziomie ponad 2 072 dolarów za uncję. Jak określiła to australijska Perth Mint w styczniu 2021 roku, "Podczas gdy [roczny wzrost złota w 2020 roku był] bardzo solidnym zwrotem, nie jest on niespodziewany." Perth Mint brała pod uwagę historię wzrostu złota w podobnych środowiskach gospodarczych - a konkretnie w środowiskach, w których niskie stopy procentowe napędzały obawy przed wzrostem inflacji. Jeśli brzmi to znajomo, to powinno - właśnie teraz znajdujemy się w podobnym środowisku ekonomicznym.

W zeszłotygodniowym wydaniu Gold News & Views pisałem o obecnym stanie naszego długu narodowego - jak wzrósł on w ciągu ostatnich 20 lat i jak zachowywało się złoto w tym samym czasie. Jeśli nie zauważyłeś, oto informacja, którą chcę powtórzyć: od stycznia 2001 roku złoto podrożało o ponad 570%. To ogromny wzrost, a każda osoba posiadająca złoto w swoim portfelu z pewnością cieszyła się ze wzrostu cen złota, zwłaszcza w 2011 i 2020 roku, kiedy to złoto osiągnęło rekordy wszech czasów. Niezależnie od tego, ile złota masz w swoim portfelu, tego typu wzrosty mogą oznaczać ogromną różnicę dla Twojej finansowej przyszłości.

Jest jednak coś, o czym nie mówiliśmy w zeszłym tygodniu, a na co chciałbym zwrócić uwagę.

Choć możesz dostrzec te szczyty, zauważysz również, że od 2000 do 2011 roku złoto było na stałej (i imponującej) tendencji wzrostowej. To samo działo się od około 2015 roku do najwyższego poziomu wszech czasów w 2020 roku. Widać wyraźnie, że złoto nie tylko reaguje na inflację czy krótkoterminowe zyski lub straty na giełdzie. Jest również imponującym aktywem samym w sobie - a wielu z nich używa go jako dywersyfikatora w swoim portfelu.

Złoto może stać się ważną częścią Twojego portfela emerytalnego.

Jak już wcześniej słyszeliście, zwracam szczególną uwagę na kondycję naszego zespołu i upewniam się, że robię wszystko, co w mojej mocy, aby ich wspierać i stawiać im wyzwania. Ale jest też inna część mojej pracy - ta, która wiąże się z liczbami i logistyką. Więc kiedy przeczytałem 31 sierpnia 2021, artykuł CNBC, który powiedział: "Fundusz powierniczy Social Security większość Amerykanów polegać na ich emerytury zabraknie pieniędzy w 12 lat, jeden rok wcześniej niż oczekiwano, zgodnie z rocznym raporcie rządowym," mój umysł natychmiast udał się do trybu planowania. Co by to oznaczało dla mnie i moich dzieci? Co by to oznaczało dla naszych pracowników i klientów? Nigdy nie jest za wcześnie na rozważanie tego typu tematów.

To, czego się dowiedziałem, to to: Dywersyfikacja ma znaczenie bardziej niż kiedykolwiek. W obliczu rosnącego zadłużenia i inflacji, wszyscy musimy zadbać o ochronę naszego majątku. I choć sytuacja finansowa każdego z nas, a co za tym idzie, również zestaw aktywów, jest unikalna, wszyscy musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby upewnić się, że my i nasi bliscy jesteśmy jak najlepiej przygotowani na wszystko, co czeka nas w nadchodzących latach.

Dlatego też, po raz kolejny, zachęcam Cię do spojrzenia na historię złota jako magazynu bogactwa i źródła pozytywnego potencjału wzrostu. Wszystkie aktywa mają swoje wzloty i upadki i nigdy nie zachęcałbym nikogo do stawiania całej swojej przyszłości na jednym aktywie, ale poprzez dywersyfikację za pomocą złota i innych metali szlachetnych, alokujesz część swojego majątku w sprawdzone w czasie bezpieczne aktywa, które mogą nie reagować na wahania rynku w taki sam sposób jak akcje czy obligacje.

Źródło: Zakres dat od 10/27/00 do 08/07/20. Kitco, Yahoo! Finance, Reuters. W oparciu o alokację 75/25 akcje (Dow)/złoto.

Nie bez powodu Reuters napisał 15 lipca 2021 r., że "banki centralne posiadają obecnie ponad 35 000 ton metrycznych [złota], czyli około jednej piątej całego złota, jakie kiedykolwiek wydobyto" - i nie bez powodu ta wiadomość jest warta naszej uwagi. Jak pokazała nam historia, złoto może odgrywać niezwykle ważną rolę w dywersyfikacji portfela. A kiedy światowe banki zaczynają wykonywać ruchy w kierunku złota, oznacza to, że ktoś w ich organizacji - ktoś, kogo zadaniem jest badanie gospodarki i przedstawianie sugestii - wierzy, że złoto jest właściwym wyborem, właśnie teraz.

I choć portfele każdego z nas i akceptowalny poziom ryzyka są różne, wielu z nas ma te same cele: przejść na emeryturę w komfortowych warunkach i pozostawić po sobie coś, co pomoże przyszłym pokoleniom.

Złoto jest sprawdzoną w czasie formą pokoleniowego bogactwa.

Historycznie, złoto rośnie w długim okresie, utrzymując swoją siłę nabywczą, podczas gdy dolar amerykański słabnie. Kiedy więc nadejdzie czas, by przekazać swój majątek przyszłym pokoleniom, czy wolisz mieć wszystkie swoje jaja w jednym koszyku, czy też posiadać zdywersyfikowany portfel, który obniża ogólne ryzyko?

 

Ponownie, nie sugeruję, by Twoje dziedzictwo przybrało wyłącznie formę złota. Jeśli jednak ceny będą nadal rosły, to z każdym rokiem Twoja gotówka będzie kupowała coraz mniej - a jeśli stopa inflacji będzie bić stopę procentową Twoich zasobów gotówkowych, to w dłuższej perspektywie będziesz efektywnie tracił pieniądze. Ale w ciągu ostatnich 20 lat złoto rosło skokowo, od około 270 dolarów za uncję do ponad 1800 dolarów za uncję. Kto wie, dokąd złoto może zmierzać za kolejne 20, 40 czy 60 lat?

Nie można zaprzeczyć sile złota i innych metali szlachetnych w długim terminie, zwłaszcza w obliczu rosnących obaw ekonomicznych, takich jak inflacja i dług publiczny.

Więcej na: http://zlote-sztabki.pl