Złoto inwestycyjne

Inny rodzaj burzy

Słoneczny poranek nie zawsze gwarantuje dobrą pogodę na cały dzień. W miejscu, gdzie dorastałem, uważanym za kraj tornad, czyste, błękitne niebo w godzinach porannych mogło zostać przerwane przez kilka małych chmur, po których przychodziły większe i ciemniejsze. Deszcz zaczynał lać, a potem nagle można było trafić na tornado.

Znam ten schemat aż za dobrze z mojego dzieciństwa. Nie jestem pesymistą; większość słonecznych dni jest właśnie taka - słoneczna. Ważne jest jednak, aby zapamiętać tę lekcję. Zawsze byłem przygotowany na katastrofę, nawet gdy wszystko układa się dobrze.

Niedawno na giełdzie doszło do innego rodzaju burzy. Podobnie jak w przypadku tornada, również i tę burzę poprzedziły tygodnie czystego nieba. Wydawało się, że akcje bez przeszkód wracają na poprzednie szczyty. Następnie zebrały się chmury i przez kilka dni notowania były niestabilne.

W czwartek, 11 czerwca, Dow Jones spadł o 1861 punktów, co było najgorszą sesją od marca.

W rzeczywistości, w momencie wyprzedaży był to czwarty najgorszy pojedynczy dzień dla Dow w 2020 r., po trzech dniach w marcu. Wielu analityków, np. z Citibanku, uważało, że niedawna hossa na akcjach była spekulacyjnym boomem napędzanym częściowo przez daytraderów liczących na wzbogacenie się i ignorujących podstawowe warunki gospodarcze. Jeżeli takie warunki napędzały hossę, a ślepy optymizm ignorował podstawowe kwestie finansowe, to cofnięcie się akcji, jak to z czwartku, wydawało się nieuniknione.

Czwartkowe załamanie akcji może doprowadzić do poważnych kłopotów. Chociaż eksperci przewidują jeszcze większy spadek w przyszłości, istnieją sposoby, aby przygotować się na taki potencjalny rezultat. Niestety, wiele osób nie podejmuje odpowiednich środków ostrożności.

Niedawne badania wykazały, że prawie 25% Amerykanów nie ma oszczędności na wypadek sytuacji kryzysowej w domu.

Problemy te nasiliły się w wyniku ostatniego kryzysu. Badanie przeprowadzone przez Bankrate wykazało, że od początku kryzysu 16% gospodarstw domowych zaciągnęło więcej długów, a prawie jedna trzecia gospodarstw domowych odnotowała niższe dochody.

Faktem jest, że życie czasem rzuca nam podkręconą piłkę - a brak przygotowania może narazić nas na kolejny nagły spadek lub nadchodzące nieszczęście. Właśnie wtedy, gdy wydaje się, że wszystko idzie dobrze, często uderza przysłowiowe tornado.

Potrzeba stworzenia silniejszej sieci bezpieczeństwa jest wyraźniejsza niż kiedykolwiek.

Nigdy nie jest za wcześnie, aby być przygotowanym. Niezależnie od tego, czy na rynkach panują już zawirowania, czy też mamy czyste niebo, nie ma nieodpowiedniego momentu, aby zastanowić się, w jaki sposób można zabezpieczyć swój portfel, aby złagodzić skutki potencjalnej katastrofy. Mając to na uwadze, nadszedł czas, by zastanowić się, w jaki sposób złoto i inne metale szlachetne mogą pomóc zabezpieczyć Twój portfel i zapewnić Ci większy spokój ducha.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02W kwestii
złota działaj - nie reaguj.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ wypróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Siła
ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11