Złoto inwestycyjne

Złoto dla zuchwałych - skuteczne inwestycje generujące zarobek

Złoto jako najstarszy środek płatniczy

Złoto od zarania dziejów było najważniejszym środkiem rozliczeniowym. Potem wiele lat było zabezpieczeniem dla środków płatniczych w formie drukowanych pieniędzy. Było tak, że banki nie mogły drukować więcej pieniędzy niż mieli w skarbcu złota. W końcu jednak zaczęto z tego rezygnować i tak pojawiała się inflacja.

Popularny kruszec

Tak czy inaczej złoto jest nadal bardzo pożądanym kruszcem i wiele osób w trudnej ekonomicznie sytuacji zastanawia się czy nie inwestować w ten surowiec. Warto sprawdzić jak to obecnie wygląda.

Inwestowanie w złoto - czy warto?

Inwestowanie w złoto jest warte uwagi z kilku powodów. Złoto nie poddaje się inflacji nie tak jak waluta papierowa, złoto jest akceptowanym na całym świecie środkiem płatniczym, jeśli popatrzy się na notowania złota można zobaczyć, że ten surowiec jest bardzo stabilny. Jest to obecnie towar deficytowy, dlatego raczej można się spodziewać nawet wzrostów notowań w kolejnych latach. Jeśli wyobrazimy sobie sytuacje, w której w Europie wybucha wojna i trzeba szybko uciekać do innych krajów to bardzo możliwe, że wtedy właśnie złoto stanie się taką najlepsza opcją, gdy chodzi o inwestowanie. Pieniądz wtedy traci wartość a złoto jest w stanie ją zachować, zawsze będzie wartościowe.

Złoto inwestycyjne - kiedy warto je zakupić?

Odpowiedź nie będzie odkrywcza oczywiście kupujemy złoto w tym momencie, gdy będzie ono tanie i przewidujemy, że w dłuższej perspektywie będzie szansa na nim zarabiać. Problem jednak w tym, że inwestor początkujący ma duże problemy z określeniem szansy na zysk. Jeśli nie chcemy ryzykować i bawić się w sprzedaż krótkoterminową to bez wątpienia inwestycja w złoto na lata będzie dobrym wyborem.

Perspektywa inwestycji w złoto

Gdzie kupić złoto i jak zacząć w nie inwestować?

Na początek trzeba oczywiście kupić samo złoto i tutaj jest wiele opcji. Można kruszec kupować w mennicach, stacjonarnych sklepach, internetowych albo też zakładach złotniczych. Wydaje się, że najbardziej opłacalne będzie kupowanie w punktach stacjonarnych i internetowych.

Jubiler i marża na kruszce

Nigdy nie inwestujemy oszczędności w biżuterię, ponieważ płaci się nie tylko za kruszec, ale za wykonaną pracę i taka inwestycja nie przynosi odpowiedniego zwrotu.

Papiery wartościowe zamiast mennicy skarbowej

Można także nabyć złoto, ale nie w formie fizycznej na kapitałowych rynkach, gdzie szczególnie odnajdą się osoby, które chcą nieco więcej zaryzykować. Na giełdach można kupić także certyfikaty na złoto, papiery wartościowe, których wystawca zobowiąże się wypłacić złoto w określonej ilości.

Obracam w palcach złoty pieniądz

Jeśli mamy złoto należy je dobrze przechowywać. Przy małych ilościach wydaje się, że taką najlepszą opcja będzie chowanie go w skrytce w domu, w sejfie. Skrytka bankowa będzie opłacalna wyłącznie przy dużych ilościach złota.