Złoto inwestycyjne

Złoto: Ostateczna ochrona w erze cyfrowej

Jakiś tydzień temu miałem do załatwienia pewną sprawę i kiedy poszedłem zapłacić kartą bankową, zauważyłem, że nie mam przy sobie żadnej gotówki. Zazwyczaj nie potrzebuję gotówki, ale pomyślałem o tym, kiedy ostatni raz nosiłem przy sobie banknoty dolarowe - szczerze mówiąc, nie jestem pewien, jak dawno temu to było.

Wtedy zobaczyłem wiadomość z 7 czerwca 2021 r. o przejęciu przez FBI 2,3 miliona dolarów w Bitcoinach, które zostały zapłacone hakerom jako okup. I nie mogłem się powstrzymać od refleksji: Prawie wszystkie aktywa w moim portfelu - nawet "technicznie" papierowe, takie jak gotówka - są obecnie zasadniczo cyfrowe. Jasne, nadal mogę trzymać w ręku fizyczne pieniądze, jeśli chcę - ale tylko wtedy, gdy sieć komputerowa, która tworzy bankomaty i moją kartę bankową, są sprawne. Nawet jeśli fizycznie udasz się do tradycyjnego banku, musi on polegać na sieci komputerowej, aby określić, ile masz pieniędzy i ile możesz wyjąć.

Więc jeśli prawie całe nasze bogactwo jest cyfrowe, jak możemy je zabezpieczyć?

Te 2,3 miliona dolarów w bitcoinach było częścią większego okupu zapłaconego hakerom, którzy tymczasowo zdjęli Colonial Pipeline. Atak doprowadził do ogromnych niedoborów gazu w południowo-wschodnich stanach. Reuters nazwał go nawet "najbardziej destrukcyjnym amerykańskim cyberatakiem w historii", ale nie jest to odosobniony przypadek.

W rzeczywistości, 8 czerwca 2021 r. - dzień po opublikowaniu artykułu Reutersa - The Hill donosi, że "dostawca technologii wykorzystywany przez dziesiątki biur Izby na Kapitolu do obsługi wyborców został podobno zaatakowany przez ransomware", zamieniając usługę wykorzystywaną przez naszych własnych urzędników w "najnowszą ofiarę w serii cyberataków wymierzonych w podmioty z siedzibą w USA. "

Jednym z tych

podmiotów z

siedzibą

w USA

może być nasza krajowa sieć energetyczna

.

6 czerwca 2021 r. sekretarz ds. energii Jennifer Granholm wystąpiła w programie CNN "State of the Union" i została zapytana, czy nasi przeciwnicy są w stanie wyłączyć naszą sieć energetyczną. Jej odpowiedź: "Tak, mają.... Istnieją tysiące ataków na wszystkie aspekty sektora energetycznego i ogólnie sektora prywatnego. To dzieje się cały czas. "

Jeśli więc hakerzy mogą spowodować niedobory paliwa lub pozbawić nas prądu, co to oznacza dla naszych systemów bankowych? Wielu Amerykanów korzysta z większości swoich usług bankowych za pomocą telefonów lub komputerów. Co się stanie, jeśli nie będziemy mogli zalogować się lub uzyskać dostępu do naszych pieniędzy?

Szczerze mówiąc, to mnie to martwi. Ale to nie wszystko jest złe i ponure, i nie dzielę się tą wiadomością, aby was przestraszyć. W rzeczywistości, mam nadzieję, że zrobię coś wręcz przeciwnego.

Ważne jest, aby być na bieżąco z potencjalnymi zagrożeniami dla Twoich pieniędzy.

Dla wielu z nas, bogactwo to coś więcej niż tylko możliwość kupowania rzeczy. To bezpieczeństwo na emeryturze lub lepsza przyszłość dla naszych dzieci. Dlatego warto być na bieżąco z wszelkimi możliwymi zagrożeniami dla tej przyszłości i starać się podejmować jak najlepsze decyzje.

Oto kolejny przykład: 5 czerwca 2021 roku, MarketWatch doniósł: "Nie tylko korporacje borykają się z epidemią cyberataków - amerykańscy inwestorzy detaliczni również zmagają się z falą hakerów przejmujących ich konta inwestycyjne." Stwierdzenie to zostało poparte danymi Ari Jacoby'ego, dyrektora generalnego firmy Deduce zajmującej się cyberbezpieczeństwem, wskazującymi na około 250% wzrost oszustw związanych z przejmowaniem kont w latach 2019-2020.

Raport FBI na temat przestępczości internetowej 2020 pokazuje, że całkowita liczba zgłoszonych przestępstw internetowych wzrosła o ponad 69% w latach 2019-2020, a Amerykanie stracili ponad 4 miliardy dolarów na przestępstwa internetowe w 2020

roku.

Źródło: FBI

Źródło: FBI

Choć może wydawać się to przerażające, informacje te są naprawdę przydatne. Mówi nam o aktualnym stanie świata finansów, co z kolei może pomóc nam w podejmowaniu lepszych decyzji finansowych. W rzeczywistości, te wiadomości podkreślają, jak ważne jest, abyśmy podjęli kroki w celu ochrony naszych cyfrowych aktywów - i być może przenieśli część naszych pieniędzy do aktywów, które nie składają się z jedynek i zer

.

Nie można "zhakować" złota

.

Nawet w świecie pełnym zagrożeń dla Twojego bogactwa i dobrobytu, jest dobra wiadomość. Prywatnie posiadane fizyczne złoto nigdy nie jest na łasce hakerów. Jest to jedna z największych zalet fizycznego złota. Kiedy posiadasz namacalne, fizyczne złoto, znajduje się ono w Twoich rękach - nie istnieje w sieci komputerów, które mogą, ale nie muszą być atakowane przez cyberprzestępców i nie jest zależne od sił zewnętrznych, takich jak amerykańska sieć energetyczna. Kiedykolwiek go potrzebujesz, możesz je mieć dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Posiadanie złota jest jak posiadanie hamulców w samochodzie. Hamulce spełniają wiele funkcji i są niezwykle przydatne w nagłych wypadkach. Ale nie montujemy hamulców w naszych samochodach, ponieważ jesteśmy przerażeni tym, co tam jest lub co może się wydarzyć. Mamy je, ponieważ są logicznym dodatkiem do naszego pojazdu i rozumiemy proste realia, które wiążą się z poruszaniem się po drogach. Tak samo jest z naszym majątkiem. Czy jest dobrze, czy źle, musimy zrozumieć obecne realia świata finansów i upewnić się, że nasz "pojazd" ma zainstalowany dobrej jakości zestaw "hamulców", które pomogą nam przetrwać każdą sytuację.

Bycie przygotowanym może pomóc w podjęciu wszystkiego, co przyniesie przyszłość. U.S. Money Reserve może w tym pomóc, wspierając Państwa w dywersyfikacji za pomocą fizycznych metali szlachetnych.

Świat może być przerażającym miejscem, ale to nie znaczy, że trzeba żyć w ciągłym strachu. Na przykład, ja nadal nie mam problemu z wyjściem z domu bez gotówki przy sobie. Ogólnie rzecz biorąc, ufam mojemu bankowi, że zabezpiecza fundusze mojej rodziny i wykorzystuje swoje zasoby do ochrony przed cyberprzestępczością. Nie oznacza to jednak, że pokładam całe swoje zaufanie w aktywach przechowywanych przez instytucje finansowe. Nadal dbam o to, aby część mojego majątku stanowiły fizyczne metale szlachetne.

Robiąc to samo i biorąc swoją przyszłość finansową we własne ręce - dosłownie - możesz zapewnić sobie zapas bogactwa, który jest zasadniczo odporny na cyberataki.

Metale szlachetne mogą zaoferować więcej niż tylko zabezpieczenie przed inflacją lub innymi czynnikami ekonomicznymi. Mogą również zapewnić spokój umysłu, wiedząc, że część Twojego majątku jest całkowicie pod Twoją kontrolą - i nikogo innego.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu, rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do
wyboru
dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o
pomoc2021-08-11Moc kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11