Złoto inwestycyjne

Poniżej 100 dni - co Midterms może oznaczać dla gospodarki

Przygotuj się na toksyczne reklamy telewizyjne, kopce poczty wyborczej i - w zależności od miejsca zamieszkania - trolling wyborczy pod drzwiami.

Do

wyborów śródterminowych pozostało już tylko kilka miesięcy i choć wiele zależy od obu partii politycznych, to jeszcze większa jest stawka dla amerykańskich konsumentów, zwłaszcza tych, którzy pilnują swoich oszczędności.

Wybory śródterminowe to epicka bitwa polityczna, która odbywa się mniej więcej w połowie czteroletniej kadencji prezydenta. Jest to głosowanie sejsmiczne, które decyduje o równowadze w Kongresie, ponieważ zarówno Izba jak i Senat są do wzięcia. A w 2018 roku historia jest przeciwko prezydentowi Trumpowi i Republikanom.

Od 1934 roku tylko trzy z 21 wyborów śródterminowych faworyzowały partię urzędującego prezydenta. Franklin Roosevelt zdobył dziewięć miejsc w Izbie w samym środku Wielkiego Kryzysu. Bill Clinton, napędzany wysokimi notowaniami aprobaty, zdobył miejsca w Izbie w połowie kadencji w 1998 roku.

6 listopada tego roku wszystkie 435 miejsc w Izbie Reprezentantów i 35 miejsc w Senacie USA będzie

przedmiotem rywalizacji

.

Demokraci muszą zdobyć 24 miejsca, by przejąć kontrolę nad Izbą i tylko 2 miejsca, by przejąć kontrolę nad Senatem - oczywiście przy zachowaniu wszystkich urzędujących. 48 miejsc w Izbie jest uznawanych za "konkurencyjne", a 7 miejsc w Senacie zostało uznanych za "przegrane".

Demokraci szukają miejsc dla Republikanów w okręgach

, w

których Hillary Clinton pokonała Donalda Trumpa. Podobnie Republikanie celują w miejsca dla Demokratów, które uważają za zagrożone w sercu kraju Trumpa i w różnych konserwatywnych twierdzach, które prezydent zdobył z komfortowym marginesem.

Matematyka sprzyja Demokratom - podobnie jak polityczny precedens i historia wyborcza - ale mają oni do czynienia z silną gospodarką, niskim bezrobociem i eksplodującym PKB. Z drugiej strony, Republikanie są obciążeni tym, co wielu uważa za polaryzującego prezydenta z zamiłowaniem do kontrowersji i niepoprawności politycznej - i takiego, który jest dogorywający przez niekończące się śledztwo w sprawie rosyjskiej zm

owy.

Jeśli Demokraci przejmą Kongres, agenda Trumpa będzie prawdopodobnie martwa: nie będzie muru granicznego, nie będzie cięć podatkowych, nie będzie więcej nominacji do sądów i/lub agencji, a prawdopodobnie nastąpi wzrost finansowania opieki społecznej, regulacji bankowych i biznesowych oraz dyskusji o impeachmencie. Żadne z nich nie są warunkami dla kwitnącego cyklu biznesowego.

Potem znowu, jeśli Republikanie utrzymają kontrolę nad Kongresem, szukajcie wzrostu polaryzacji politycznej, która może rozerwać kraj. Na początku tego roku "The New York Times" porównał potencjalny opad wyborczy do kryzysów społecznych z 1968 roku, stwierdzając, że "względny spokój może być jak niewypał bomby, jej zmienność nie tyle rozbrojoną, co opanowaną przez myśl, że republikanie Trumpa zostaną ukarani w wyborach śródterminowych 6 listopada."

W podobnym porównaniu Smithsonian uznał rok 1968 za "The Year that Shattered America", ponieważ różne ruchy w prawach obywatelskich, prawach człowieka i protestach społecznych doszły do głowy.

Porównanie jest ważkie, ponieważ 1968 zaznaczył koniec powojennego boomu gospodarczego i zobaczył ostatni gazp systemu monetarnego Bretton Woods. Był to rok pełnego kryzysu walutowego, upadku London Gold Pool i załamania parytetu dolara do złota. Cena złota wzrosła wówczas o ponad 22%, ponieważ "kraj", jak podaje U.S. News & World Report, "wydawał się przeżywać załamanie nerwowe".

Tak więc, niezależnie od tego, czy nadchodzące wybory będą odzwierciedleniem wzrastającej fali niebieskiej, czy też wzrastającej fali czerwonej, istnieją bardzo realne zagrożenia dla rynków, gospodarki i Twoich pieniędzy. Znajdujemy się w klimacie reakcji, w którym niepewność i niestabilność mogą tłumić zyski i pożerać zyski.

Znajdujemy się w

punkcie zawiasowym historii, gdzie obstrukcja może zniszczyć ożywienie, zakłócenia mogą utrudnić wzrost gospodarczy, a polityczny "krwawy sport" może dramatycznie zmienić krajobraz finansowy.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelatedpostsA New Millennium of American Debt
2021-09-02When it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego
2021-08-19Wybieranie przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfolio
2021-08-18Tutor czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc
2021-08-11Moc kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej
2021-08-11