Złoto inwestycyjne

Złote rekomendacje wciąż nadchodzą

Złoto jest na pierwszych stronach gazet. ostatnio, oraz Podczas gdy ekspercinie mogą się zorientować, czy to rajd, czy wyrównanie.-podoba im się to, co widzą.

Żółty metal jest w górę więcej niż 11% w ciągu ostatnich 6 miesięcy i ponad 16% w ciągu ostatniego roku. Ale thto nic nadzwyczajnego dla metalu szlachetnego. A rzut oka wstecz na koniec 20th wieku-co nie jest tak dawno temu jak się wydaje-pokazuje, że złoto podrożało o prawie 460%.

Back w 1999 r., Prezydent Bill Clinton miał właśnie został uniewinniony od zarzutów krzywoprzysięstwa i utrudniania pracy wymiaru sprawiedliwości. zarzuty. Amerykańska piłka nożna kobiet Team miała wygrała Puchar Świata. I "end of the world fears" dzięki uprzejmości . "millennium bug" lub "Y2K wirus" miał wiele z nas martwiło się, że komputery na całym świecie będąpadną i spowodują ttechniczny Armagedon.

A Nagłówek CNN Money z kwietnia 1999 eksponats niesamowity bewildernad . pozornie niekończącą sięe dobra gospodarka: "It Keeps Going and Going.... Boom technologiczny Hdało początek wzrostowi bez inflacji, ale fJak długo?"

Mniej Mniej niż rok późniejUSA poddały się a recesji po krachu dot.com crash, który został jeszcze bardziej zaostrzony przez 11 wrześniath ataki. I od koniec ostatniego millennium, gstare ceny nigdy nie spojrzały wstecz. Z jego wydajność dzerwane przez wschodzące gospodarki w Azji i na Bliskim Wschodzie, uruchomienie pierwszego złotego ETF-u w 2003 roku, kryzys finansowy w 2008 roku, gwałtownie rosnące deficyty, zmienność rynku, i miękkim pieniądzem, złoto udowodniło, że jest niezawodnym dywersyfikatorem i niezawodnym zabezpieczeniem.

I kiedy zamykamy drugą dekadę XXI wieku, najpopularniejszy ze wszystkich metali szlachetnych ma gzwrócił uwagę przyjaciół na wysokich stanowiskach and a host of wybitnych zwolenników.

Według World Gold Council, centralne banki kupiły 145,5 ton złota w pierwszym kwartale 2019 roku, co jest najwyższym poziomem od 6 lat. Duże banki i domy inwestycyjne, takie jak Bank of America, Morgan Stanley, Goldman Sachs, i JPMorgan Chase mają all wskazały a rosnącą byka na złoto. I wtedy pojawia się bandwagon miliarderów: Paul Tudor Jones, Jeffrey Gundlach, Stanley Druckenmiller, Paul Singer, i Ray Dalio przypominają wszystkim o wieloletniej historii złota i wyznają, jak bardzo podoba im się żółty metal, zwłaszcza teraz.

Daliozałożyciel portalu największego na świecie funduszu hedgingowego, stwierdził niedawno, że "rozważenie dodania złota do swojego portfela byłoby zarówno zmniejszeniem ryzyka, jak i zwiększeniem zysków".

Kiedy złoto zaczęło swoją Meteoricwielodekadowy w 1999 roku., U.S. PKB rosło w tempie 4,8% rocznie. W tym roku, frognozy wzywają do wzrost gospodarczy na ease do tylko 2.4%. Złoto's długie i stałe wznoszenie się rozpoczął się podczas gdy gdy Fed podnosił stopy.-co zamknęło ostatnie wiek na poziomie 5,5%. Obecna stopa funduszy federalnych wynosi tylko 2.5%, a rynki już uwzględniły a kwartał-ćwierć punktu w tym miesiącu.

To zmusza nas do zapytać pytaniena: Arczy warunki są teraz bardziej korzystne dla złota niż były 20 lat temu?

W 2019 r., my face prawdopodobnie większy systemowe ryzykos żen te, które napędzały złoto popyt przez 2000s. Twojna handlowas, zmienność akcji, snisko globalny wzrost, napięcia na Bliskim Wschodzie, ogólnoświatowe rozluźnienie polityki pieniężnej, montażg zadłużenia, i amerykańska gospodarka, która według wielu która według wielu opinii zbytnio się rozwinęła-i przez zbyt długi czas-mają powered żółty metal od końca zeszłego roku.

A gold's recent bounce may only be the beginning według analityka i stratega metali szlachetnych Joe Foster. Zarządzający portfelem VanEck International Investors Gold Fund stwierdził niedawno: "Uważamy, że istnieje bardzo duża szansa, że to początek nowej hossy na złocie". I dodał, że podobnie jak w przypadku fenomenu cen złota z ostatnich kilku dekad, run złota jest "prawdopodobnie potrwa kilka lat."

"Kilka lat"-haven mówić jest istny życie w odniesieniu do wartości i żywotności nasze emerytury i konta oszczędnościowe.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11