Złoto inwestycyjne

Jaka biżuteria ma najlepszą wartość odsprzedaży?

Twoja kolekcja biżuterii jest tak wyjątkowa jak Ty. Inwestowanie w odpowiednią biżuterię jest jak inwestowanie w piękne dzieło sztuki. Możesz się nią cieszyć bez uszczerbku dla jej wartości.

Możesz chcieć wyczyścić swoje pudełko z biżuterią. Przed podjęciem zobowiązania do biżuterii inwestycyjnej, musisz zrozumieć jakość i trwałość drobnej biżuterii. W szczególności, że czyni go godnym nabycia.

Jak dobrze biżuteria trzyma swoją wartość zależy od kilku czynników, głównie materiałów użytych do craftingu. Jednak większość kawałków biżuterii utrzymać ich wartość. Wysoki popyt na diamenty pomaga biżuteria pozostaje cenne i opłacalne, jeśli kiedykolwiek chcesz odsprzedać go.

  • Vintage Jewelry

Okres, że biżuteria jest tworzona jest nie tylko sortowane, ale cenne. Ceny najbardziej potrzebnych rocznika biżuterii wzrosły o 80 procent w ciągu ostatnich kilku lat. Wartość biżuterii vintage i antycznej nie ulega znacznym wahaniom.

W większości przypadków, starsze kawałki mogą nawet docenić go. Więc sklep różne kawałki i trzymać się ich, dopóki nie dostaniesz solidną ofertę. Dwie marki biżuterii vintage, które utrzymują swoją wartość to Cartier i Tiffany.

W aukcjach, Cartier biżuteria została znana mieć wartość odsprzedaży wyższą niż oryginalna cena tag. Vintage biżuteria projekt ma wysoką wartość odsprzedaży, zwłaszcza te, które mają nazwę marki wytłoczone na nich.

  • Nazwy marek z mocą

Biżuteria nie musi być inkrustowana kamieniami szlachetnymi, aby być godną inwestycją. Nazwy takie jak Channel są rozpoznawalne marki, które zwiększają ogólną wartość kawałka i wartość odsprzedaży wzrasta w czasie.

Podobnie, Cartier biżuteria docenia w czasie. Wysokiej jakości materiały, wraz z szanowaną marką, wywnioskować, że kawałki Cartier są cenne i mają wysoką wartość odsprzedaży.

Dodatkowo, niemarkowe kawałki mogą nadal zachowywać swoją luksusową wartość. Na przykład naturalne perły zyskują na wartości w stosunku do pereł hodowlanych. Starsze biżuteria z znacznym kamieniem może być sprzedawane i resetowane w nowym stylu, aby odwołać się do współczesnych gustów może być głównie cenne.

biżuteria

  • Złote przedmioty

Złota biżuteria ma wysoką wartość odsprzedaży. W przeciwieństwie do innych metali szlachetnych lub kamieni, popyt na złoto nie ulega wahaniom. Jego wartość stopniowo wzrasta w czasie.

Na przykład, wartość złota wzrosła o około 176 procent od 1975 roku. Kupując złote przedmioty, szukaj tych o próbie powyżej 18 karatów. Kiedy chcesz odsprzedać swój przedmiot, musisz wybrać dobry moment. Śledź ceny rynkowe, aby zapewnić sobie najlepszą wartość.

  • Diamentowa biżuteria

Diamenty były w wysokim popytu przez wieki, niezależnie od czynników ekonomicznych, które miały miejsce w społeczeństwie. Te mieniące się kawałki są warte bardzo dużo w luźnej formie lub gdy ustawione w kawałku biżuterii.

Jakość i rozmiar zwiększyć wartość diamentu kawałek biżuterii. The big high-end diamenty są cenne ze względu na ich większą przejrzystość, mniej wad, i wyjątkowy rozmiar.

Additionally, high end kolorowe diamenty, takie jak eleganckie różowe kamienie są rzadkie i mają tendencję do wzrostu wartości w pewnym okresie czasu. Diamenty z niezwykłych kolorów zazwyczaj mają wysoką wartość zwrotu, ponieważ są one trudne do znalezienia.

Aby dowiedzieć się o wartości odsprzedaży biżuterii, musisz znać następujące terminy

  • Wartość rynkowa

Wartość rynkowa biżuterii jest oparta na kosztach pracy i materiałów do produkcji biżuterii.

Wartość rynkowa jest jak dużo detaliści płacą producentom sprzedawać swoje produkty w swoich sklepach. Cena wartości rynkowej jest nieco wyższa niż koszt surowców i pracy, tak, że producenci zarabiają pieniądze też.

  • Wartość detaliczna

Tak jak producent podnosi cenę biżuterii, gdy sprzedaje ją detaliście, tak samo detaliści podnoszą cenę, gdy sprzedają ją ogółowi społeczeństwa. Wartość detaliczna to koszt, który ludzie widzą online lub w sklepie.

Podobnie jak wszystkie firmy, sklepy jubilerskie muszą pokryć swoje koszty i wypracować zysk. Oznacza to, że cena detaliczna jest wyższa, ponieważ obejmuje wydatki biznesowe, takie jak płace pracowników i marketingu.

Wartość detaliczna zmienia się i jest bardziej zależna od trendów, stylu i marki niż wartość rynkowa. Wartość rynkowa jest stała i oparta na kosztach zakupu materiałów i produkcji kawałka biżuterii.

  • Wartość szacunkowa

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że istnieje wiele rodzajów ocen, i ważne jest, aby uzyskać odpowiedni typ dla swojej sytuacji. Najczęstsze oceny, zwany Ocena ubezpieczenia, jest koszt, że zajmie firmy ubezpieczeniowej, aby zrekompensować Ci za utracone lub skradzione biżuterii.

To wykracza poza to, co biżuteria jest wykonana z, i może zawierać dodatkowe odszkodowanie dla sentymentalnych kawałków lub utraty dziedzictwa. Nie ma nic złego w kupowaniu kawałków biżuterii. Śmiało kupuj je, jeśli lubisz je nosić lub jako prezent dla swoich bliskich.

Niezależnie od wartości pieniężnej, Twoja biżuteria ma wewnętrzną wartość, że pieniądze nie mogą kupić. Kawałek jest przedstawicielem chwili w czasie, że będzie pielęgnować na zawsze.

Co najważniejsze, zawsze będzie mieć wartość sentymentalną, która wzrośnie, jak to jest przekazywane do przyszłych pokoleń rodziny. Ale, jeśli kiedykolwiek stracić pracę, owdowiały, lub potrzebują pieniędzy po rozwodzie, twój drobny biżuteria może być odsprzedany na ładny zysk.

Jak zwiększyć wartość odsprzedaży swojej biżuterii?

  • Wyczyść swoją biżuterię

Musisz biżuterię, aby być wyceniane w najlepszej cenie. Należy dołożyć starań, aby oczyścić swoją biżuterię i dokonać wszelkich napraw, które są potrzebne bez ingerencji w integralność oryginalnej biżuterii.

  • Zrób wystarczające badania

Niektóre kawałki biżuterii mają numery seryjne. Dlatego też, należy być w stanie znaleźć dokładny model i uzyskać odpowiednie informacje na temat producenta. Istnieje duża korzyść z posiadania wystarczającej ilości informacji na temat konkretnego elementu biżuterii.

  • Zdecyduj, gdzie chcesz sprzedać biżuterię

Kawałek biżuterii może być warta pewną kwotę na aukcji i inną kwotę w lombardzie. Wybierz swój idealny nabywca starannie, a także rozważyć ramy czasowe, w których można sprzedać swój kawałek.