Złoto inwestycyjne

Włączenie pieniędzy do rodzinnej rozmowy przy obiedzie

Dla osadników z amerykańskiego Zachodu komunikacja i planowanie stanowiły różnicę między nowym życiem na granicy a śmiercią w dziczy. Wielu odważnych Amerykanów opuściło swoje domy na wschodzie i wyruszyło w nieznane ziemie w pociągach z wagonami.

Wyobraź sobie grupę pięciu rodzin, z których każda ma swój własny wóz wypełniony jedzeniem, amunicją i ubraniami. Opuszczają Missouri, aby udać się na dzikie prerie, które staną się Nebraską. Gdyby osoba, która załadowała zapasy, nie powiedziała pozostałym osadnikom, jak używać różnych zapasów, lub gdyby nie przedyskutowali razem, jak będą racjonować zapasy, ich podróż prawie na pewno zakończyłaby się katastrofą.

Te same zasady otwartej komunikacji, które doprowadziły do sukcesu tych osadników, mogą również doprowadzić do sukcesu Ciebie.

Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli planujesz zostawić spuściznę dla swojej rodziny. Jeśli chcesz, aby twoim dobroczyńcom powiodło się to, co im zostawiłeś, ważne jest, aby się z nimi porozumieć. Dla wielu Amerykanów oznacza to rozmowę z ich dziećmi o pieniądzach.

W przeszłości omówiłem badania przeprowadzone przez TD Ameritrade, które wykazały, że Amerykanie często nie czują się tak swobodnie rozmawiając z rodziną o pieniądzach, jak w przypadku religii, polityki czy kwestii zdrowotnych.

Wielu rodziców uważa, że rozmowa z dziećmi o pieniądzach może być prawie tak samo niezręczna, jak dyskusja o "ptakach i pszczołach". Dla niektórych rodziców może to być nawet bardziej nieznośna rozmowa.

Same dzieci prawdopodobnie też nie chcą rozmawiać o tych sprawach. Jakiego 12-latka interesuje planowanie emerytury? Kto nie wolałby grać w gry wideo, niż dyskutować z mamą i tatą o najdrobniejszych szczegółach budżetowania?

Trzeba jednak pokonać tę przeszkodę.

Dla wielu pytanie staje się "Kiedy mam o tym mówić?". To prawda, że pięciolatek może nie być w stanie zrozumieć lub zapamiętać wielu kwestii finansowych. Pomysł, aby odłożyć rozmowę z dziećmi o finansach aż do momentu, gdy będą pełnoletnimi dorosłymi, może brzmieć atrakcyjnie, ale może to przynieść odwrotny skutek. Czekanie zbyt długo może być podobne do wysyłania dzieci na front z planem wysłania im listu, który mówi im, jak przetrwać, gdy już znajdą się w gęstej puszczy.

Najlepszym rozwiązaniem może być uczynienie dyskusji o finansach regularną częścią rozmów w okresie dorastania. Jeśli pieniądze stają się tematem tabu, długi wykład, który jest niewygodny dla obu stron, staje się ostatecznością. Zamiast tego należy włączyć dyskusję o pieniądzach do codziennej rozmowy. Wraz z wiekiem dzieci, stopniowo stańcie się bardziej otwarci na to, jak planujecie swoje pieniądze i omawiajcie kwestie finansowe na bardziej złożonym poziomie. Takie podejście zapewni gładsze i łatwiejsze przejście dla wszystkich zaangażowanych stron niż próba wymuszenia okazjonalnych dyskusji o finansach.

Wiem, że niektóre rzeczy nie pojawiają się łatwo w przeciętnych rozmowach, a ważne sit-downs są nadal nieuniknione. Nawet jeśli podchodzisz do rozmowy z dziećmi na skomplikowany temat finansowy, który wymaga dłuższej rozmowy, rozpoczęcie tych rozmów staje się łatwiejsze, jeśli rozmowy o pieniądzach są regularnym zjawiskiem w Twojej rodzinie.

Mam siedmioro dzieci, więc te kwestie są dla mnie szczególnie ważne.

Może to zabrzmi banalnie, ale nie urodziłem się ze srebrną łyżeczką w ustach. Musiałam ciężko pracować, aby znaleźć się w miejscu, w którym jestem dzisiaj. Chcę się upewnić, że moje dzieci mają taką samą etykę pracy. Chcę też mieć pewność, że będą mądrze wydawać pieniądze, które mają. Dlatego staram się regularnie rozmawiać z nimi o tych sprawach.

Utrzymując jasną komunikację na temat kwestii finansowych i odpowiedzialnego korzystania z pieniędzy jako regularną część komunikacji domowej, pozbędziesz się części stresu związanego z rozmowami o pieniądzach. Wtedy wyruszenie w nowe, śmiałe granice przyszłości stanie się łatwiejsze.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfolio2021-08-18Tutor
lub nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11