Złoto inwestycyjne

Wskazówki dotyczące nauczania młodzieży o pieniądzach i dziedzictwie finansowym

Rozmowa o pieniądzach z młodszymi członkami rodziny może być trudna. Jeśli jednak chcemy, aby naszym dobroczyńcom powiodło się z tym, co im zostawimy, bardzo ważne jest, aby się z nimi porozumieć. Dla wielu Amerykanów oznacza to rozmowę z nastolatkami o pieniądzach i ich planach dotyczących pozostawienia finansowego dziedzictwa.

Jak uczyć nastolatków o

pieniądzachBadanie przeprowadzone w 2019 r. przez TD Ameritrade wykazało, że Amerykanie wolą dyskutować o tematach zapalnych, takich jak polityka, religia i opieka zdrowotna, niż o pieniądzach. Nie pozwól, aby tak było w przypadku Twoim i Twojego nastolatka. Rozważ zrewidowanie swoich uczuć wobec tego tematu, aby nauczyć nastolatków wydawania pieniędzy, oszczędzania i tworzenia finansowego dziedzictwa.

Dlaczego ważne jest, aby uczyć syna lub córkę o pieniądzach? Mówiąc najprościej, pokierowanie dzieci we właściwym kierunku w kwestii pieniędzy może sprawić, że przez całe życie będą one w dobrej kondycji finansowej. Należy pamiętać, że dzieci prawdopodobnie nie otrzymają żadnej wiedzy na temat finansów osobistych w szkole.

Jak donosi CNBC: "Edukacja w zakresie finansów osobistych w USA różni się w zależności od stanu, miasta, a nawet szkoły. Tylko 21 stanów wymaga, by uczniowie szkół średnich uczęszczali na zajęcia z finansów osobistych, a niewiele z nich wymaga, by były to zajęcia samodzielne, a nie włączone do innego przedmiotu. "

Oto pięć wskazówek, które pomogą zapewnić nastolatkom naukę finansów, która da im większe poczucie bezpieczeństwa

.

1. Dawaj kieszonkoweKiedy

dzieci są już na tyle duże, że mogą wykonywać obowiązki domowe, dawaj im kieszonkowe - może to być nawet 20 dolarów tygodniowo - za wykonanie powierzonych im zadań. To uczy je wartości ciężkiej pracy. Daje też pieniądze, które mogą zaoszczędzić na specjalny zakup, np. parę słuchawek, lub które mogą przeznaczyć na długoterminowy cel, np. zakup samochodu lub opłacenie studiów.

Choć kieszonkowe nie uczyni z dziecka milionera, nawyki związane z zarządzaniem pieniędzmi mogą pomóc mu w osiągnięciu sukcesu finansowego w przyszłości. Dodatek jest narzędziem do nauki i praktyki rozsądnego zarządzania pieniędzmi.

2. Tworzenie budżetuOprócz

pomagania nastolatkom w ustalaniu budżetu, na co wydadzą kieszonkowe, daj dzieciom możliwość obserwowania z pierwszej ręki, jak tworzysz budżet domowy. Jeśli nastolatek pracuje w niepełnym wymiarze godzin, możesz pomóc mu w ustaleniu, w jaki sposób będzie oszczędzał i wydawał swoje wypłaty.

Dzielenie się realiami rodzinnego budżetu może pomóc nastolatkowi w zrozumieniu kluczowych pojęć finansowych, takich jak procent składany, odkładanie na później rzeczy, które mają największe znaczenie, oraz rozważne oszczędzanie" - powiedział magazynowi "Parents" Leo Tucker, partner zarządzający w firmie Northwestern Mutual.

3. Naucz ich o

długachBudżet może być punktem wyjścia do nauki nastolatków o długach. Załóżmy na przykład, że Twój syn przekroczył miesięczny budżet i nie może sobie pozwolić na parę trampek, na które miał ochotę. Jest to okazja, aby nauczyć go, że zadłużanie się oznacza, że nie będzie mógł sobie pozwolić na zakup lub będzie musiał ograniczyć wydatki, aby zrobić miejsce na ten zakup w swoim budżecie.

Ponadto, gdy tylko nastolatki zaczną zarabiać pieniądze, staną się głównym celem firm obsługujących karty kredytowe i związanego z tym zadłużenia.

"Zadłużenie nie jest sposobem, w jaki nastolatek ma rozpocząć dorosłe życie" - mówi Liz Frazier, współpracowniczka Forbesa i certyfikowany planista finansowy. "Wyjaśnij im, że korzystanie z karty kredytowej to pożyczka, a jeśli używają kart kredytowych, oznacza to, że są zadłużeni. Muszą nie tylko spłacić ten dług, ale także zapłacić odsetki, które mogą być wysokie, zwłaszcza dla młodych dorosłych "

4. Zachęcaj do oszczędzaniaOdkładanie

pieniędzy na koncie oszczędnościowym podkreśla znaczenie odkładania pieniędzy na cele krótko- i długoterminowe. Zachęcaj syna lub córkę do odkładania części kieszonkowego lub wypłaty na konto oszczędnościowe, aby zmniejszyć pokusę wydawania pieniędzy zaraz po ich wpłynięciu na konto bankowe.

5. Bądź wzoremDzieci

naśladują wiele zachowań swoich rodziców. Jeśli więc mądrze gospodarujesz swoimi pieniędzmi, dajesz dobry przykład swoim dzieciom. Jeśli jednak źle gospodarujesz pieniędzmi, Twoje dzieci mogą przejąć Twoje złe nawyki, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Positive Parenting Solutions proponuje codzienne strategie, jak być dobrym finansowym wzorem do naśladowania. Jedną z takich strategii jest porównywanie cen podczas zakupów i włączanie dzieci w proces podejmowania decyzji. Należy także używać gotówki zamiast karty kredytowej, aby pokazać dzieciom, że "pieniądze mają swoje granice". Z drugiej strony, karty kredytowe mają tendencję do sprawiania, że pieniądze wydają się nie mieć końca" - ostrzega Positive Parenting Solutions.

Jak uczyć dzieci o pozostawianiu spuścizny finansowejPodczas

nauczania dzieci, jak zarządzać pieniędzmi, należy pamiętać o poinformowaniu ich, w jaki sposób zamierzamy pozostawić po sobie spuściznę finansową. Gdy dzieci będą starsze i będą coraz lepiej orientować się w kwestiach finansowych, poinformuj je o swoim planie majątkowym, w tym o testamencie, oraz o tym, jak chcesz, aby postępowały z pieniędzmi, które im pozostawisz.

Według Merrill Lynch, 87% Amerykanów twierdzi, że inicjowanie rozmów o pozostawieniu spuścizny finansowej należy do obowiązków rodziców, jednak niewielu z nich to robi. Nawet jeśli Twoje dzieci nie są chętne do rozmowy na temat Twojej spuścizny finansowej, ważne jest, aby poruszyć ten temat, aby były przygotowane na to, co je czeka.

Rozmowy z dziećmi na temat pozostawienia po sobie spuścizny finansowej powinny odbyć się na długo przed przejściem na emeryturę naszą lub współmałżonka. "Z mojego doświadczenia, zarówno jako córki, jak i planisty, wynika, że najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, to przeprowadzić te rozmowy wcześnie, zanim będzie za późno" - powiedziała serwisowi MarketWatch Laurie Allen, założycielka LA Wealth Management.

Takie ciągłe rozmowy mogą pomóc w spełnieniu Twoich życzeń co do sposobu, w jaki Twoje dzieci będą traktować finansowe dziedzictwo, które im pozostawiasz.

Z pomocą Centrum Wiedzy Rezerwy Pieniężnej USA można rozpocząć rozmowę na temat spuścizny finansowej i podstaw ekonomii. Znajdziesz tam filmy, bezpłatne raporty, galerie zdjęć i inne materiały dotyczące bogactwa.

portfel finansowy bezpieczeństwo finansowe bogactwo pokolenioweShare this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postyNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02W kwestii
złota działaj - nie reaguj

.2021-08-25W tym tygodniu warto spróbować czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do
wyboru
dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o
pomoc2021-08-11Moc kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11