Złoto inwestycyjne

Nawiedzone kopalnie i mennice: Upiorne opowieści o duchach i złocie

Od kopalni złota Phoenix Gold Mine w Idaho Springs w Kolorado, do starej mennicy amerykańskiej w Nowym Orleanie, historie o nawiedzeniach są bardzo liczne. Czy to możliwe, że duchy naprawdę szukają złota? Ukierunkuj swojego wewnętrznego łowcę duchów i przygotuj się na strach!

Phoenix Gold MineIdaho

Springs, Colorado

Kopalnia złota Phoenix, odkryta w latach 70-tych XIX wieku, może i została opuszczona przez ludzi, ale zwiedzający twierdzą, że duchy nadal ją zamieszkują. W środku pochowane są szczątki dwóch osób, w tym czarownicy, która podobno praktykowała czarną magię. Niektórzy ludzie donoszą również, że słyszą głosy dwóch mężczyzn, którzy rzekomo zostali zamordowani w pobliżu.

Kopalnia złota Phoenix jest tak niesamowita, że ekipa z programu telewizyjnego "Ghost Adventures" zapuściła się w głąb i napotkała "malutkiego, złośliwego ducha" zwanego Tommyknocker. Tommyknockers to małe ludziki w strojach górniczych, które pracują w cieniu. Zgodnie z folklorem, Tommyknockers mogą być zarówno dobrzy, jak i źli. Niektórzy górnicy wierzyli, że Tommyknockers stukają lub uderzają młotkiem w ściany kopalni, aby doprowadzić ich do złota, podczas gdy inni wierzyli, że odgłosy stukania prowadzą ich do pewnej śmierci.

Dziś możesz zwiedzić kopalnię złota Phoenix Gold Mine, a nawet poszukać złota - jeśli się odważysz.

Maggie Mine

Calico, Kalifornia

Maggie Mine i jej okolice są ponoć pełne paranormalnej aktywności.

Samoprowadzone wycieczki po rzekomo nawiedzonej kopalni cofną Cię w czasie do XIX wieku, kiedy bracia Mulcahy szukali tam srebra. Jeśli zwiedzanie Maggie Mine nie przyprawi Cię o dreszcze, koniecznie odwiedź cmentarz miasta duchów - gdzie, według doniesień, jest więcej znaków nagrobnych niż ciał. Gdzie podziali się mieszkańcy grobów? Twoje przypuszczenia są równie przerażające jak nasze.

Tonopah Historic Mining ParkTonopah

, NevadaTonopah

, Nevada, nie jest typowym miejscem na wakacje. Miasto duchów - niegdyś tętniące życiem górników srebra - przyciąga podróżnych, którzy chcą cofnąć się w czasie i być może doświadczyć strachu lub dwóch.

Goście pięciopiętrowego hotelu Mizpah mogą spodziewać się szczególnie ekscytującego pobytu. Stałymi gośćmi hotelu są duchy, w tym jeden znany jako "Lady in Red".

"

Naiwna i stosunkowo niedoświadczona członkini najstarszego zawodu świata", według książki "Ghosts of Goldfield and Tonopah" z 2015 roku, Lady in Red została uduszona przez zazdrosnego kochanka na piątym piętrze hotelu. "Mówi się, że jej duch potrząsa żyrandolami i zostawia perły w pokojach", według The Wall Street Journal.

Crescent MineSumpter

, OregonWizytatorzy

kopalni

Crescent Mine, w pobliżu Sumpter, Oregon, cieszą się złotą okazją do bycia przestraszonym.

Ghost Mine w telewizji kablowej w sieci SYFY zawierał dwa odcinki dochodzenia w nawiedzonej kopalni Crescent przez dwóch ekspertów paranormalnych show w domu i kilku górników. Wśród ich odkryć był duch o imieniu Joe.

Oprócz paranormalnej obecności, kopalnia podobno zawiera mnóstwo niewykopanego złota. Choć powab skarbów jest kuszący, istnieje wiele innych sposobów na zabezpieczenie swojego własnego złota, które nie wymagają konfrontacji z bezcielesnymi duchami. Dowiedz się, jak kupić złoto wolne od strachu w U.S. Money Reserve.

Lost Dutchman State ParkApache

Junction, ArizonaPrzez

jedno konto, Lost Dutchman State Park, którego Superstition Mountains zawierają Lost Dutchman's Gold Mine, plasuje się jako najbardziej nawiedzone miejsce w Arizonie.

Według Phoenix New Times, kopalnia "jest podobno nawiedzona i strzeżona przez duchy". Dziesiątki ludzi straciło życie szukając kopalni lub złota - lub obu. Dokładna lokalizacja kopalni pozostaje nieznana.

St. Elmo,

ColoradoMiasteczko St. Elmo, Colorado, niegdyś centrum wydobycia złota i srebra, wyschło wraz z zamknięciem kopalni. Jednak duchy jego byłych mieszkańców wciąż żyją. Jednym z najbardziej znanych duchów jest Annabelle Stark, kobieta, która pozostała w St. Elmo nawet po tym, jak wszyscy inni wyjechali.

Strona Uncover Colorado nazywa St. Elmo "jednym z najbardziej dostępnych i najlepiej zachowanych miasteczek duchów na Zachodzie", w którym znajduje się ponad 40 budynków, w tym sklep i saloon.

Stara

Mennica Amerykańska

w Nowym

OrleanieOd

1838 do 1909 roku Stara Mennica Amerykańska w Nowym Orleanie produkowała monety zarówno dla rządu USA, jak i Konfederacji. W związku z tym jest to jedyna mennica w USA, która produkowała oba rodzaje monet.

Obecnie w Starej Mennicy Amerykańskiej w Nowym Orleanie mieści się Muzeum Jazzu Nowoorleańskiego. Oprócz tego, że muzeum przedstawia historię jazzu w mieście, mówi się, że jest ono nawiedzone. Jest tak nawiedzone, że w 2008 roku odwiedził je program "Ghost Hunters" kanału SYFY.

Czytaj dalej na: http://zlote-sztabki.pl