Złoto inwestycyjne

Konta emerytalne w Ameryce biją rekordy

Jeśli jest jedna rzecz, która jest dla mnie ważniejsza niż cokolwiek innego, to są to ludzie w moim życiu - moja rodzina, moi przyjaciele, moi współpracownicy i cała reszta wspaniałych osób, które utrzymują mnie w motywacji i uczyniły mnie tym, kim jestem dzisiaj. Szczególnie dla mojej rodziny staram się robić wszystko, co w mojej mocy, aby zapewnić im lepszą przyszłość. I patrząc na ostatnie analizy giganta w dziedzinie zarządzania aktywami, Fidelity Investments, nie jestem sam.

Zgodnie z analizą, ludzie odkładają więcej pieniędzy niż kiedykolwiek na swoje konta emerytalne. Jak donosi Fox Business 19 sierpnia 2021 r., "Fidelity powiedział ... że średnie saldo 401(k) wzrosło do $129,300 w [drugim kwartale 2021 r.], co stanowi wzrost o 4% w stosunku do poprzedniego kwartału i o 24% w stosunku do roku ubiegłego, zgodnie z krajowym wiodącym dostawcą IRA."

W rzeczywistości, analiza Fidelity wykazała, że średnie saldo IRA, 401(k) i 403(b) wzrosły o ponad 20% w porównaniu z rokiem 2020, co doprowadziło Fox Business do szerokiego stwierdzenia, że "średnie saldo na koncie emerytalnym Amerykanów osiągnęło rekordowy poziom w trzecim kwartale z rzędu".

Według artykułu Forbes z 10 września 2021 roku, administracja Biden'a, pakiet uzgadniania budżetu o wartości 3,5 biliona dolarów zawiera zapis, że "od 2023 roku pracodawcy zatrudniający pięciu lub więcej pracowników będą musieli oferować plan emerytalny i automatycznie zapisywać pracowników, kierując 6% ich wynagrodzenia na konto emerytalne". Pracownicy mieliby wtedy możliwość wyboru, czy chcą uczestniczyć w programie i mogliby zrezygnować z niego w razie potrzeby.

Słysząc, że Amerykanie oszczędzają więcej niż kiedykolwiek na emeryturę, napełnia mnie ogromna radość. Więcej pieniędzy na amerykańskich kontach emerytalnych oznacza jaśniejszą przyszłość dla naszego narodu i więcej ludzi ciężko pracujących, aby zbudować lepsze życie dla tych, których kochają. Ale z tą radością wiąże się pewien niepokój: czy ci Amerykanie otrzymują wszystkie informacje potrzebne do podjęcia właściwych decyzji w ich unikalnej sytuacji finansowej?

Jeśli przeznaczasz więcej pieniędzy na emeryturę, nie zapomnij o dywersyfikacjiWedług

Kevina Barry'ego, prezesa Fidelity ds. inwestowania w miejscu pracy, "pandemia wyraźnie napędza zmianę w sposobie, w jaki Amerykanie nadają priorytety swojej pracy, zdrowiu, życiu osobistemu i dobrobytowi finansowemu, dlatego zachęcające jest obserwowanie ciągłej poprawy wskaźników oszczędności emerytalnych i osób wyrażających większe poczucie nadziei i mniejsze poczucie stresu." Zgadzam się, że wiadomości są zachęcające, ale mam również nadzieję, że te osoby rozumieją, że istnieje wiele, wiele opcji, jeśli chodzi o budowanie portfela emerytalnego.

Na przykład, Roth IRA zapewnia nieopodatkowane wypłaty w dół drogi, co może być pomocne w zależności od oczekiwanego przedziału podatkowego podczas emerytury. Istnieje również szeroka gama aktywów do wyboru przy budowaniu portfela, w tym aktywów alternatywnych, takich jak nieruchomości, kryptowaluty i metale szlachetne.

Przede wszystkim jednak, mam nadzieję, że ci, którzy zwiększają swoje składki, rozumieją wszystkie dostępne opcje. Niezależnie od poziomu tolerancji na ryzyko, dywersyfikacja jest ważnym narzędziem pomagającym ograniczyć ogólną ekspozycję portfela, a świadomość, że można rozszerzyć portfel poza aktywa papierowe, takie jak akcje i obligacje, może pomóc w ochronie emerytury przed takimi wydarzeniami jak Wielka Recesja czy zawirowania na rynku w ciągu ostatnich dwóch lat.

Bez względu na to, jak duże ryzyko są Państwo gotowi podjąć, chcę się upewnić, że są Państwo świadomi swoich możliwości poza akcjami i obligacjami.

Oprócz wpłacania większych kwot na swoje konta emerytalne, coraz więcej Amerykanów dokonuje wpłat na poczet przyszłych emerytur.

Według Fox Business, "Baby Boomers - niektórzy z nich są już w wieku emerytalnym, a inni przygotowują się do wejścia na rynek - w szczególności dokonują uderzających wpłat na swoje konta emerytalne z 58% z nich przeznaczając maksymalną składkę catch-up w wysokości $6,500 w czwartym kwartale 2020 roku" (catch up contributions to dodatkowe składki dozwolone dla osób w wieku 50 lat i starszych). Dla mnie jest to kolejna dobra wiadomość. Bez względu na to, kiedy wpłacasz składki na swoją emeryturę, pomagasz budować wygodniejszą przyszłość dla siebie i swoich bliskich. Ale znowu, nie mogę pomóc, ale zastanawiam się, czy ci, którzy dokonują tych składek catch-up są świadomi wszystkich swoich opcji.

Na przykład, czy wiesz, że możesz mieć konto IRA lub Roth IRA składające się częściowo lub w całości z alternatywnych aktywów? Są to tak zwane samokierowane konta IRA, które pozwalają na rozszerzenie dywersyfikacji na aktywa i klasy aktywów, które nie są powszechnie dostępne w konwencjonalnych kontach IRA lub Roth IRA.

Jednym z najbardziej popularnych przykładów samokierowanego konta IRA jest konto IRA na złoto lub metale szlachetne, które pozwala na zabezpieczenie swojej emerytury fizycznymi metalami szlachetnymi. Jest to prawdopodobnie najważniejsza korzyść z samodzielnego zarządzania kontem IRA - całkowita kontrola nad składem aktywów, co pozwala na zbudowanie portfela emerytalnego dopasowanego do Twojej sytuacji. Samodzielnie zarządzane konta IRA są opcją, którą każdy Amerykanin powinien mieć na uwadze przy budowaniu swojego portfela emerytalnego.

To, w jaki sposób zbudują Państwo swoje portfolio emerytalne powinno zależeć od Państwa. Ale zbudowanie właściwego portfela jest możliwe tylko wtedy, gdy zna się wszystkie dostępne opcje.

Uwielbiam słyszeć, że Ameryka bije rekordy, jeśli chodzi o oszczędzanie na emeryturę. Niewiele jest rzeczy tak ważnych jak przyszłość nasza i naszej rodziny, dlatego tak ważne jest, abyśmy dbali o podejmowanie jak najlepszych i jak najbardziej świadomych decyzji dotyczących tej przyszłości.

Więcej na: http://zlote-sztabki.pl