Złoto inwestycyjne

Jak rozmawiać z rodziną o pieniądzach

Jako rodzic wiem, jak szalone mogą być sprawy w domu. Pomiędzy sportami drużynowymi, indywidualnymi, różnymi recitalami, pracami domowymi, obowiązkami i milionem innych rzeczy, trudno znaleźć czas, aby usiąść z rodziną i po prostu porozmawiać. Ale pozwólcie, że was zapytam: Kiedy ostatni raz rozmawiałeś ze swoją rodziną o finansach i pieniądzach?

W artykule opublikowanym 3 maja 2021 roku, CNBC donosi, że bogate rodziny "mogą stanąć w obliczu łącznych stawek podatkowych w wysokości aż 61% od odziedziczonego majątku", zgodnie z niedawną analizą planu podatkowego Prezydenta Bidena. W innym artykule, opublikowanym przez CNBC 27 maja 2021 roku, zwrócono uwagę, że proponowany plan może, jeśli zarabiasz wystarczająco dużo pieniędzy, spowodować, że twoi spadkobiercy "przekopią się przez dokumenty warte

dziesiątki

lat, aby dowiedzieć się, co są winni Wujkowi Samowi"

.

Zaufaj mi - mam siedmioro dzieci w różnym wieku, z których każde ma inny poziom zrozumienia i doświadczenia, jeśli chodzi o pieniądze. Jest to jednak bardzo ważna dyskusja. Jeśli nie omawiamy spraw lub nie planujemy z wyprzedzeniem, wyniki mogą być katastrofalne - zarówno pod względem dziedzictwa, które chcemy zostawić, jak i w relacjach członków naszej rodziny ze sobą nawzajem, a także, co równie ważne, w ich własnych rodzinach. W 2018 roku The Harris Poll przeprowadził ankietę wśród dorosłych, którzy byli w związku małżeńskim lub w poważnym związku. Respondenci stwierdzili, że pieniądze powodowały największy stres w ich związkach, a dorośli w wieku 18-54 lat byli prawie dwukrotnie bardziej skłonni do cytowania pieniędzy jako ich głównego stresora w porównaniu z dorosłymi w wieku 55 lat i starszymi.

Mając to na uwadze, chciałabym w tym tygodniu w Gold News & Views omówić jedną z najtrudniejszych rzeczy, jaką może zrobić rodzic: porozmawiać z naszymi dziećmi o tym, co się stanie, gdy nas zabraknie.

Jako rodzic wierzę, że moim obowiązkiem jest pomoc moim dzieciom w prowadzeniu ich ku lepszej przyszłości.

Naturalnie, każdy rodzic chce lepszego życia dla swoich dzieci. Ale niestety, ciężka praca i dobre oszczędzanie mogą nie wystarczyć, aby to zagwarantować. Zgodnie z artykułem MarketWatch z 21 lutego 2018 r., 20-letnie badanie zostało przeprowadzone przez The Williams Group, firmę, która pracuje z rodzinami zmagającymi się z transferem bogactwa. Badanie to przyjrzało się, dlaczego 70% zamożnych rodzin ostatecznie traci swoje aktywa i widzi rozpad relacji rodzinnych. Badanie wykazało trzy ważne czynniki, które wpływają na to, czy majątek rodzinny zostanie zachowany:

  • Czy rodziny przeprowadzają "znaczące, produktywne i szczere rozmowy na temat wpływu pieniędzy".
  • Czy spadkobiercy "...rozumieją podstawy finansów osobistych lub znają swoją rolę w planie spadkowym".
  • Czy rodziny mają "wspólne zrozumienie celu bogactwa"?

Ochrona przyszłości swoich dzieci oznacza czasem konieczność przeprowadzenia trudnych rozmów.

Patrząc na te czynniki, staje się jasne, że rozmowa z dziećmi i wnukami na temat bogactwa w ogóle, jak również jego przeznaczenia w ich życiu, jest niezbędna. I nie chodzi tu tylko o mówienie do nich, ale o rozmowę z naszymi dziećmi, aby upewnić się, że je rozumieją. Nie jest to łatwe zadanie; według artykułu z 2014 roku opublikowanego przez The New York Times, istnieją całe sympozja - takie jak "Successful Multigenerational Families" grupy inwestycyjnej Tiger21 - poświęcone pomocy zamożnym Amerykanom w tej właśnie kwestii.

Wierzę jednak, że dzięki cierpliwości i miłości możemy pomóc naszym dzieciom zrozumieć, jak ważne jest zachowanie ich dziedzictwa - niezależnie od jego wielkości i kwoty - i nauczyć je kilku podstawowych zasad, które pomogą im osiągnąć ten cel.

Na przykład, jeśli planujesz pozostawić po sobie złotą spuściznę w postaci fizycznego złota lub konta IRA z metali szlachetnych, być może będziesz musiał porozmawiać ze swoimi dziećmi o korzyściach płynących z posiadania złota, a także o swoich własnych motywacjach do posiadania go w pierwszej kolejności. To może zachęcić Twoich spadkobierców do zrobienia tego samego i wykorzystania złota do dywersyfikacji ich własnych portfeli. W końcu prawdziwa siła złota tkwi w długoterminowym potencjale zysku. I kto wie? Być może metale szlachetne, które dziś kupisz, staną się złotym dziedzictwem, które przetrwa całe pokolenia.

Upewnij się, że Twoje dzieci rozumieją siłę metali szlachetnych i znaczenie zrównoważonego portfela.

Kolejnym ważnym punktem do omówienia jest fakt, że nie wszystkie bogactwa są sobie równe. Podczas gdy Twoja rodzina może mieć pokusę, aby zabrać ciężko zarobione oszczędności i natychmiast zamienić je na gotówkę, w dłuższej perspektywie może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Dolar wciąż traci na wartości, a papierowe pieniądze po prostu nie mogą równać się ze złotem, jeśli chodzi o zachowanie siły nabywczej w czasie. Dywersyfikacja jest kluczem do utrzymania (i miejmy nadzieję powiększenia) spuścizny, którą po sobie pozostawisz.

Wiem, że nie zawsze wydaje mi się, że to odpowiedni moment na te trudne rozmowy. Nie wiadomo jednak, co przyniesie przyszłość i jak nowe proponowane przepisy podatkowe mogą wpłynąć na możliwość przekazania majątku dzieciom. Więc zrób sobie przysługę i wygospodaruj trochę czasu, aby porozmawiać z dziećmi o pieniądzach - do czego służą, jak nimi zarządzać i jak w pełni wykorzystać dziedzictwo, które planujesz po sobie zostawić.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ wypróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do
wyboru
dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o
pomoc2021-08-11Moc ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11