Złoto inwestycyjne

Inwestycje rodzinne: Czy wyborcy trafią na złoto z nowym rządem Wielkiej Brytanii?

Inwestycje rodzinne: Dowód będzie - jak to się mówi - w puddingu, kiedy Wielka Brytania zagłosuje na nowy rząd w czwartek 7 maja. Nie ma wątpliwości, że gospodarka jest obecnie w lepszej kondycji niż pięć lat temu, kiedy koalicja po raz pierwszy doszła do władzy.

Jednak kraj nadal ma duży deficyt - Międzynarodowy Fundusz Walutowy przewiduje, że w ostatnim roku kadencji parlamentu Wielka Brytania będzie miała deficyt w wysokości 7 mld funtów. Bez względu na to, kto będzie w Westminsterze, trzeba będzie dokonać trudnych wyborów, jeśli gospodarka nie ma znów spaść na grząski grunt.

To może sprawić, że zwykłe pracujące rodziny poczują się zdenerwowane. Jednak dla osób oszczędzających na co dzień, inwestowanie w złoto może być ponownie atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych metod oszczędzania, szczególnie po wyborach, jak to miało miejsce na początku ostatniej recesji.

"Jeśli spojrzymy wstecz na okres pięciu czy sześciu lat, kiedy upadły banki, zobaczymy, że wiele osób inwestowało w złoto, zamiast polegać tylko na bankach i towarzystwach budowlanych. W wielu przypadkach złoto okazało się dobrym zwrotem z inwestycji" - wyjaśnia Oliver Temple z jednego z najstarszych brytyjskich domów kruszcowych w kraju, Gold Investments. Rodzinna firma została założona w 1981 roku przez Mike'a Temple'a - na zdjęciu.

"W rzeczywistości, historycznie rzecz biorąc, złoto tradycyjnie dobrze radziło sobie z upływem czasu" - mówi pan Temple.

Pan Temple mówi, że niektórzy inwestorzy mogą myśleć, że złoto jest poza ich zasięgiem cenowym, ale to niekoniecznie musi być prawda.

złoto

SIPPS -Self Invested Personal Pensions (Samodzielnie Inwestowane Osobiste Emerytury)

"To, w czym jesteśmy dobrzy, to dostarczanie szerokiego wachlarza opcji związanych ze złotem - od złotych monet po sztabki. Tak więc młoda rodzina składająca się z dwóch dorosłych i dwójki dzieci poniżej piątego roku życia może rozważyć zakup złotych monet za kilkaset funtów każda. Z drugiej strony ci, którzy są na emeryturze mogą mieć więcej do zainwestowania i mogą chcieć rozłożyć swoje portfele emerytalne w ramach SIPPS (self-invested personal pensions). SIPPS to forma emerytury typu "zrób to sam", która pozwala ludziom na dokonywanie własnych inwestycji w osobistą pulę emerytalną."

Według pana Temple, niektórzy ludzie mogą w rzeczywistości nie wiedzieć, jak inwestować w złoto.

"Mamy biura w City w pobliżu Leadenhall Market, więc oszczędzający mogliby wpaść do nas, aby kupić złoto, gdyby chcieli. Mamy też możliwość dokonywania zakupów online - byliśmy pierwszym domem kruszcowym, który to zrobił" - powiedział Mr Temple. "Warto zauważyć, że złote monety Britannia i Suwereny są zwolnione z podatku od zysków kapitałowych".

Jeśli inwestowanie w złoto nadal brzmi zniechęcająco, Mr Temple, zapewnia darmowy Gold Club online, gdzie inwestorzy mogą uzyskać regularne analizy ekspertów, oferty specjalne i możliwości sprzedaży złota online.

Cokolwiek stanie się po 7 maja, może to być mądra decyzja dla oszczędzających ze wszystkich środowisk i w każdym wieku, aby zainwestować w złoto na długi okres czasu.