Złoto inwestycyjne

Dywersyfikacja w ramach metali szlachetnych

Stosowanie zasad dywersyfikacji w odniesieniu do całego portfela i poszczególnych klas aktywów w portfelu jest niezwykle ważne i łatwe, zwłaszcza w przypadku metali szlachetnych.

Dowiedz się więcej o dywersyfikacji w ramach metali szlachetnych oraz o mniej znanych metalach szlachetnych: srebrze, platynie i palladzie.

Defensywna przewaga metali szlachetnychDodając met

ale szlachetne

do swojego portfela, zapewniasz swojemu portfelowi zabezpieczenie defensywne.

Dostawca usług finansowych Charles Schwab ilustruje to zabezpieczenie defensywne statystykami portfela za pierwszy kwartał 2020

r.

W ciągu tych trzech miesięcy akcje amerykańskich spółek o dużej kapitalizacji spadły o 19,6%, akcje amerykańskich spółek o małej kapitalizacji spadły o 30,6%, a akcje międzynarodowe spadły o 22,8%. Jednak złoto i obligacje skarbowe wzrosły w tym kwartale o 6,2%. Tymczasem gotówka pozostała na stosunkowo stabilnym poziomie.

Schwab zwraca uwagę, że złoto, papiery skarbowe i gotówka to defensywne klasy aktywów. "Co ważne, te klasy aktywów charakteryzują się niską lub ujemną korelacją z innymi klasami aktywów, takimi jak akcje. Oznacza to po prostu, że nie poruszają się one zgodnie z cenami akcji" - zauważa Schwab.

Wniosek końcowy:

Dodanie metali szlachetnych do portfela może pomóc zrównoważyć spadki cen akcji i innych aktywów. W ten sposób łagodzisz wzloty i upadki, które mają wpływ na prawie każdy portfel i możesz przyczynić się do ochrony swojego majątku.

Dywersyfikacja portfela dzięki zróżnicowanym metalom Chociaż

złoto może być świecącą gwiazdą wśród metali szlachetnych, w portfelu może być również miejsce na srebro, platynę i pallad.

"Cena, popyt i zmienność mogą odgrywać rolę w określaniu Twojego zainteresowania różnymi metalami" - wyjaśnia serwis internetowy GOBankingRates.

Możesz rozważyć inne metale szlachetne poza złotem, ponieważ cena każdego z nich zmienia się w różny sposób. Na przykład, ceny złota i srebra mogą reagować na różne czynniki. Cena srebra może wzrosnąć, jeśli panuje moda na panele słoneczne, podczas gdy na cenę złota niekoniecznie będzie miał wpływ popyt na technologie solarne. Dlatego też posiadanie w portfelu różnych metali szlachetnych może wyrównać wahania cen w tej klasie aktywów.

Przykład:

Bank Światowy przewiduje, że w 2021 r. srebro i platyna będą osiągać lepsze wyniki niż rynek metali szlachetnych. W związku z tym, strategia defensywna dla portfela w tym roku może polegać na gromadzeniu zapasów srebra i platyny, aby zrównoważyć portfel i pomóc chronić swój majątek.

Mówiąc wprost, metale szlachetne, takie jak złoto, srebro, platyna i pallad, mogą służyć obok siebie jako bezpieczne aktywa. Portal Money Crashers zwraca uwagę, że metale te mogą być nie tylko dobrymi składnikami portfela w czasie spowolnienia gospodarczego, ale także w czasie wzrostu gospodarczego.

Ich odporność "sprawia, że metale szlachetne są idealną klasą aktywów do włączenia do każdego dobrze zdywersyfikowanego portfela" - czytamy w serwisie Money Crashers.

Oprócz włączenia do swojego portfela mieszanki metali szlachetnych, można również dokonać dalszej dywersyfikacji poprzez zakup różnych rodzajów metali szlachetnych. Na przykład, możesz rozważyć wybór złotych monet bulionowych, złotych monet z certyfikatem i sztabek złota, gdy alokujesz złoto jako składnik portfela. Dlaczego? Ponieważ potencjał długoterminowych wyników złota kruszcowego, monet i sztabek może reagować na różne warunki rynkowe w czasie. W rezultacie, umieszczenie wszystkich trzech rodzajów złota w portfelu może działać jako dodatkowe zabezpieczenie defensywne.

Czy chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, jak różne metale szlachetne mogą współpracować ze sobą w ramach Twojego portfela? Jesteśmy America's Gold Authority®, ale w naszej ofercie znajduje się nie tylko złoto. Zadzwoń do U.S. Money Reserve, aby umówić się na indywidualną konsultację z doświadczonym Account Executive'em zajmującym się metalami szlachetnymi.

banki centralnedywersyfikacja kiedy kupować złoto kiedy kupować srebroShare this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postyNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02W When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu warto spróbować czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o
pomoc2021-08-11Moc ustawicznego kształcenia dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11