Złoto inwestycyjne

Dywersyfikacja przynosi spokój w burzliwych czasach

To proste rzeczy, które nas wszystkich łączą. Czasamiwszystko, czego każdy pragnie pod koniec dnia poczucia wewnętrznego spokoju. Spokój umysłu może być jednak towarem deficytowym.

Prawie 40 procent Amerykanów zgłosiłoed że polityka ma. zestresowała ich.

Jeśli jesteś zestresowany z powodu zawirowań politycznych, nie jesteś sam. A niedawne badanie badanie opublikowane w czasopiśmie Public Library of Science PLOS ONE fwiada że politetyka jest źródłem stresu dla 38 procent Amerykanów. Dodatkowo, a trochę więcej niż 18 procent Amerykanów twierdzi, że traci sen z powodu obecnego stanu polityki.

Nietrudno zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Polityka has W ciągu ostatnich kilku lat polityka staje się coraz bardziej podzielona. Na stronie przyszłoroczny przyszłoroczny cykl wyborczy już nabiera rozpęduostry konflikt będzie jaktylko będzie kontynuowany. Ta trudna sytuacja znajduje swoje odzwierciedlenie w gospodarce ponieważ rozmowy o recesji wciąż trafiają na pierwsze strony gazet.

Badanie przeprowadzone przez Krajowe Stowarzyszenie Ekonomistów Przedsiębiorstw pod koniec sierpnia wykazało, że ponad 72 procent ekonomistów ankietowanych na stronie przewiduje, że tam może że do końca 2021 roku może nastąpić recesja. Te odczucia niepokój z pewnością nie pomaga rosnąca nierówność dochodów Amerykanów.

USA. inotuje najwyższy poziom nierówności dochodowych od 50 lat.

Wskaźnik Giniego, znany również jako wskaźnik Giniego ratio, jest stosowany przez U.S. Census Bureau do pomiaru nierówności dochodowych. Statystyka ta jest mierzona w skali od 0 do 1, gdzie 0 oznaczas wszyscy mają dokładnie taki sam dochód, a 1 oznaczas pojedynczą osobę otrzymującegona stronie cały dochód. W pobliżu strony końca września... Aasocjowany Press podał, że wskaźnik Giniego wzrósł z 0,482 do 0,485 w ciągu w 2017 r.-2018. Jest to najwyższy poziom nierówności dochodowych od 50 lat.

Ten może być oznaką spowolnienia gospodarki, ponieważ spowalnia się przepływ pieniędzy do konsumentów. Może to również przyczynić się do powstania napięcia, które przyspieszy pożar innych problemów gospodarczych.

Bez względu na wynik, ważne jest, aby być przygotowanym. Dlatego też wiele osób, w tym niektórzy z najbogatszych i najpotężniejszych na świecie, zdecydowało się na dywersyfikację za pomocą metali szlachetnych jako części dobrze zbilansowanego portfela.

Najbogatszy człowiek w Egipt zyskał prawieprawie miliard dolarów na złocie w 2019 r..

Egipska strona bilionista bywilizant Naguib Sawiris zwiększył swoją wartość netto o $800 milionów dolarów w ciągu ostatniego roku. Tta jest w dużej mierze z jego udziałów w spółkach górniczychktóre poszybowały w górę po ostatnim rajdzie .. Nie jest on sam. Rosyjska strona bilioner Sulejman Kerimov zobaczył $1 miliard dolarów wzrostu że Kerimov odnotował wzrost o 1 mld USD, który również skorzystał na gwałtownym wzroście cen złota.

Majwiększe instytucje finansowe również przewidują korzystne zmiany dla złota. Union Bank of Switzerland (UBS) prognozował w sierpniu że złoto może osiągnąć $1,680/oz. w w przyszłymar term. The Sszwajcarski gigant bankowy od zwiększył swoje prognozę, tym razem prognozaing osiągnięcie przez złoto $1,730/oz. w przyszłym roku.

To nie jest jedyny pozytywna prognoza dla złota. David Roche, prezydent i global strateg z firma badawcza zajmująca się alokacją aktywów Niezależny Strategy, uważa, że że cena złota może wzrosnąć do 2 000 USD/oz.

Nie tylko osoby prywatne i instytucje zwracają się ku żółtemu metalowi. Również banki centralne dywersyfikują swoje rezerwy poprzez złoto.. Bank centralny Chin, tPeople's Bank of China, kupił już ponad 100 tonnes złota od grudnia ubiegłego roku. Bank centralny Rosji dodał 145 ton złota. Musimy zadać sobie pytanie, co oznacza to złoto kupowanie złota przez te największe globalny gracze sugerują?

A prawdopodobne wyjaśnienie jest takie, że próbują dywersyfikować swoje aktywa w oczekiwaniu na obaw o gospodarkę. Zaledwie w zeszłym miesiącu na stronie World Gold Council wydała oświadczenie w sprawie ostatnich zakupów dokonywanych przez banki centralne. Powołując się na dane dostarczone przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Światowa Rada Złota Światowe złoto Council stwierdziła:, "Wpodziewamy się, że popyt na banki centralne utrzyma się na wysokim poziomie. Dywersyfikacja będzie w dalszym ciągu ważnym czynnikiem napędzającym popyt, a także przejście w najbliższych latach na wielobiegunowy system rezerw walutowych."

Mając to na uwadze, dywersyfikacja musi być należycie rozważyć. Insulating się przed wstrząsami rynkowymi jest tak samo ważne jak nasza strategia wzrostu przedsięwzięcies. Dlatego właśnie dywersyfikacja powinna być rozważyć na stronie stronie sedno portfolio każdego kto próbuje odpocząć trochę łatwiejier. Jeśli chodzi o naszą przyszłość finansową, zespół Boston być może ujął to najlepiej: "All I chcę mieć swój spokój ducha."

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsNowe tysiąclecie amerykańskiego zadłużenia2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu warto spróbować czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do
wyboru
dla zrównoważonego portfela2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o
pomoc2021-08-11Moc kształcenia ustawicznego dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11