Złoto inwestycyjne

Co to jest rok podatkowy i czym się różni od roku podatkowego?

Rząd Stanów Zjednoczonych działa według innego harmonogramu finansowego niż reszta z nas. Dla rządu federalnego rok fiskalny zaczyna się 1 października, a kończy 30 września. Omawiamy, dlaczego tak jest i jakie istotne kwestie szykują się na rok fiskalny 2022.

Co to jest rok fiskalny?

"Rok fiskalny" odnosi się do jednorocznego okresu, który rządy i firmy wykorzystują do budżetowania i sprawozdawczości finansowej. W niektórych przypadkach, rok fiskalny pokrywa się z rokiem kalendarzowym (od 1 stycznia do 31 grudnia). Jednak w przypadku rządu federalnego i wielu firm, rok fiskalny nie pokrywa się z rokiem kalendarzowym.

Podstawowym przykładem roku podatkowego, który nie pokrywa się z rokiem kalendarzowym, jest rok podatkowy rządu federalnego. Rząd federalny działa w cyklu budżetowym, który rozpoczyna się 1 października, a kończy 30 września. Tak więc, federalny rok fiskalny dla 2022 rozpoczął się 1 października 2021 roku, a kończy się 30 września 2022 roku.

Dlaczego Federalny Rok Fiskalny jest inny?

Według strony internetowej The Balance, federalny rok fiskalny zaczyna się 1 października, aby umożliwić nowo wybranym urzędnikom udział w procesie budżetowym w ich pierwszym roku urzędowania.

Federalny rok fiskalny po raz ostatni zsynchronizował się z rokiem kalendarzowym w 1842 roku. Jeśli przejdzie, ustawodawstwo wprowadzone przez U.S. Rep. Michael Turner, republikanin z Ohio, ponownie sparowałoby federalny rok fiskalny z rokiem kalendarzowym. Ustawa została wprowadzona w 2019 roku i została skierowana do Komisji Budżetowej.

Co to jest rok fiskalny dla podatków?

Nawet jeśli rząd federalny jest odpowiedzialny za zbieranie podatków federalnych, rok fiskalny dla rządu nie pokrywa się z rokiem fiskalnym dla podatków.

Rok fiskalny dla podatków federalnych płaconych przez osoby fizyczne i małżeństwa trwa od 1 stycznia do 31 grudnia. Ale, jak z pewnością wiesz, ostateczny termin składania zeznań podatkowych to zazwyczaj 15 kwietnia. (Termin składania zeznań podatkowych został przedłużony w zeszłym i poprzednim roku z powodu pandemii koronawirusa.)

Twoje federalne zeznanie podatkowe za rok podatkowy 2021 prawdopodobnie nie będzie wymagalne aż do 15 kwietnia 2022 roku

. (Na

początku października 2021 roku, ustawodawcy federalni nie wypracowali jeszcze budżetu

na rok

fiskalny 2022

, chociaż zatwierdzili środek tymczasowy, który przedłuża finansowanie rządu federalnego do grudnia 2021

roku.

Na razie pozwala to na uniknięcie zamknięcia agencji federalnych.

Środek tymczasowy nie rozwiązuje jednak kilku ważnych kwestii, takich jak:

  • Czy ustawodawcy federalni zatwierdzą podniesienie limitu zadłużenia rządu federalnego, co pozwoli mu pożyczać jeszcze więcej pieniędzy? Jeśli pułap zadłużenia nie zostanie podniesiony, może to wywołać zawirowania finansowe.
  • Czy ustawodawcy federalni zgodzą się na plan prezydenta Bidena, by podnieść podatki dla najbogatszych Amerykanów i amerykańskich korporacji? Administracja Bidena zaproponowała budżet w wysokości 6 bilionów dolarów na rok fiskalny 2022.
  • Czy ustawodawcy federalni poprą oczekiwaną przez Bidena 41-procentową podwyżkę budżetu dla amerykańskiego Departamentu Edukacji (największy proponowany wzrost funduszy dla agencji federalnej)?

Dlaczego warto zwracać uwagę na federalny rok fiskalny?

Chociaż na co dzień nie musisz zwracać uwagi na federalny rok fiskalny, powinieneś uważnie śledzić budżet federalny przygotowany na każdy rok fiskalny. Dlaczego? Może to mieć wpływ na Twój portfel emerytalny:

  • Podniesienie lub obniżenie podatków. Zmiany w federalnym kodeksie podatkowym mogą spowodować, że do portfela emerytalnego trafi więcej lub mniej pieniędzy.
  • Wspieranie (lub nie wspieranie) nadwyrężonego finansowo systemu Social Security. Wielu amerykańskich emerytów polega na systemie Social Security, który stanowi dużą część ich dochodów emerytalnych. Jeśli istnieje niepewność co do przyszłości Social Security, może to skłonić Państwa do dokonania korekt w portfelu. Na przykład, można zdecydować się na przeznaczenie większej ilości pieniędzy na metale szlachetne.
  • Zmniejszenie lub zwiększenie kosztów opieki zdrowotnej. Niższe koszty opieki zdrowotnej mogą spowodować, że więcej pieniędzy będzie dostępnych na emeryturę, natomiast wyższe koszty opieki zdrowotnej mogą uszczuplić zasoby emerytalne.
  • Przyczynianie się do zwiększenia lub zmniejszenia długu publicznego. Na początku października 2021 roku, dług publiczny Stanów Zjednoczonych zbliżał się do poziomu 29 bilionów dolarów i nie wykazywał żadnych oznak zmniejszania się. Rosnący dług publiczny - suma pieniędzy, którą rząd federalny jest winien swoim wierzycielom - może przyczynić się do spadku zysków giełdowych, a tym samym potencjalnie do uszczuplenia portfela emerytalnego. Może to skłonić niektórych do przesunięcia większej ilości pieniędzy z niestabilnego rynku akcji w kierunku alternatywnych aktywów, takich jak fizyczne złoto i srebro.

Kiedy ostatni raz spojrzałeś wstecz na swój rok fiskalny? Może to być czas na ponowną ocenę i zrównoważenie swojego portfela.

Przeanalizuj

swoją sytuację finansową i zadzwoń do U.S. Money Reserve, aby dowiedzieć się więcej o dywersyfikacji za pomocą metali szlachetnych.

fed spendingfederal governmenttax seasonthe federal reserveShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsIs Gold the Perfect Gift?
2021-12-02Jeśli jesteś wdzięczny za swoje swobody, podziękuj dziś weteranowi.
2021-11-11Bycie wdzięcznym może pomóc Ci w osiągnięciu celów emerytalnych.
2021-11-01Wybieraj aktywa na podstawie korzyści, a nie ich nazwy.
2021-10-28Fed w 2022 r.: Jak będą wyglądały stopy procentowe w 2022 r.?
2021-10-20Ameryka otrzyma kolejny roczny projekt ustawy - i to będzie niezły numer2021-10-14