Złoto inwestycyjne

Co sprawia, że Baby Boomers nie śpią w nocy?

Baby boomers to dzieci z pokolenia Greatest Generation, które najczęściej definiuje się jako osoby urodzone w latach 1946-1964 w okresie wyżu demograficznego po II wojnie światowej, kiedy to liczba ludności USA wzrosła o ponad 76 milionów. Osoby z wyżu demograficznego udowodniły jednak, że są wspaniałe same w sobie. To pracowite, przedsiębiorcze pokolenie, które ceni sobie konkurencję, indywidualny wybór i samorealizację.

Kiedy ich pokolenie było młode, boomersi wymyślili aktywizm studencki. Walczyli o prawa obywatelskie i wyzwolenie kobiet. Wypowiedzieli wojnę komunizmowi i dorastali w cieniu wojny wietnamskiej, kubańskiego kryzysu rakietowego i skandalu Watergate. Ich transformacyjne osiągnięcia obejmują sztuczne serce i pobieranie odcisków palców DNA, komputer PC i World Wide Web, Ethernet i telefon komórkowy.

Bill Clinton, George W. Bush i Barack Obama to ludzie z wyżu demograficznego. Podobnie jak Bill Gates, Jeff Bezos i Mark Cuban. W szeregach boomersów znajdują się również Steven Spielberg, Oliver Stone i Quentin Tarantino, a także George Clooney, Meryl Streep i Oprah Winfrey.

Boomersi to pokolenie Rolling Stonesów, The Doors, Boba Dylana, Arethy Franklin i Eltona Johna. To rock 'n' roll, soul, R&B i pop. Wychowali się na telewizji i płytach winylowych, płatkach śniadaniowych z cukrem i czasopismach. Objęli konsumpcjonizm, dobrobyt i życie na przedmieściach. Rekordowo dużo osób poszło na studia, dostało pracę w korporacji i jeździło dużymi samochodami. Ich mobilność ekonomiczna i zamożność zaowocowały rekordową liczbą posiadanych domów, dużych rodzin i niezrównanym dobrobytem.

Baby boomers są najbogatszym pokoleniem w historii i kontrolują większość majątku gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych. Pewność siebie, konkurencyjność i niestrudzone dążenie do realizacji amerykańskiego snu odcisnęły niezatarte piętno na społeczeństwie, świecie i przyszłych pokoleniach.

Dlaczego więc ta dobrze prosperująca grupa jest na krawędzi? Jednym słowem - emerytura.

Podczas gdy osoby z wyżu demograficznego przechodzą na emeryturę w tempie około 10 000 dziennie, wiele z nich nadal pracuje. Według PEW Research: "Większość osób z wyżu demograficznego jest nadal aktywna zawodowo, a najstarsi spośród nich pozostają w pracy w najwyższym rocznym tempie dla osób w ich wieku od ponad pół wieku". Dane Pew pokazują, że pracujący boomersi wyprzedzili "ciche pokolenie" i Największe Pokolenie w podobnym wieku.

Z białej księgi Insured Retirement Institute wynika, że jedna trzecia osób z wyżu demograficznego odłożyła emeryturę na później, a kolejna jedna trzecia planuje przejść na emeryturę w wieku 70 lat lub być może - wcale.

Dlaczego boomersi nie przejdą na emeryturę?

Najczęstszym powodem, dla którego osoby z wyżu demograficznego pozostają w pracy, jest chęć utrzymania stałego dopływu dochodów. Wielu z nich opiekuje się starszymi rodzicami lub wspiera dorosłe dzieci. Niektórzy zaciągnęli drugie kredyty hipoteczne lub poręczają kredyty na studia i finansowanie samochodów. Inni wciąż dochodzą do siebie po Wielkiej Recesji, w której stracili swój dom, znaczną część kapitału własnego lub, co gorsza, duży procent portfela emerytalnego.

Text BoxAnd byli ci, którzy dostali spooked, wyciągnął z rynku po krachu 2008, i nie skorzystać z jego odzysku i dramatycznym odbiciu. Inni uciekli do bezpiecznych obligacji i kont oszczędnościowych i zostali podcięci przez utrzymujące się niskie stopy procentowe.

Ostatecznie, osoby z wyżu demograficznego zmagają się z pojęciem długowieczności. Żyją dłużej niż jakiekolwiek inne poprzednie pokolenie i wielu z nich wierzy, że jeśli nadal będą pracować, to będą wnosić wkład do systemu opieki społecznej, który będzie ich odpowiednio finansował w późniejszych latach. Ale prognoza dla Social Security i Medicare nie jest prawie tak optymistyczna jak ta dotycząca długości życia boomerów.

Za tym wszystkim kryje się oczywiście głęboki brak przygotowania. Według Insured Retirement Institute, 45 procent osób z wyżu demograficznego nie posiada żadnych oszczędności emerytalnych. Inni odkładają zbyt mało pieniędzy lub są niebezpiecznie nadmiernie zadłużeni na rynkach finansowych, co sprawia, że są narażeni na nagłe spowolnienie, korektę lub krach.

Robert Kiyosaki, amerykański biznesmen i autor książki "Rich Dad Poor Dad", stwierdził niedawno: "Bardzo martwię się o miliony osób z wyżu demograficznego, które liczą na to, że giełda zapewni im bezpieczną, zdrową i długą emeryturę. "

Wszystko to skłania nas do zadania pytania: Czy najbardziej wpływowe pokolenie w historii stało się teraz najbardziej wrażliwe?

Jeśli pokolenie wyżu demograficznego przewraca się w nocy, to NIE z powodu wojny handlowej, stóp procentowych, długu publicznego, zmienności akcji lub Korei Południowej - ale dlatego, że ich emerytura stała się finansowo niewykonalna i niebezpiecznie niepewna.

"Boomers są pierwszym pokoleniem na świecie, które osiągnęło wiek 60 lat i wciąż widzi przed sobą długą drogę" - mówi Matt Thornhill, prezes Generations Matter i ekspert w dziedzinie dynamiki pokoleniowej w miejscu pracy. Jednak bez bezpiecznej przystani finansowej, ten "długi pas startowy" będzie niczym więcej, jak tylko utartą ścieżką wytyczoną przez wszystkie poprzednie pokolenia, które żyły skromnie od czeku do czeku beneficjenta.

Nie ma chyba lepszego rozwiązania emerytalnego dla pokolenia kierującego się własnym interesem niż posiadanie fizycznego złota. Żółty metal jest sprawdzonym środkiem dywersyfikującym, od dawna znaną bezpieczną przystanią i niezawodnym magazynem bogactwa. Jeśli więc jesteś pokoleniem wyżu demograficznego stojącym w obliczu emerytury, nadszedł czas, aby przemyśleć i zmienić swój portfel tak, aby reszta Twojej historii była tak inspirująca jak początkowe rozdziały - i tak porywająca jak biografia całego Twojego pokolenia.

Share this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25W tym tygodniu rozważ spróbowanie czegoś nowego2021-08-19Wybór
przedmiotów do wyboru dla zrównoważonego portfolio2021-08-18Tutor
czy nauczyciel, dobrze jest poprosić o pomoc2021-08-11Moc
edukacji ustawicznej dla silniejszej przyszłości finansowej2021-08-11