Złoto inwestycyjne

5 powodów, dla których umieszczanie złota na Blockchainie jest złym pomysłem

Często słyszę, że byłoby wspaniale umieścić złoto na blockchainie i mieć 1 gram złota reprezentujący 1 token, który mógłbym wysłać na cały świat.

Brzmi świetnie, a nawet zbudowaliśmy taki system kilka lat temu, ale nigdy go nie wypuściliśmy. Oto 5 największych problemów związanych z wspieraniem tokenów blockchain fizycznym złotem.

Oto 5 powodów,


1: Emisja pieniądza:

Bicie prywatnych pieniędzy jest nielegalne w większości krajów, a poprzez stworzenie cyfrowego tokena i powiedzenie, że 1 token reprezentuje 1 gram złota oznacza, że efektywnie bijesz swoją własną walutę. Dlatego właśnie Satoshi wymyślił bitcoina! Żadna pojedyncza strona nie wydaje ani nie kontroluje go.

2: Demurrage:

Demurrage to koszt zabezpieczenia pieniędzy (duże skarbce, bezpieczeństwo, ubezpieczenie, audyt) Jeśli dziś trzymasz token gramowy, ale jutro reprezentuje on tylko 0,98 grama, ponieważ 0,2 zostało użyte do miesięcznej opłaty za przechowywanie, ubezpieczenie i audyt, to naprawdę nie jest to bardzo przyjazne dla użytkownika. W rzeczywistości, widzieliśmy eksperyment z monetą o nazwie Freicoin, która była pierwszą monetą Demurrage, więc jeśli trzymałeś ją przez jakiś czas, pobierała ona wartość z twoich udziałów i przekazywała ją górnikom. Koncepcja była taka, aby promować wydawanie pieniędzy, a nie gromadzenie ich. Cóż, w momencie premiery moneta nabrała rozpędu, ale szybko umarła i stała się płaska. Lekcja jest taka, że gdy dowiesz się o kryptowalutach, nie chcesz trzymać waluty, która matematycznie traci na wartości, jeśli ją oszczędzasz.

3: Przestępczość:

Jeśli dwie osoby dokonają czynu przestępczego i użyją twojego złotego tokena w tym handlu, wtedy możesz być pociągnięty do odpowiedzialności, w pewnym sensie, ponieważ trzymasz rzeczywistą wartość w skarbcu i ta reprezentowana wartość została użyta w przestępstwie. (To nie zostało przetestowane, ale jest interesujące).

moneta

4: Przekonanie kupców do zaakceptowania Twojej monety.

Społeczność bitcoin jest teraz bardzo duża i przez wiele lat próbowała nakłonić kupców do zaakceptowania jej. Teraz wyobraź sobie, że próbujesz nakłonić Microsoft, Steam lub sklep mum and pop w dół drogi, aby zaczęli akceptować twoją złotą monetę.

5: Złoto alokowane kontra złoto niealokowane.

Złoto alokowane oznacza, że jest ono przypisane jako Twoja własność prawna i znajduje się poza bilansem sprzedawcy. Złoto niealokowane oznacza, że jest ono ujęte w bilansie jako zobowiązanie. Oznacza to, że jeśli firma zarządzająca tokenem blockchain splajtuje, Twoje złoto również może zniknąć. Z tego powodu Vaultoro zajmuje się wyłącznie złotem w pełni alokowanym.

Wniosek

Moim zdaniem nie musimy wspierać tokena złotem, ponieważ kryptowaluty takie jak bitcoin są tak szybkie, że możesz bardzo szybko wejść i wyjść z alokowanego złota, a to pozwala obejść wszystkie problemy przedstawione powyżej. Możesz po prostu konwertować na złoto, kiedy chcesz, a stronę walutową zlecić protokołowi bitcoina. My w Vaultoro ciężko pracowaliśmy, by przebić się przez szum wokół blockchain i uświadomić ludziom, że to właśnie waluta bitcoin jest tak fajna, blockchain i dowód pracy są niesamowite, ale zdecentralizowana waluta i emisja w blockchainie jest jeszcze fajniejsza i sprawia, że złoto znów staje się istotne jako pieniądz.