Poradnik

Jak zrobić atrakcyjne zdjęcia biżuterii dla sprzedaży?

Czy zastanawiałaś się kiedyś jak oszałamiająca i iskrząca biżuteria wygląda na katalogach niż w rzeczywistości? Jednym z kluczowych aspektów sprzedaży biżuterii leży w fotografii.

Fotografowanie biżuterii, nas nie jest łatwe, jak to brzmi, aż fotograf rozumie i opanować wskazówki t biorąc wielkie zdjęcia z nich. Obejmują one oświetlenie, ostrość i ekspozycja i jak je dostosować w każdej sytuacji w celu osiągnięcia najlepszych zdjęć możliwe.

Czy używasz telefonu lub mają profesjonalny aparat DSLR, istnieją pewne wskazówki wymienione poniżej, że znajdziesz pomocne.

Wyczyść biżuterię

Pierwszym krokiem w fotografowaniu biżuterii jest upewnienie się, że przedmioty są czyste i wypolerowane. To brzmi oczywiście, ale wyzwanie pochodzi z poziomu szczegółów uchwyconych przez aparat DSLR i odpowiedniej konfiguracji oświetlenia.

Szczegóły, które są niewidoczne gołym okiem zostaną ujawnione po sfotografowaniu. Jedną z najbardziej godnych uwagi rzeczy podczas fotografowania biżuterii jest powietrze w puszce.

O ile twoje przedmioty nie wymagają poważnego czyszczenia, możesz po prostu usunąć kurz i połysk swoich klejnotów, przecierając je mikrofibrą lub wilgotną bawełnianą ściereczką przed sesją. Należy również rozważyć noszenie bawełnianych rękawiczek, aby nie skończyć pozostawiając ślady odcisków palców za każdym razem, gdy je obsługiwać.

Używanie obiektywu makro

Najważniejszą ceną sprzętu do fotografowania biżuterii jest obiektyw makro. Podczas korzystania z DSLR, obiektyw makro zapewnia, że otrzymasz spektakularne zdjęcia i dlatego nie są one tanie.

Makro obiektyw powinien mieć dwa - jeden z krótszą ogniskową, która pozwala pracować znacznie bliżej i ujawnić drobne szczegóły w większych kawałków biżuterii, a drugi z dłuższą ogniskową, dzięki czemu można wygodnie strzelać z bardziej komfortowej odległości.

Fotografowanie blisko biżuterii może również sprawić, że obiektyw aparatu pojawi się w odbiciu, dlatego warto stworzyć własną "przykrywkę" dla obiektywu - biały kawałek papieru z dziurką w środku, aby ukryć sprzęt i odbić część światła w kierunku obiektu.

Zachowaj prostotę

Najlepszym sposobem na pokazanie pełnego blasku akcesoriów modowych jest sfotografowanie ich pojedynczo. Unikaj zbędnych rekwizytów, które rozpraszają uwagę, a nie są potrzebne.

Jest to szczególnie prawdziwe dla kawałków, które już mają dużo dzieje się w zakresie kolorów, błyskotki, i jego projektu. Zamiast komplikować ujęcie z inną biżuterią lub potencjalnie rozpraszającym tłem, twój obiekt biżuterii może być lepiej z minimalistycznym setup.

Spróbuj umieścić kawałek biżuterii na szczycie drewnianego stołu, zwykłej białej lub odblaskowej powierzchni, lub po prostu powiększyć kluczowe cechy, aby wykluczyć resztę obiektu, podczas gdy używasz szerokiego otworu przysłony, aby rozmyć tło.

Faktem jest, że większość rekwizytów odciąga uwagę od produktu. Istnieją przypadki, w których konieczne jest użycie modeli lub stylowych rekwizytów do ujęć, które obejmują kawałki biżuterii.

Jednak jest to dla sesji redakcyjnych należących do okładek magazynów lub banerów na e-mailach. Nie idą one dobrze z stron produktów.

Modyfikuj swoje oświetlenie

Nawet w przypadku biżuterii, wielu fotografów radzi, aby używać naturalnego światła. Ale aby uzyskać bardziej profesjonalny wynik, będziesz chciał użyć lamp błyskowych poza aparatem, aby stworzyć bardziej kontrolowaną konfigurację oświetlenia.

Niezależnie od tego, co zdecydujesz się użyć, ważne jest, abyś był w stanie stworzyć miękkie i równomierne oświetlenie, aby wyeliminować jak najwięcej cieni. Możesz jeszcze bardziej ulepszyć swoją konfigurację oświetlenia, maksymalnie wykorzystując dostępne źródła światła, na przykład za pomocą reflektorów lub lightboxów.

W tym celu należy wyłączyć wszystkie inne niepotrzebne źródła światła w pomieszczeniu i nie mieszać różnych typów oświetlenia, które mogą mieć różne temperatury barwowe.

Zarządzaj odbiciami

Kamienie szlachetne i metale są bardzo odblaskowe, więc prawdopodobnie znajdziesz się odbijając się w biżuterii - co jest oczywiście czymś, czego nie chcesz.

Eliminowanie odbić jest procesem prób i błędów, jeśli chodzi o biżuterię. Trudno jest strzelać wysoce odblaskowe obiekty bez uchwycenia rozpraszające odbicia.

Jak już wcześniej wspomniano, umieszczenie papieru wokół i na dole obiektywu aparatu pomoże zablokować odbicia i odbijać więcej światła w kierunku obiektu. Umieść swoją biżuterię na stabilnej powierzchni, takiej jak stół lub blok, i ustaw jedno duże światło studyjne po obu stronach.

Rozpraszaj oba światła za pomocą parasolek. Powieś i zamieść rolkę bezszwowego białego papieru za i pod swoim produktem, a następnie przymocuj papier do dolnej części obiektywu aparatu. Pozwoli to zablokować odbicia z pierwszego planu i odbije więcej światła z powrotem na obiekt.

Precyzyjne ustawianie ostrości

Zwykle celem jest podkreślenie gwiazdy swojej biżuterii, takiej jak główny diament lub charms na bransoletce, więc prawdopodobnie po prostu użyjesz Auto Focus na nich.

Jednakże, nawet w zbliżeniach, ostrość może być nadal nieostra, więc będziesz musiał ją zweryfikować, przeglądając zdjęcie i powiększając je w celu dokładniejszego przyjrzenia się. Jeśli ostrość nie jest dokładna, ustaw ją ponownie, zweryfikuj i zablokuj.

Przed zakończeniem sesji, upewnij się, że masz również zwycięskie ujęcia, w których masz cały kawałek biżuterii w ostrości. Jest to również w przypadku, gdy fotografujesz do katalogu i mają miejsce tylko na jedno lub dwa zdjęcia produktowe, które muszą pokazać wszystkie szczegóły i zawiłości biżuterii.

Może się to wydawać niemożliwe nawet przy dużej głębi ostrości, ale można to osiągnąć stosując focus stacking. Technika ta pozwoli Ci uchwycić kilka ujęć z każdej części biżuterii w jasnym i ostrym ostrości, więc można wymyślić z ostatecznym obrazem, w którym wszystko jest w centrum uwagi.

Feature Kontrastujące kolory

Aby stworzyć silne i atrakcyjne obrazy, można cechować kontrastujące kolory poprzez umieszczenie biżuterii na ciekawych i kolorowych powierzchniach.

Eksperymentuj i zobaczyć rodzaj obrazów można wymyślić, gdy używasz kolorów uzupełniających z kawałków biżuterii. Korzystanie z jednolitego koloru lub kilka odcieni tego samego koloru będzie natychmiast pomóc, aby Twoje elementy wyróżniają się, jak na zdjęciu powyżej.

Ale pamiętaj, staraj się utrzymać go na minimalnym poziomie i unikać używania zbyt wielu odcieni, które mogą rozpraszać uwagę widzów z dala od głównego tematu.

Tak więc, po przeczytaniu tego artykułu, czy masz jakiś pomysł na to, jak zrobić atrakcyjne zdjęcia o biżuterii? Jeśli nie, to nie ma znaczenia.