Poradnik

5 wskazówek jak dobrać biżuterię do odcienia skóry

Kiedy ludzie kupują biżuterię skupiają się na swoich preferencjach. Możesz wybrać naszyjnik rose gold lubisz kolor kupowania naszyjnik topaz, ponieważ widziałeś swojego przyjaciela noszenia go i podobało.

Chociaż, dlaczego nie? Jeśli czujesz się komfortowo i pewnie w sposób, w jaki wyglądasz, to nie ma znaczenia. Ale są pewne czasy, gdzie kupić kawałek biżuterii, który wyglądał świetnie, ale to nie daje takie samo uczucie, kiedy nosił go.

To sprawia, że zakupy dla biżuterii trudne, a może skończyć się z tak wielu sztuk biżuterii, że nie używać lub nosić. Kontynuuj czytanie tego, ponieważ ten artykuł zawiera informacje, które pomogą Ci, gdy kupujesz prawo biżuteria dla skóry.

Określić skórę

Ważne jest, aby pamiętać, że odcień skóry nie jest to samo, co kolor skóry. Kolor skóry jest pod wpływem środowiska i jest warstwa powierzchniowa skóry.

Na przykład, gdy zostaniesz poparzona słońcem, Twoja skóra zmienia odcień na głębszy. Tonacja skóry pozostaje niezmienna niezależnie od środowiska. Istnieją trzy podstawowe odcienie skóry - ciepły, neutralny i chłodny - oraz wiele sposobów na określenie swojego konkretnego odcienia.

Pierwszym z nich jest przyjrzenie się kolorowi żył. Drugi to przyjrzenie się kolorowi skóry i rozważenie jego zachowania.

 • Masz chłodny odcień skóry, jeśli Twoje żyły są niebieskie. Twoje włosy są prawdopodobnie blond, ciemnobrązowe lub czarne. Twoje oczy są najprawdopodobniej jasnoniebieskie lub brązowe. Należysz do tej kategorii również wtedy, gdy łatwo się oparzasz, a Twoja skóra ma blady odcień lub wykazuje oznaki zaczerwienienia.
 • Masz ciepły odcień skóry, jeśli Twoje żyły są bardziej zielone. Twoje włosy są prawdopodobnie rude lub jasnoblond. Twoje oczy są najprawdopodobniej jasnoniebieskie, zielone lub orzechowe. Możesz również stwierdzić, że masz ciepły odcień skóry, jeśli łatwo się opalasz lub Twoja skóra ma kolor hebanu lub espresso.
 • Masz neutralny odcień skóry, jeżeli Twoja skóra nie ma wyraźnego koloru espresso, oliwki lub zaczerwienienia. Neutralne odcienie skóry mają tendencję do dopasowywania się do kategorii chłodnych odcieni skóry.

Znajdź swój pasujący metal

Jak wspomniano powyżej, niektóre metale wyglądają lepiej, w zależności od odcienia Twojej skóry. Białe złoto, srebro i platyna sprzyjają osobom o chłodnym odcieniu skóry. Dla tych o ciepłych tonach, klasyczne złoto, różowe złoto i metale o miedzianym odcieniu będą wyglądać najlepiej.

Jeśli masz neutralny odcień skóry, to masz szczęście! Zarówno białe jak i żółte metale będą pasować do Ciebie idealnie!

Znalezienie Twojego kompatybilnego kamienia szlachetnego

Do teraz, będziesz miał pomysł, jaki rodzaj kolorów będzie uzupełniać swój ton. Jak wiemy, podczas gdy wybór odpowiedniego metalu jest ważne, większość razy, to jest kamień szlachetny w biżuterii, która kradnie światło dzienne.

Wybierając klejnot, który pasuje do Twojego odcienia skóry stworzy bardziej pochlebne i żywy wygląd i wyróżniać się na ciebie! I odwrotnie, niedopasowany kamień może sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądała na matową i pozbawioną blasku.

 • Chłodny odcień skóry wygląda najlepiej z czerwonymi, fioletowymi i niebieskimi kamieniami szlachetnymi. Czerwone kamienie to między innymi rubin, granat i turmalin. Fioletowe kamienie to ametyst, fluoryt i szafir. Kamienie niebieskie to niebieski szafir, topaz i akwamaryna.
 • Chłodny odcień skóry również najlepiej współgra z białymi metalami. Przykładem tego może być srebro lub białe złoto.
 • Ciepły odcień skóry najlepiej wygląda z żółtym, pomarańczowym i zielonym. Żółte/złote kamienie to żółty szafir, cytryn i cyrkon. Pomarańczowe kamienie to granat spessartite, topaz imperialny i kamień księżycowy. Zielone kamienie to szmaragd, jadeit i peridot.
 • Ciepły odcień skóry również najlepiej komponuje się z żółtymi metalami. Przykładem tego może być żółte złoto lub miedź.
 • Diamenty wyglądają dobrze z każdym odcieniem skóry.

Dobierz do swojego odcienia skóry odpowiednie perły

Perły zazwyczaj występują w trzech odcieniach. Większość ludzi jest zaznajomiona z tradycyjnymi białymi perłami, ale są też perły barwione na różowo i perły barwione na srebrno. Wiedząc o tym, można dopasować swój odcień skóry do odpowiedniego odcienia pereł.

 • Chłodny odcień skóry wygląda najlepiej z tradycyjnych białych pereł i róża-barwione perły.
 • Ciepły odcień skóry najlepiej komponuje się z perłami o srebrnym zabarwieniu, ale może również pasować do białych pereł.

Jaką jesteś porą roku?

Znajomość Twojego typu pory roku pomoże Ci zagłębić się nieco bardziej w kolory, które najlepiej do Ciebie pasują, co możesz wykorzystać przy wyborze ubrań, dodatków i biżuterii.

 • Jeśli masz chłodny odcień skóry - jesteś typem letnim lub zimowym.
 • Jeśli masz ciemny odcień skóry - jesteś typem wiosennym lub jesiennym.

Zima

Dla tej karnacji najlepiej sprawdzają się jasne kolory. Neutralne kolory, takie jak czarny, biały, szary, granatowy, czerwony, różowy i lodowe odcienie pasują do typów zimowych. Wybierając biżuterię, najlepiej jest zachować prostotę. Srebro wygląda dla tego typu najlepiej.

Lato

Dla tego typu karnacji dobrze pasują pastele, kolory neutralne i kwieciste, takie jak baby blue i róż. Osoby o typie karnacji letniej mogą nosić dużo biżuterii, szczególnie srebrnej.

Jesień

Dla tych karnacji, złote odcienie, takie jak pomarańcz, beż, brąz i złoto pasują idealnie. Unikaj ciemnych kolorów, takich jak granatowy czy czarny. Typy jesienne świetnie wyglądają w złocie i mogą być odważne w doborze biżuterii, ponieważ potrafią ją ściągnąć!

Wiosna

Ciepłe kolory, takie jak brzoskwinie, zielenie, beże i kolory z podtekstem złota są idealne dla typów wiosennych. Typy wiosenne nie muszą nosić dużo biżuterii, ale kiedy to robią, złoto uzupełnia je najlepiej.

Podsumowując

Chociaż ważne jest, aby opanować teorię kolorów, należy pamiętać, że to tylko wskazówki. Wiele osób wpada do sekcji neutralnej, ale łatwo jest mieszać kolory do swoich preferencji.

Dodatkowo, odcień skóry nie jest jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze biżuterii. Należy również rozważyć swój kolor włosów i kształt twarzy. Może to również pomóc uniknąć impulsywnych zakupów i wziąć wiele z guesswork z pracy.